GBP/USD پس از چاپ بالاترین قیمت چهار هفته ای، در حدود 1.2200 کاهش یافته است

با نگاهی به هفته آینده، سند اقتصادی بریتانیا شامل داده های بازار کار، شاخص قیمت مصرف کننده و خرده فروشی خواهد بود. در سراسر حوضچه، دفتر اقتصادی ایالات متحده فروش خرده فروشی، شروع مسکن در ایالات متحده، ادعاهای اولیه بیکاری، و فروش خانه های موجود را معرفی خواهد کرد.

GBP/USD سطوح فنی کلیدی

پوند استرلینگ (GBP) در مقایسه با دلار آمریکا (USD) در روز جمعه، پس از انتشار احساسات مصرف کننده دانشگاه میشیگان (UoM) در ماه ژانویه در ایالات متحده، که فراتر از برآوردها بود، اندکی کاهش یافت، در حالی که نظرسنجی نشان داد که انتظارات تورمی برای یک -سال به سمت پایین بازنگری شد. در زمان نوشتن این مقاله، GBP/USD پس از رسیدن به پایین ترین سطح روزانه 1.2150، در 1.2204 معامله می شود.

GBP/USD محدود به محدوده در انتظار داده های هفته آینده


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gbp-usd-is-subdued-around-12200-after-printing-a-four-week-high-202301131634بعداً، دانشگاه میشیگان (UoM) فاش کرد که احساسات مصرف‌کننده در ماه ژانویه بهتر از حد انتظار بوده است، و این میزان در مقایسه با پیش‌بینی‌های 60.5 به 64.6 رسید. آمریکایی ها تخمین می زنند که تورم برای یک سال از 4.4 درصد در دسامبر به 4 درصد خواهد رسید، در حالی که برآوردها برای پنج سال از 2.9 درصد به 3 درصد افزایش می یابد.

GBP/USD در اواخر جلسه اروپا/اوایل جلسه نیویورک پس از چاپ بالاترین سطح چهار هفته‌ای کاهش یافت. داده های منتشر شده در روز پنجشنبه نشان می دهد که تورم در ایالات متحده (ایالات متحده) واقعاً در حال کاهش است. با کاهش شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در دسامبر به زیر 7٪ و CPI اصلی به زیر 6٪، این امیدواری را ایجاد می کند که فدرال رزرو ایالات متحده به سمت افزایش نرخ های پایین تر به میزان 25 واحد در ثانیه سوق یابد.

  • احساسات مصرف کننده ایالات متحده بهبود یافت، در حالی که انتظارات تورمی کاهش یافت.
  • تولید ناخالص داخلی بریتانیا برای سه ماهه چهارم کاهش یافت و چشم انداز اقتصادی تیره ای را به نمایش گذاشت.
  • معامله گران GBP/USD به داده های CPI بریتانیا، خرده فروشی و خرده فروشی ایالات متحده چشم دوخته اند.
در بریتانیا، تولید ناخالص داخلی (GDP) بر اساس برآوردهای ماهانه، 0.1٪ افزایش یافت، در حالی که برای یک تغییر سه ماهه در -0.3٪ بود که چشم انداز تیره اقتصادی را تقویت می کند.