GBP/USD علیرغم ریسک گریزی با سقوط دلار آمریکا 1.2200 را پس گرفت

نمودار روزانه GBP/USD نشان می‌دهد که این جفت پس از جهش از میانگین متحرک نمایی 200 روزه (EMA) در 1.2104، به سمت بالا باقی می‌ماند. عناوین ژئوپلیتیکی مرتبط با پوتین و مسائل مربوط به جنگ هسته‌ای باعث شد تا به سمت امنیت حرکت کنیم، اما با نزدیک شدن GBP/USD به بالاترین سطح 1.2269 در روز سه‌شنبه، عصبیت کمرنگ شد. بنابراین، سطح مقاومت بعدی GBP/USD 1.2269 و پس از آن 1.2300 روانی خواهد بود. به عنوان یک سناریوی جایگزین، حمایت اول GBP/USD 1.2200 خواهد بود، پس از آن میانگین متحرک نمایی 200 روزه در 1.2104 و متحرک نمایی 20 روزه در 1.2048 خواهد بود.

فقدان داده های اقتصادی در جبهه بریتانیا (بریتانیا) پوند استرلینگ را به سمت پویایی دلار آمریکا نگه می دارد. با این حال، به نظر می رسد که درام سیاسی برانگیخته شده در دوران نخست وزیری لیز تراس، به دلیل بودجه مسئول مالی، توسط نخست وزیر جدید ریشی سوناک، تا کنون کاهش یافته است. با این وجود، باید گفت که اقتصاد بریتانیا «احتمالاً» در حال حاضر در رکود است و چشم‌انداز تیره و تار با کمبود نیروی کار، تورم دستمزد، تنش‌های برگزیت و سرمایه‌گذاری ضعیف، می‌تواند به چشم‌انداز قیمت‌های نقدی بالاتر پوند/دلار آمریکا آسیب برساند.

  • داده‌های اقتصادی ضعیف‌تر از حد انتظار در چین، رشد اقتصادی را از مسیر خود خارج کرده و ریسک‌گریزی را آغاز می‌کند.
  • فدرال رزرو تحت فشار داده های اقتصادی جامد ایالات متحده که از جمعه گذشته منتشر شد و آمارهای تورم ایالات متحده در حال ظهور است.
  • GBP/USD: همچنان در جهت صعودی باقی می ماند و می تواند بالاترین قیمت روز سه شنبه 1.2269 را در آستانه 1.2300 آزمایش کند.

انتظار می رود در هفته آینده، فدرال رزرو و بانک مرکزی انگلیس نرخ بهره را 50 واحد در ثانیه افزایش دهند و تفاوت نرخ بهره را بدون تغییر باقی بگذارند. آنچه می تواند قایق را تکان دهد، خلاصه پیش بینی های اقتصادی (SEP) است که توسط فدرال رزرو منتشر شده است، که پیش بینی های مقامات فدرال رزرو برای نرخ های صندوق فدرال (FFR) را به روز می کند. اوج بالاتر برای FFR می تواند جنگ طلب باشد و می تواند باعث تقویت دلار آمریکا در پایان سال 2022 شود.

GBP/USD تجزیه و تحلیل قیمت: چشم انداز فنی

پوند انگلیس (GBP) با وجود ریسک گریزی کلی ناشی از تضعیف صادرات چین مثبت شد. علاوه بر این، آخرین عناوین مربوط به ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه که می‌گوید «تهدید جنگ هسته‌ای در حال افزایش است»، دلار آمریکا (USD) را تقویت کرد و به جفت پوند/دلار آمریکا جهشی دیگر داد. با این وجود، استرلینگ بهبود یافته است و GBP/USD پس از رسیدن به بالاترین سطح 1.2226، در 1.2215 بالاتر از قیمت افتتاحیه خود معامله می شود.

صادرات در چین کاهش یافت و ترس از رکود جهانی را برانگیخت

پس از تضعیف داده‌های تراز تجاری چین که نشان می‌دهد صادرات 8.7 درصد در سال گذشته، کمتر از برآوردهای 0.3 درصدی، کاهش یافته است، احساسات همچنان رو به وخامت گذاشته است. داده های اقتصادی از نیمه دوم هفته گذشته از ایالات متحده (ایالات متحده) نشان داد که بازار کار همچنان فشرده است و دستمزدها در حال افزایش است، سیگنالی که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو (فدرال رزرو) خوشایند نخواهد بود. با توجه به اینکه سخنرانی پاول در چهارشنبه گذشته به کاهش نرخ بهره چراغ سبز نشان داد، داده‌های بیشتر تورم که قرار است در این پنجشنبه با شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) و شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) هفته آینده منتشر شود، برای ارزیابی نرخ هفته آینده بسیار مهم است. افزایش توسط فدرال رزرو


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gbp-usd-reclaims-12200-despite-risk-aversion-as-the-us-dollar-tumbles-202212071734