GBP/USD در بحبوحه بهبود اندک دلار از پایین ترین سطح چند ماهه به 1.2300 سقوط کرد.

دلار آمریکا از پایین ترین سطح 9 ماهه خود بهبودی ملایمی را طی می کند و مشخص می شود که عاملی کلیدی برای اعمال فشار نزولی بر جفت پوند/دلار آمریکا است. در میان نگرانی‌ها در مورد بادهای معکوس اقتصادی ناشی از بدترین شیوع کووید-19 در چین، احساسات بازار همچنان شکننده است. علاوه بر این، جنگ طولانی روسیه و اوکراین به ترس از رکود دامن زده است. این به نوبه خود، اشتهای سرمایه گذاران را برای دارایی های پرریسک تر کاهش می دهد و برخی از جریان های بهشت ​​را به سمت دارایی های امن سنتی، از جمله دلار، سوق می دهد.

از این رو، عاقلانه است که قبل از تأیید اینکه قیمت‌های نقدی در کوتاه‌مدت بالاتر رفته‌اند و برای هر گونه کاهش اصلاحی معنی‌دار، منتظر فروش بعدی قوی باشیم. معامله گران اکنون مشتاقانه منتظر سند اقتصادی ایالات متحده هستند که شامل انتشار چاپ های فلش PMI و شاخص تولید ریچموند است. این، همراه با بازده اوراق قرضه ایالات متحده و احساسات ریسک گسترده تر، بر پویایی قیمت دلار تأثیر می گذارد و فرصت های معاملاتی کوتاه مدت در اطراف جفت پوند/دلار آمریکا ایجاد می کند.

سطوح فنی برای تماشا

  • GBP/USD برای دومین روز متوالی در روز سه‌شنبه به قلمرو منفی می‌رود.
  • دلار در میان خطرات احتمالی رکود، جریان‌های بهشتی را جذب می‌کند و فشار وارد می‌کند.
  • انتظارات مبنی بر اینکه BoE به افزایش نرخ ها ادامه خواهد داد، باید زیان های عمیق تر را محدود کند.

جفت GBP/USD برخی از فروشندگان را به دنبال صعود اولیه به منطقه 1.2415 جذب می کند و برای دومین روز متوالی در روز سه شنبه کاهش می یابد. قیمت‌های نقطه‌ای از بالاترین سطح از ژوئن 2022 که در روز دوشنبه لمس شد، بیشتر عقب‌نشینی کردند و به رقم گردی 1.2300 یا پایین‌ترین سطح چهار روزه در نیمه اول نشست اروپا سقوط کردند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gbp-usd-drops-to-12300-mark-amid-modest-usd-recovery-from-multi-month-low-202301241045

از سوی دیگر، پوند انگلیس تحت فشار چاپ ضعیف PMI قرار دارد، که نشان داد فعالیت های تجاری در هر دو بخش تولید و خدمات در ژانویه کاهش یافته است. با این حال، گمانه زنی ها مبنی بر اینکه افزایش تورم مصرف کننده فشار بر بانک انگلستان (BoE) را برای ادامه افزایش نرخ های بهره حفظ می کند، می تواند تا حدودی از استرلینگ حمایت کند. جدای از این، افزایش شرط‌بندی‌ها برای افزایش نرخ بهره بانک فدرال رزرو در ماه فوریه می‌تواند دلار را محدود کند و به محدود کردن ضررهای عمیق‌تر برای جفت پوند/دلار کمک کند.