GBPUSD به بالای اواسط 1.1800 صعود کرد که بالاترین میزان از اوت در میان کاهش دلار آمریکا بود.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gbpusd-climbs-back-above-mid-11800s-highest-since-august-amid-weaker-us-dollar-202211151039ترکیبی از عوامل، دلار آمریکا را به پایین‌ترین سطح سه ماهه خود می‌کشاند که به نوبه خود به‌عنوان بادی برای جفت GBPUSD عمل می‌کند. ارقام ملایم‌تر تورم مصرف‌کننده ایالات متحده در ماه اکتبر منتشر شده در هفته گذشته، گمانه‌زنی‌ها را برای تشدید سیاست‌های کمتر تهاجمی فدرال رزرو افزایش داد. در واقع، قراردادهای آتی صندوق فدرال رزرو در حال حاضر با احتمال بیش از 90 درصد افزایش نرخ 50 واحدی در ثانیه در نشست بعدی FOMC در ماه دسامبر قیمت گذاری می شوند. چشم انداز افزایش های کمتر نرخ بهره به کاهش مداوم بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده کمک می کند و همچنان بر ارزش دلار تاثیر می گذارد. جدای از این، لحن کلی مثبت در اطراف بازارهای سهام باعث تضعیف بیشتر سرمایه امن می شود.

داده‌های قوی‌تر رشد دستمزد در بریتانیا زیربنای استرلینگ است

در طرف مقابل، علامت گرد 1.1800 اکنون به نظر می رسد که از جنبه منفی آن محافظت می کند. هر سقوط بعدی ممکن است برخی از خریداران را نزدیک به نوسان روزانه، در اطراف منطقه 1.1740 جذب کند. این به نوبه خود به محدود کردن نزولی در نزدیکی منطقه 1.1710-1.1700 کمک می کند. دومی باید به عنوان یک پایه قوی برای جفت GBPUSD عمل کند، که اگر شکسته شود ممکن است چشم انداز مثبت را نفی کند.

جفت GBPUSD در روز سه شنبه کشش مثبت را به دست آورد و لحن پیشنهادی خود را تا نیمه اول جلسه اروپایی حفظ کرد. این جفت در حال حاضر در منطقه 1.1860 یا بالاترین سطح آن از 26 آگوست قرار دارد.

فروش جدید دلار آمریکا GBPUSD را بالاتر می برد

  • GBPUSD در روز سه‌شنبه در بحبوحه ضعف گسترده دلار آمریکا، قیمت‌های جدیدی را به دست آورد.
  • شرط‌بندی برای افزایش نرخ‌های کمتر تهاجمی توسط فدرال رزرو بر ارزش افزوده است.
  • داده‌های قوی‌تر رشد دستمزد در بریتانیا، پایه استرلینگ است و همچنان حمایت‌کننده است.
  • حرکت فراتر از 1.1860 باید راه را برای سود بیشتر برای GBPUSD هموار کند.
تمرکز بازار اکنون به آخرین گزارش تورم مصرف کننده در بریتانیا معطوف شده است که قرار است روز چهارشنبه منتشر شود و انتظار می رود در اکتبر به 10.7 درصد افزایش یابد. سرمایه گذاران بیشتر از جلسات گزارش سیاست پولی BoE در روز چهارشنبه استفاده خواهند کرد. جدای از این، بیانیه پاییزی جرمی هانت، صدراعظم بریتانیا در روز پنجشنبه. این نقش کلیدی در تأثیرگذاری بر احساسات پیرامون استرلینگ خواهد داشت و انگیزه جهت‌گیری جدیدی برای جفت GBPUSD ایجاد می‌کند. در همین حال، داده‌های کلان ایالات متحده در روز سه‌شنبه – شاخص ساخت و تولید امپایر استیت و شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) – برای برخی فرصت‌های معاملاتی بعداً در اوایل جلسه آمریکای شمالی مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

چشم انداز فنی GBPUSD

از منظر فنی، ظهور خرید تازه در روز سه‌شنبه به شکست پایدار هفته گذشته از طریق SMA 100 روزه اعتبار می‌بخشد و از چشم‌انداز سودهای بیشتر حمایت می‌کند. با این حال، هنوز عاقلانه است که منتظر خریدهای بعدی فراتر از منطقه 1.1850-1.1860 قبل از قرار دادن شرط‌های صعودی تهاجمی در اطراف جفت GBPUSD باشیم.

از سوی دیگر، پوند انگلیس از داده های رشد دستمزد بریتانیا قوی تر از حد انتظار سود می برد. اداره آمار ملی بریتانیا گزارش داد که میانگین درآمد بدون جوایز 5.7 درصد از 5.5 درصد افزایش یافته است، که بالاتر از برآوردها برای افزایش به 5.6 درصد است. با احتساب پاداش، دستمزدها 6.0 درصد در مقایسه با پیش بینی 5.9 درصد افزایش یافت. این به فشار بر بانک انگلستان برای ادامه افزایش هزینه های استقراض می افزاید و به جبران آمار ضعیف اشتغال بریتانیا کمک می کند. نرخ بیکاری بریتانیا طی سه ماه منتهی به سپتامبر به طور غیرمنتظره ای به 3.6 درصد افزایش یافت. علاوه بر این، تعداد افرادی که مدعی مزایای مربوط به بیکاری بودند، در مقابل کاهش 12.6 هزار نفری به 3.3 هزار نفر رسید.

CPI بریتانیا، جلسات گزارش سیاست پولی BoE، بیانیه پاییز صدراعظم بریتانیا