GBP/USD پشتیبانی را در 1.1185 پیدا می کند و تا منطقه 1.1200 تیک می خورد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gbp-usd-finds-support-at-11185-and-ticks-up-to-11200-area-202210191937

  • پوند تلاش می کند تا ضررها را در ناحیه 1.1200 تثبیت کند.
  • علیرغم داده های داغ CPI، سرمایه گذاران امید به انقباض تهاجمی BoE را کاهش می دهند.
  • کاهش GBP/USD ممکن است به زیر 1.10 برسد – ING.

تورم مصرف کننده در ماه سپتامبر فراتر از انتظارات شتاب گرفت، CPI سالانه از 9.9 درصد در ماه قبل به 10.1 درصد افزایش یافت، در مقابل انتظارات بازار که 10.0 درصد بود. با این حال، بازار امیدها به افزایش تهاجمی نرخ بهره BoE را کاهش داده است تا با تورم در پشت خطرات رکود در حال وقوع، که تقاضای پوند را تحت تاثیر قرار داده است، مبارزه کند.

تحلیلگران FX در ING کاهش ارزش این جفت ارز را کاهش می‌دهند، احتمالاً زیر 1.1000: «ما هنوز برای دیدن بازگشت به سطح 1.15+ در کابل تلاش می‌کنیم، زیرا ترکیبی از بی‌ثباتی سیاسی، خطر رکود عمیق‌تر و افزایش نرخ بهره کمتر است. BoE در طول مسیر سختگیری مالی – همراه با دلار قوی – ممکن است بیشتر از مزایای نگرانی‌های مرتبط با بدهی‌های بی‌صدا خنثی کند (…) برای رد کردن بازگشت به سطوح زیر 1.10 خیلی زود است.

سطوح فنی برای تماشا

به نظر می رسد که پوند در تلاش است تا پس از بازگشت از اوج 1.1445 در اوایل این هفته، به پایین ترین سطح خود در 1.1185 برسد. این جفت ارز در روز چهارشنبه برای دومین روز متوالی کاهش یافت که تحت تاثیر داده های منفی تورم و عدم اطمینان سیاسی در بریتانیا بود.

استرلینگ به دنبال ارقام داغ CPI بیشتر فرو می رود

علاوه بر این، آشفتگی در دولت بریتانیا، با توطئه حزب حاکم محافظه‌کار برای جایگزینی نخست‌وزیر اخیراً منتخب لیز تراس پس از شکست وی در کاهش مالیات، فشار منفی بر این زوج وارد می‌کند.

از سوی دیگر، جو بدتر بازار به نفع دلار آمریکا به عنوان پناهگاه امن بوده است که در روز چهارشنبه به دلیل امید به انقباض پولی تهاجمی توسط فدرال رزرو و بازدهی اوراق قرضه بالاتر ایالات متحده افزایش یافت.

GBP/USD: بازدهی زیر 1.10 روی کارت است – ING