GBP/USD در حدود 1.2100 تثبیت می شود، درست زیر بالاترین رقم چند ماهه در روز پنجشنبه

جفت GBP/USD در یک باند باریک در طول جلسه اولیه اروپا در روز جمعه در حال نوسان است و حرکت قوی این هفته را به بالاترین سطح از 12 آگوست تثبیت می کند. فاصله یک میانگین متحرک ساده 200 روزه (SMA).

با این وجود، در غیاب انتشارات اقتصادی متحرک بازار مربوطه، چه از سوی بریتانیا، قیمت‌های نقدی برای سومین هفته متوالی در مسیر ثبت افزایش هستند. تمرکز بازار اکنون به داده‌های کلان مهم هفته آینده ایالات متحده تغییر می‌کند – گزارش تولید ناخالص داخلی اولیه سه‌ماهه سوم، شاخص قیمت اصلی PCE (سنجش تورم ترجیحی فدرال رزرو) و جزئیات اشتغال ماهانه که از نزدیک به آن توجه می‌شود، که عموماً به عنوان NFP شناخته می‌شود.

سطوح فنی برای تماشا

دلار آمریکا برای به دست آوردن هر گونه کشش معنی‌داری تلاش می‌کند و درست بالاتر از پایین‌ترین سطح ماهانه سقوط می‌کند، که به نوبه خود، همچنان به عنوان بادگیر برای جفت GBP/USD عمل می‌کند. ارزیابی نادرست از صورتجلسه FOMC که در روز چهارشنبه منتشر شد، همچنان بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده را پایین می آورد. این، همراه با لحن کلی مثبت در اطراف بازارهای سهام، به نظر می‌رسد که دلار امن را تضعیف می‌کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gbp-usd-consolidates-around-12100-mark-just-below-multi-month-high-set-on-thursday-202211250631

با این اوصاف، یک چشم انداز تیره برای اقتصاد بریتانیا ممکن است معامله گران را از شرط بندی های صعودی تهاجمی در میان چشم انداز تیره برای اقتصاد بریتانیا باز دارد. لازم به یادآوری است که دفتر مسئولیت بودجه بریتانیا (OBR) پیش‌بینی کرده بود که تولید ناخالص داخلی بریتانیا در سال آینده 1.4 درصد در مقایسه با رشد 1.8 درصدی پیش‌بینی شده در ماه مارس کاهش یابد. این به نوبه خود ممکن است در میان حجم معاملات کمتر، سود جفت پوند/دلار آمریکا را محدود کند.

از سوی دیگر، پوند انگلیس از کاهش شدید اخیر در بازده اوراق قرضه دولتی بریتانیا حمایت می کند. این نشان دهنده تسهیل شرایط مالی در بریتانیا است که باید به بانک انگلستان اجازه دهد تا به افزایش هزینه های استقراض برای مهار تورم ادامه دهد. ترکیبی از عوامل بنیادی فوق الذکر از دورنمای حرکت افزایشی در کوتاه مدت بیشتر برای جفت پوند/دلار حمایت می کند.

  • GBP/USD در آخرین روز هفته در یک باند معاملاتی باریک در حال نوسان است.
  • دقایق کمتر جنگ طلب FOMC همچنان بر دلار تاثیر می گذارد و پشتیبانی ارائه می دهد.
  • شرایط نسبتاً ناچیز معاملاتی، معامله‌گران صعودی را از شرط‌بندی جدید باز می‌دارد.