GBP/USD به سمت صعود می رود، چشم انداز 1.2050اشتراک گذاری:

  • GBP/USD در جلسه نیویورک پیش از فدرال رزرو پاول افزایش یافت.
  • GBP/USD سمت عقب مقاومت خط روند است که اکنون انتظار می رود با تمرکز بر روند صعودی، به عنوان یک خط ضد روند عمل کند.
  • چشم انداز حرکت به سمت 1.2050 با توجه به 1.1990s به عنوان حمایت وجود دارد.

GBP/USD رقم 1.20 و چشم گاوها 1.2050 را برای جلسات پیش رو می شکند. کابل تا کنون 80 درصد از ATR روزانه 122 را انجام داده است و بین 1.1960 و 1.2057 در روز سه شنبه حرکت کرده است.

دلار آمریکا در تثبیت لندن مقداری از جایگاه خود را از دست داد که باعث شد پوند به بالاترین حد خود در نیویورک برسد و 50 درصد از فروش لندن را در اقدامی که قبل از سخنرانی کلیدی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو انجام می‌شد، بررسی کرد. سخنرانان دیگر فدرال رزرو و همچنین شروع حراج های بازپرداخت با حراج 3 ساله امروز وجود خواهد داشت.

پاول، رئیس فدرال رزرو، در یک رویداد زنده که از ساعت 18:00 CET در باشگاه اقتصادی واشنگتن دی سی آغاز می شود، مصاحبه خواهد کرد. تحلیلگران Danske Bank می‌گوید: «این می‌تواند به پاول فرصتی بدهد تا اگر بخواهد واکنش بسیار بد بازارها به کنفرانس مطبوعاتی هفته گذشته خود را کاهش دهد، به ویژه با توجه به گزارش مشاغل قوی و داده‌های ISM که از آن زمان تاکنون شاهد آن بوده‌ایم». توضیح داد.

در همین حال، کمیته سیاست پولی بریتانیا اخیراً نرخ سیاست خود را 50 واحد افزایش داد و به 4.00 درصد رساند که مطابق با اجماع بود اما بالاتر از پیش‌بینی ما برای افزایش 25 واحدی بود. رای 7-2 تقسیم شد و دو عضو مخالف رای دادند و ترجیح دادند هیچ تغییری در نرخ بانکی ایجاد نشود. با این حال، بانک انگلستان اکنون به حالت وابسته به داده ها می رود و با توجه به اینکه انتظار می رود تورم تا پایان سال به میزان قابل توجهی کاهش یابد و چشم انداز افزایش نرخ بیکاری وجود دارد، در صورتی که BoE متن را تغییر دهد، خطرات نزولی برای پوند وجود دارد.

با این وجود، این هفته از کاترین مان، یکی از اعضای متخاصم BoE MPC شنیده‌ایم که می‌گوید: «به نظر من، عواقب کم‌تنش بسیار بیشتر از جایگزین است. ما باید در مسیر خود باقی بمانیم و به نظر من قدم بعدی در نرخ بانکی احتمالاً افزایش دیگری است تا کاهش یا نگه داشتن آن.» در واقع، سخنرانان BoE در این هفته فراوان هستند و ما از اقتصاددان ارشد Huw Pill نیز شنیدیم که گفت: «اگر از من بپرسید در حال حاضر کجا هستیم، فکر می‌کنم ما همچنان بیشتر نگران تداوم تورم هستیم. ‘

نگرانی در مورد فشار تورمی در بازار کار احتمالاً ما را به این سمت سوق می دهد که بگوییم هنوز به نقطه ای نرسیده ایم که مطمئن باشیم در مورد نقطه عطف نرخ ها شرکت کنیم.

تحلیل تکنیکال پوند/دلار آمریکا

با توجه به شروع تحلیل هفته، جایی که ثبت شد که GBP/USD برای سه روز متوالی در وضعیت قرمز بسته شده است، پیش‌بینی می‌شود که یک حرکت صعودی به سمت شورت‌های پولی پیش‌بینی شود:

با این حال، همانطور که تصویر بالا نشان داد، خرس‌ها می‌توانند در کمین حرکتی به سمت بالا برای آزمایش شکست منطقه ساختار (BoS) نزدیک به 1.2090 باشند.

در همین حال، ما شروع به دیدن گاوهای نر می کنیم که همانطور که پیش بینی شده بود حرکت کنند:

ما در سمت عقب مقاومت خط روند هستیم که اکنون انتظار می‌رود با تمرکز بر روند صعودی، به عنوان یک خط ضد روند عمل کند. چشم انداز حرکت به سمت 1.2050 با توجه به 1.1990s به عنوان حمایت وجود دارد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gbp-usd-breaks-to-the-upside-eyes-12050s-202302071659