NZD/USD با افزایش ارزش دلار آمریکا به ارزش 0.6300 رسید که پایین‌تر از داده‌های نیوزلند است.

NZD/USD پیشنهادهایی را برای تجدید پایین‌ترین سطح روزانه نزدیک به 0.6290 می‌پذیرد، و در اوایل جمعه به پایین هفتگی مشخص شده در روز قبل می‌پردازد. با انجام این کار، جفت کیوی داده‌های ضعیف اخیر منتشر شده از نیوزلند (NZ) و همچنین احساسات تلخ را توجیه می‌کند. شایان ذکر است که جفت ارز مرتبط با کالا در روز گذشته در میان تقویت گسترده دلار آمریکا بیشترین کاهش را در یک ماه داشته است.

خرس‌های NZD/USD به اعتبارسنجی از یک خط حمایت صعودی دو هفته‌ای و 100-DMA، به ترتیب نزدیک به 0.6290 و 0.6280 نیاز دارند تا کنترل را حفظ کنند.

با این حال، شایان توجه است که انفعال اخیر S&P500 Futures و بازدهی، به دنبال عملکرد ضعیف وال استریت و کاهش دو روزه بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، فروشندگان جفت کیوی را برانگیخت تا سرنخ های بیشتری در مورد تورم ایالات متحده ارائه دهند. .

لازم به ذکر است که به نظر می رسد نگرانی های اخیر بازار در مورد انقضای سقف بدهی ایالات متحده و سقوط بانکی به دلار آمریکا اجازه می دهد تا برای اولین افزایش هفتگی در سه ماه اخیر آماده شود.


اشتراک گذاری:

  • NZD/USD پس از بیشترین افت در یک ماه اخیر، نزدیک به کف هفتگی پایین تر است.
  • حالت ریسک‌پذیری به PMI ضعیف Business NZ ملحق می‌شود تا بر جفت کیوی تاثیر بگذارد.
  • CSI میشیگان ایالات متحده، انتظارات تورمی مصرف کننده به جهت های روشن چشم دوخته اند.
  • سرفصل های پیرامون سقف بدهی ایالات متحده، بانکداری نیز برای راهنمایی بهتر مهم هستند.

علاوه بر این، اظهارات نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس، بر روی NZD/USD تاثیرگذار است، زیرا او در روز پنجشنبه اشاره کرد که تورم کاهش یافته است، اما هشدار داد که این تورم بالاتر از هدف 2 درصدی فدرال رزرو است، در حالی که در تالار شهر Marquette در میشیگان صحبت می کرد.

با این حال، قرائت اولیه شاخص احساسات مصرف کننده (CSI) دانشگاه میشیگان (UoM) برای ماه می، و همچنین انتظارات تورم مصرف کننده 5 ساله UoM برای ماه مذکور، تقویم اقتصادی روز جمعه را تزئین می کند و باید از نزدیک برای جهت گیری های روشن آن را دنبال کرد. . همچنین به روز رسانی در مورد سقف بدهی ایالات متحده و جبهه بانکی مهم است.

از سوی دیگر، شاخص قیمت تولیدکننده ایالات متحده (PPI) به 0.2 درصد در ماه آوریل در مقایسه با 0.3 درصد مورد انتظار و -0.4 درصد قبل بهبود یافت. مهمتر از همه، PPI سابق Food & Energy، معروف به Core PPI، در روز اول افزایش یافت اما در سال گذشته کاهش یافت. علاوه بر این، ادعاهای اولیه بیکاری در ایالات متحده 264000 افزایش یافت تا سطح را به بالاترین سطح از اکتبر 2021 برساند که به نوبه خود باعث تشدید روحیه عدم ریسک شد و به نفع دلار آمریکا بود.

همچنین بخوانید: پیش‌نمایش شاخص احساسات مصرف‌کننده میشیگان: بهبود اندک برای تقویت روحیه کافی نیست

تحلیل تکنیکال

با این حال، Business NZ PMI برای آوریل به 49.1 در مقابل 50.7 مورد انتظار و 48.1 قبلی کاهش یافت، در حالی که ورود بازدیدکنندگان به 805٪ در مارس در مقابل رشد قبلی 4998٪ کاهش یافت.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/nzd-usd-bears-prod-06300-on-us-dollar-strength-downbeat-new-zealand-data-202305120015

با این حال، به تعویق افتادن مذاکرات سقف بدهی بین جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا و مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان و افت سهام PacWest Bancorp، اصلی‌ترین تحولات منفی در این موضوعات به نظر می‌رسد. علاوه بر این، هشدارهای جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده و بت هامک، رئیس کمیته مشاوره استقراض خزانه داری و رئیس مشترک گروه مالی جهانی گلدمن، در مورد نکول ایالات متحده، نیز احساسات بازار را تهدید می کند و بر قیمت های NZD/USD تاثیر می گذارد.