GBP/USD در سیاست بریتانیا، تمرکز بر PMI، Fed Minutes و NFP زیر 1.2100 تحت فشار باقی می ماند.

برای هفته، قرائت نهایی اعداد فعالیت بریتانیا در ماه دسامبر و گزارش اشتغال ایالات متحده برای ماه مذکور برای معامله گران جفت پوند/دلار آمریکا مهم خواهد بود که مراقب مسیرهای روشن باشند. همچنین صورتجلسه آخرین جلسه کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) در اواسط رد سوگیری های ناخواسته توسط فدرال رزرو بسیار مهم خواهد بود.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gbp-usd-stays-pressured-below-12100-on-uk-politics-focus-on-pmis-fed-minutes-and-nfp-202301020220سطح 200-SMA در حدود 1.2100 قبل از خط بالایی مثلث اعلام شده نزدیک به 1.2110 قرار می گیرد تا پیشرفت های کوتاه مدت قیمت GBP/USD را محدود کند. با این حال، شایان ذکر است که سیگنال‌های MACD صعودی و RSI قوی‌تر (14) که بیش از حد خرید نشده‌اند، به آهنربای روانی 1.2000 می‌پیوندند تا نزولی فوری جفت کابل را محدود کنند.

GBP/USD از پیشنهادات برای کاهش سودهای روزانه در حدود 1.2080 استفاده می کند و خرس ها را برای اولین بار در سه روز اخیر آزار می دهد، حتی در شرایطی که حال و هوای تعطیلات حرکت های فوری جفت کابل را محدود می کند.

به نظر می‌رسید که نگاتیوهای متعدد پیرامون بریتانیا اخیراً خرس‌های پوند/دلار آمریکا را جذب کرده است. در میان آنها، به گفته تلگراف، نخست وزیر بریتانیا (نخست‌وزیر) ریشی سوناک برنامه‌های بازنگری اساسی در سیستم مراقبت از کودکان با هدف صرفه‌جویی در پول والدین و کمک به آنها برای بازگشت به کار، توجه زیادی را به خود جلب می‌کند.

در مقابل این پس‌زمینه، وال استریت با زیان‌های خفیف بسته شد، اما بازده اوراق قرضه خزانه‌داری ایالات متحده بهبود یافت، که به نوبه خود گاوهای GBP/USD را که قبلاً کنترل را در دست داشتند، بررسی می‌کند.

در جاهای دیگر، چاپ ضعیف از داده های ایالات متحده و تثبیت پایان سال، شاخص دلار آمریکا (DXY) را به پایین ترین سطح هفت ماهه روز قبل رساند. با این حال، شاخص مدیران خرید شیکاگو برای چاپ ارقام 44.9 برای ماه دسامبر از اجماع بازار 41.2 و 37.2 قبلی عبور کرد. با این حال، نشانگر فعالیت برای چهارمین ماه متوالی انقباض را نشان داد.

با نگاهی به آینده، یک تقویم سبک و خاموش در چندین بازار می تواند دوشنبه کسل کننده ای را به همراه داشته باشد، اما بازی های سیاسی بریتانیا می تواند معامله گران GBP/USD را سرگرم کند.

در همین راستا، به‌روزرسانی‌های مربوط به اعتصاب‌های کارگری بریتانیا نیز وجود دارد، زیرا تایمز گزارش می‌دهد که وزرای بریتانیا فکر می‌کنند اتحادیه‌ها پولشان تمام می‌شود و باید عقب‌نشینی کنند، اما اتحادیه‌ها این ادعا را رد می‌کنند، دولت را به خرابکاری متهم می‌کنند و می‌گویند قدرت مالی دارند. علاوه بر این، تحریم فرماندهان نظامی روسیه و تجار ایرانی توسط بریتانیا، و همچنین درخواست مقامات دفاعی بریتانیا برای بودجه بیشتر، اخیراً خریداران پوند/دلار آمریکا را مورد بررسی قرار داده است.

به طور کلی، به نظر می‌رسد که قیمت گاوهای GBP/USD تمام می‌شود، اما به نظر می‌رسد عدم مشارکت نشانگر، حرکات این جفت را محدود می‌کند.

تحلیل فنی

  • GBP/USD از بالاترین سطح روزانه به روند صعودی دو روزه کاهش می یابد.
  • اعتصاب کارگری بریتانیا، عقب‌نشینی سوناک، نخست‌وزیر بریتانیا، اصلاحات مربوط به مراقبت از کودکان، به نگرانی‌های ژئوپلیتیکی می‌پیوندد تا بر کیبل تأثیر بگذارد.
  • تعطیلات در بریتانیا، ایالات متحده حرکات بازار را با آغاز سال 2023 محدود می کند.
  • قرائت نهایی PMI بریتانیا برای ماه دسامبر، داده های اشتغال ایالات متحده و صورتجلسه FOMC کاتالیزورهای مهم این هفته هستند.