NZD/USD از 0.5800 افزایش یافت، نوسانات ناشی از فدرال رزرو همچنان پایدار است، NFP ایالات متحده چشمگیر است

این هفته، داده های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده (NFP) بسیار مهم خواهد بود. NFP ایالات متحده در 200k در مقایسه با نسخه قبلی 263k کمتر دیده می شود. در حالی که نرخ بیکاری از 3.5 درصد قبلی به 3.6 درصد افزایش خواهد یافت. تولید اشتغال در اقتصاد ایالات متحده در حال افزایش است اما با نرخی رو به کاهش است که می تواند فدرال رزرو را در نشست سیاست پولی دسامبر مجبور کند سرعت افزایش نرخ بهره را کاهش دهد. همچنین، هزینه کمتر مصرف کننده می تواند طلسم افزایش نرخ 75 بیتی بر ثانیه را از بین ببرد.

جفت ارز NZD/USD پس از سقوط به نزدیک به سطح حمایتی 0.5800 در جلسه توکیو، یک حرکت عقب نشینی نشان داده است. به نظر می رسد که حرکت عقب نشینی فاقد اعتماد باشد زیرا نبض بازار پس از موضع جنگ طلبانه در مورد نرخ های سیاستی و راهنمایی های فدرال رزرو (فدرال رزرو) همچنان ریسک گریز است.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، با اشاره به فشارهای تورمی به عنوان عامل افزایش بیشتر نرخ بهره، راهنمایی های جنگ طلبانه ارائه کرده است. سیاستگذار فدرال رزرو هیچ وقفه ای در چرخه انقباض سیاست ها نمی بیند زیرا انتظارات تورمی کوتاه مدت هنوز ثابت نشده اند. این باعث شده است که بازدهی خزانه داری 10 ساله آمریکا به 4.12 درصد برسد.

پس از یک حمام خون، S&P500 شاهد توقفی در شتاب نزولی بوده است، با این حال، بدبینی همچنان بالاست، زیرا شرکت ها باید با هدایت سود کمتر و تاثیر بر حاشیه سود خالص به دلیل چهارمین 75 واحد پایه متوالی (bps) توسط فدرال رزرو در همین حال، شاخص دلار آمریکا (DXY) با کاهش اندکی به نزدیک به 112.00 رسیده است.

  • NZD/USD شاهد بازگشتی از 0.5800 بوده است، با این حال، نمایه ریسک دست نخورده باقی مانده است.
  • از آنجایی که انتظارات تورمی کوتاه مدت هنوز تثبیت نشده اند، فدرال رزرو دستورالعمل های تندروانه را در مورد این سیاست حفظ کرده است.
  • سرمایه‌گذاران کیوی روی داده‌های PMI خدمات Caixin تمرکز خواهند کرد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/nzd-usd-rebounds-from-05800-downside-still-solid-on-fed-infused-volatility-us-nfp-eyed-202211030126

در جبهه NZ، سرمایه گذاران مراقب داده های PMI خدمات Caixin هستند. داده های اقتصادی احتمالاً تعدیل در دارایی ایجاد می کند زیرا NZ شریک تجاری پیشرو چین است، بنابراین فعالیت های خدمات چینی تأثیر قابل توجهی بر دلار کیوی دارد.