NZD/USD با افزایش ترس از رکود در ایالات متحده، ریسک گریزی را کاهش می دهد

شاخص دلار آمریکا (DXY)، که عملکرد شش ارز را در برابر دلار آمریکا (USD) دنبال می‌کند، پس از رسیدن به بالاترین سطح دو روزه در 102.138، 0.08 درصد زیان جزئی را ثبت کرد. بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده سیر نزولی خود را از سر گرفت که باد مخالفی برای دلار آمریکا بود.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/nzd-usd-tumbles-on-risk-aversion-on-increased-recessionary-fears-in-the-us-202304061726

در جبهه نیوزیلند (NZ)، رالی ناشی از افزایش 50 واحدی نرخ بهره بانک مرکزی نیوزلند (RBNZ) در جلسه 5 آوریل کوتاه مدت بود، زیرا NZD/USD نزولی شد و به زیر میانگین متحرک نمایی 200 روزه رسید. ، که در 0.6268 قرار دارد. تحلیلگران ANZ انتظار دارند نرخ بهره 25 واحد بر ثانیه افزایش یابد. آنها افزودند: “ما تماس OCR خود را به روز کرده ایم و سورپرایز 25bp را در آوریل اعلام کرده ایم و انتظار خود را برای پیگیری 25bp در ماه مه حفظ کرده ایم (که OCR را به اوج 5.5٪ می رساند.” ما همچنین سه برش را برای اواخر سال 2024 مداد کرده ایم.

تجزیه و تحلیل فنی NZD/USD

اخیرا، جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس، گفت که داده های دریافتی سه ماهه اول قوی تر از حد انتظار است، و افزود که شرایط مالی کمتر از بحران 2007-2009 است. بولارد گفت تورم در آینده ثابت خواهد بود و فدرال رزرو برای بازگرداندن تورم به هدف 2 درصدی خود، «باید روی آن بماند».


اشتراک گذاری:

  • افزایش تقاضای بیکاری باعث نگرانی تجار شد و دلار آمریکا را به ضرر دلار نیوزلند افزایش داد.
  • بولارد درباره تورم چسبنده هشدار می دهد و می گوید فدرال رزرو برای رسیدن به هدف 2 درصد باید هوشیار بماند
  • پس از افزایش 50 واحدی نرخ بهره RBNZ، افزایش دلار نیوزلند کاهش یافت زیرا NZD/USD به زیر 200-DMA کاهش یافت.
NZD/USD به دلیل ریسک گریزی به زیر میانگین متحرک نمایی 200 روزه (EMA) سقوط کرد زیرا داده های بازار کار ایالات متحده (ایالات متحده) در حال فروپاشی است و باعث ترس از رکود می شود. بنابراین، سرمایه گذارانی که به دنبال امنیت در فضای FX هستند، دلار آمریکا (USD) را خریداری کردند. در زمان نوشتن این مقاله، NZD/USD در حال مبادله دست در 0.6255 است که تقریباً 1٪ کاهش یافته است.

NZD/USD به دنبال داده های شغلی بد ایالات متحده به زیر 200-DMA می رود

در اوایل هفته، گزارش JOLTs نشان داد که فرصت‌های شغلی روند نزولی را آغاز کرده‌اند، در حالی که آخرین گزارش ADP نشان داد که استخدام خصوصی کمتر از پیش‌بینی‌ها بوده است. بنابراین، معاملات آتی بازار پول شانس افزایش 25 واحدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو را کاهش داد و معامله گران تخمین می زنند که نرخ ها در نشست آتی فدرال رزرو بدون تغییر باقی بماند. ابزار CME FedWatch.

احتمال حفظ نرخ ها در 4.75٪ -5.00٪ 56.1٪ است. علاوه بر این، برخی از سرمایه گذاران حدس می زنند که فدرال رزرو می تواند در ماه جولای نرخ بهره را کاهش دهد.

تغییر وال استریت از وضعیت قرمز مثبت شد. داده های اقتصادی ایالات متحده نشان داد که با ادامه کمپین کوهنوردی فدرال رزرو (فدرال رزرو) بازار کار شروع به شل شدن می کند. با این حال، افزایش ادعاهای بیکاری بالاتر از تخمین های 200 تا 228 هزار نفر برای هفته منتهی به 1 آوریل، گمانه زنی ها مبنی بر اینکه چرخش فدرال رزرو ممکن است در اطراف باشد، افزایش داد.