GBP/USD پس از داده های اقتصادی قوی ایالات متحده به پایین ترین حد خود در 4 هفته گذشته در 1.2059 سقوط کرد.

  • پوند استرلینگ با عدم مقاومت در برابر داده های اقتصادی خوش بینانه در ایالات متحده مخالف است.
  • داده‌های شغلی و فعالیت‌های خدماتی ایالات متحده نشان داد که اقتصاد ایالات متحده علیرغم چرخه انقباض فدرال رزرو ایالات متحده، قوی باقی می‌ماند.
  • برای هفته آینده، معامله گران GBP/USD به تولید ناخالص داخلی بریتانیا و سخنرانان فدرال رزرو آمریکا چشم دوخته اند.

پیش از این در جلسه اروپا، شاخص PMI خدمات S&P Global/CIPS بریتانیا بدترین ماه خود را در دو سال گذشته تجربه کرد و به 48.7 کاهش یافت که نسبت به دسامبر 49.9 پایین‌ترین سطح آن از ژانویه 2021 بود. بنابراین، S&P Composite PMI، داده‌های تولید و خدمات را ترکیب می‌کند. ، در ژانویه از 49.0 در ماه گذشته به 48.5 کاهش یافت.

چه چیزی را تماشا کنیم؟

با عبور از تیتر از صفحه، GBP/USD از حول و حوش بالاترین حد روزانه خود در 1.2260 سقوط کرد و 200 پیپ به سمت منطقه 1.2060 سقوط کرد. در همین حال، شاخص دلار آمریکا، معیاری برای ارزش دلار آمریکا در برابر سبدی متشکل از شش ارز، با 0.94 درصد افزایش به بالاترین حد خود در سه هفته اخیر در 102.90 درصد رسید.

بعداً، مؤسسه مدیریت عرضه (ISM) فاش کرد که فعالیت صنعت خدمات بالاتر از قلمرو توسعه‌یافته است که با سفارش‌های جدید تقویت شد، در حالی که قیمت‌های پرداختی تعدیل شد. شاخص PMI غیر تولیدی ISM در ماه گذشته 55.2 افزایش یافت، در مقابل 49.2 در دسامبر و بالاتر از 50.4 پیش بینی شده توسط تحلیلگران.

تقویم اقتصادی هفته آینده بریتانیا شامل جلسات گزارش سیاست پولی و تولید ناخالص داخلی (GDP) MoM و QoQ خواهد بود. در سراسر حوضچه، دفتر اقتصادی ایالات متحده سخنرانان فدرال رزرو ایالات متحده، یعنی جروم پاول و جان سی ویلیامز از فدرال رزرو نیویورک را نشان خواهند داد. علاوه بر این، مطالبات اولیه بیکاری و احساسات مصرف کننده دانشگاه میشیگان (UoM) وضعیت اقتصاد ایالات متحده را روشن می کند.

GBP/USD سطوح فنی کلیدی

GBP/USD در روز جمعه پس از گزارش مشاغل قوی از ایالات متحده (ایالات متحده) که گمانه‌زنی‌ها مبنی بر افزایش مجدد نرخ‌ها توسط فدرال رزرو (فدرال رزرو) را افزایش داده بود، کاهش یافت و زیان خود را از میانگین متحرک نمایی 50 و 200 روزه (EMA) فراتر برد. بالاتر از نقطه پایه 25 روز چهارشنبه (bps). در زمان نوشتن این مقاله، GBP/USD پس از رسیدن به بالاترین سطح روزانه 1.2265، در 1.2060 معامله می شود.

پوند/دلار آمریکا بر روی داده‌های مثبت اقتصادی ایالات متحده سقوط کرد، و این امر ضمانت بیشتری برای انقباض فدرال رزرو کرد


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gbp-usd-collapses-to-new-4-week-lows-at-12059-after-robust-us-economic-data-202302031905پس از انتشار گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در ژانویه، احساسات سرمایه‌گذاران بدتر شد. داده ها نشان داد که اقتصاد 517 هزار شغل جدید در برابر 200 هزار شغل تخمین زده اضافه کرد. در نتیجه، نرخ بیکاری از 3.5 درصد به 3.4 درصد کاهش یافت. علاوه بر این، داده‌های ماه دسامبر به سمت بالا بازنگری شد، به این معنی که فدرال رزرو ایالات متحده هنوز راه‌هایی برای مهار تورم بالای سرسختانه به سوی هدف 2 درصدی دارد.