GBP/USD به دلیل PMI خدمات ایالات متحده ناامید کننده به شدت بالای 1.2070 صعود کرد.

تقویم هفته آینده بریتانیا شامل فروش خرده فروشی، تولید ناخالص داخلی و تراز تجاری خواهد بود. در جبهه ایالات متحده، تقویم آن شامل شاخص قیمت مصرف کننده (CPI)، ادعاهای بیکاری، و احساسات مصرف کننده دانشگاه میشیگان (UoM) خواهد بود.

GBP/USD سطوح فنی کلیدی


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gbp-usd-rallies-sharply-above-12070-on-disappointing-us-services-pmi-202301061831

GBP/USD پس از عبور از تیتر PMI خدمات ISM، رشد خود را به بالای 1.2050 افزایش داد. شاخص دلار آمریکا، که ارزش دلار آمریکا (USD) را در برابر سبدی از همتایان دنبال می‌کند، بیش از 1 درصد کاهش یافت و به 104.000 رسید.

همچنین بخوانید: پوند/دلار پوند زیان روز پنجشنبه را کاهش داد، پس از گزارش NFP ایالات متحده، 1.1900 دلار نرم افزاری را پس گرفت.

پیش از این، وزارت کار ایالات متحده فاش کرد که اقتصاد ایالات متحده بیش از حد انتظار شغل ایجاد کرده و نرخ بیکاری کاهش یافته است. مرکز توجه گزارش، میانگین درآمد ساعتی بود که نشان داد تورم دستمزدها در حال کاهش است و به 4.6 درصد در سال گذشته، کمتر از 5.0 درصد تخمین زده می شود.

در همین حال، صحبت های بیشتر فدرال رزرو نتوانست دلار آمریکا را تقویت کند، زیرا لیزا دی کوکس، رئیس فدرال رزرو گفت که تورم “بسیار بالا” و با وجود گزارش های اخیر “نگرانی بزرگ” است. در همین حال، توماس بارکین، رئیس فدرال رزرو ریچموند، گفت که فدرال رزرو هنوز در مورد تورم مصمم است و باید تا زمانی که تورم به طور “پایدار” به هدف 2 درصد بازگردد، روی این قضیه باقی بماند. وی افزود که اتخاذ یک رویکرد تدریجی تر در مسیرهای نرخ بهره باید آسیب به اقتصاد ایالات متحده را محدود کند.

  • GBP/USD با داده های ناامیدکننده خدمات ISM ایالات متحده نزدیک به 1.50 درصد افزایش یافت.
  • سخنان Hawkish Fed نتوانست بر پوند/دلار آمریکا تاثیر بگذارد.
  • تقویم اقتصادی هفته آینده شامل تولید ناخالص داخلی بریتانیا و گزارش های CPI ایالات متحده می شود.

به دنبال گزارش ناامیدکننده ISM Services و گزارش مشاغل قبلی، پوند استرلینگ (GBP) رشد خود را در برابر دلار آمریکا (USD) افزایش داد و در روز جمعه بیش از 160 پیپ افزایش یافت. GBP/USD در 1.2077 معامله می شود.

شاخص خدمات ISM ایالات متحده سقوط کرد و دلار را تضعیف کرد

GBP/USD پس از انتشار داده‌های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده، بیش از 100 پیپ دیگر را چاپ کرد. بعداً، موسسه مدیریت عرضه (ISM) شاخص PMI خدمات را نشان داد که در برابر پیش‌بینی‌های 55 به 49.6 کاهش یافت و از جهش نوامبر 56.5 عقب‌تر بود. باید گفت که این پایین ترین میزان از ماه می 2020 است و معامله گران باید مراقب باشند که قرائت PMI زیر 50 نشان دهنده انقباض است.