GBPUSD در 1.1840 به بالاترین حد خود در چند ماه اخیر افزایش یافت

اگرچه این ارقام پیش بینی های بانک مرکزی انگلیس مبنی بر ورود این کشور به رکود طولانی مدت را تأیید می کند، به نظر می رسد بازار از این داده ها استقبال کرده است که به این جفت ارز اجازه داده است تا روند صعودی دو روزه خود را افزایش دهد.

این داده ها نشان می دهد که فشارهای تورمی ممکن است در حال کاهش باشد، که انتظارات برای تغییر سریع فدرال رزرو ایالات متحده در ماه های آینده را افزایش داده است. این امر تقاضا برای ایالات متحده را کاهش داده و بازارهای سهام جهان را تقویت کرده است.

از سوی دیگر، دلار آمریکا فروش خود را افزایش داده است، که ناشی از ارقام پایین تر تورم ایالات متحده است که در روز پنجشنبه مشاهده شد، که به عنوان باد دمی برای این جفت ارز عمل کرد. بر اساس داده های اداره آمار کار ایالات متحده، CPI ایالات متحده در اکتبر به 7.7 درصد سالانه کاهش یافت که بسیار کمتر از انتظارات بازار 8 درصد و نسبت به نرخ 8.2 درصدی که در سپتامبر مشاهده شد، کاهش یافت.

پوند برای دومین روز متوالی در برابر دلار آمریکا افزایش یافت تا به بالاترین حد خود در دو هفته اخیر در 1.1840 رسیده است. در نمودار هفتگی، این جفت در مسیر صعود 4.8 درصدی در بهترین عملکرد هفتگی خود در بیش از دو سال گذشته قرار دارد.

تولید ناخالص داخلی بریتانیا در سه ماهه سوم کمتر از حد انتظار است


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gbpusd-appreciates-to-fresh-multi-month-highs-at-11840-202211111942

در یک تقویم بسیار نازک ایالات متحده، شاخص اولیه احساسات مصرف کننده میشیگان یک وخامت شدیدتر از حد انتظار را در ماه نوامبر پیش بینی کرد. قیمت های بالاتر و نگرانی ها در مورد افزایش نرخ بهره بر اعتماد مصرف کنندگان فشار می آورد.

سطوح فنی برای تماشا

  • پوند به افزایش خود ادامه می دهد و در 1.1840 به بالاترین سطح 2 و 1/2 ماهه می رسد.
  • تولید ناخالص داخلی بریتانیا در سه ماهه سوم کمتر از حد انتظار کاهش یافت.
  • دلار آمریکا همچنان تحت فشار روی کاهش امیدهای فدرال رزرو قرار دارد.

تولید ناخالص داخلی اولیه بریتانیا در سه ماهه سوم 0.2 درصد کاهش یافته است که به طور قابل توجهی بالاتر از -0.5 درصد اجماع بازار پس از پیشرفت 0.2 درصدی در سه ماهه قبل است. سال به سال، اقتصاد بریتانیا از 4.4 درصد به 2.4 درصد کاهش یافت، که هنوز بهتر از 2.1 درصد پیش بینی شده توسط تحلیلگران بازار است.