GBP/USD به بالاترین حد سه ماهه در حدود 1.2100 رسید که در تمرکز بر مذاکرات دلار آمریکا، برگزیت و BOE کاهش یافت.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gbp-usd-pokes-three-month-high-around-12100-on-softer-us-dollar-brexit-boe-talks-in-focus-202211240405

  • پوند/دلار آمریکا ضعف گسترده دلار آمریکا را تشویق می کند تا سقف چند روزه خود را تازه کند.
  • بدبینی برگزیت، PMI مختلط بریتانیا در طول تعطیلات روز شکرگزاری در ایالات متحده، شتاب صعودی را نشان می دهد.
  • Fed Minutes مذاکرات محوری را پیش برد و به آمارهای ضعیف ایالات متحده پیوست تا بر دلار آمریکا تاثیر بگذارد.
متحرک نمایی 200 روزه به RSI بیش از حد خرید (14) می پیوندد تا گاوهای GBP/USD را در حدود 1.2105 به چالش بکشد. با این حال، حرکت عقب‌نشینی کمتر مشکل‌ساز باقی می‌ماند، مگر اینکه به زیر سطح ژوئیه نزدیک به 1.1760 کاهش یابد.

مهمتر از همه، به نظر می رسید که کاهش ترس از افزایش نرخ بهره فدرال رزرو (فدرال رزرو) به دلیل آخرین صورتجلسه کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) باعث فریب GBP/USD شده باشد. طبق بیانیه دقایق اخیر، اکثریت سیاستگذاران در مورد لزوم کاهش سرعت افزایش نرخ بهره بحث کردند. به علاوه بر گرین‌بک، صحبت‌هایی درباره سطح «به اندازه کافی محدودکننده» نرخ‌های بهره فدرال رزرو (فدرال رزرو)، همانطور که در صورتجلسه فدرال رزرو نشان داده شده بود، بود.

علاوه بر این، قیمت پوند/دلار آمریکا بدترین آمار ایالات متحده است. قرائت اولیه PMI تولید جهانی S&P ایالات متحده برای ماه نوامبر از 50.0 مورد انتظار و 50.4 قبلی به 47.6 کاهش یافت، در حالی که PMI خدمات نیز همین روند را دنبال کرد در حالی که در مقایسه با پیش بینی های 47.9 بازار و 47.8 قرائت قبلی به 46.1 کاهش یافت. به طور کلی، S&P Global Composite PMI برای ماه نوامبر به 46.3 در مقابل 47.7 مورد انتظار و 48.2 بازخوانی قبلی کاهش یافت. در همین راستا، مطالبات بیکاری هفتگی ایالات متحده بیشترین افزایش را از ژوئن تاکنون داشته است، به 240 هزار در مقابل 225 هزار مورد پیش بینی شده و 223 هزار دلار قبل، که به نوبه خود به نفع احساسات بوده و دلار آمریکا را غرق کرد.

شایان ذکر است که خوش‌بینی محتاطانه پیرامون توانایی چین برای غلبه بر مشکلات کووید و آمادگی برای محرک‌های بیشتر، اخیراً به نفع روحیه ریسک‌پذیری بوده است. S&P 500 Futures در حالی که حال و هوا را به تصویر می‌کشد، سودهای ملایمی را نزدیک به بالاترین سطح ماهانه نشان می‌دهد، اما کاهش در ایالات متحده به دلیل جشن شکرگزاری، حرکت اوراق قرضه را محدود می‌کند. حتی در این صورت، سخنرانی های برنامه ریزی شده چند افسر از بانک انگلستان (BOE) و سرفصل های پیرامون برگزیت ممکن است معامله گران جفت پوند/دلار آمریکا را سرگرم کند.

تحلیل فنی

در صفحه ای دیگر، اولین قرائت بریتانیا از S&P Global/CIPS Manufacturing PMI برای نوامبر، رقم 46.2 را در مقابل پیش بینی های بازار 45.8 دوباره چاپ کرد، در حالی که همتای خدمات نیز همین روند را دنبال کرد و دوباره 48.8 عدد را در مقایسه با رقم مورد انتظار 48.0 نشان داد. با این حال، S&P Global/CIPS Composite PMI برای ماه مذکور از 48.2 قبلی به 48.3 بهبود یافت در حالی که انتظارات بازار را 47.5 شکست.

نخست وزیر بریتانیا (انگلستان) انتظارات مبنی بر داشتن یک گوشه نرم برای اتحادیه اروپا را رد کرد، به ویژه به دلیل خواسته پنهانی جرمی هانت صدراعظم. با این حال، فایننشال تایمز (FT) گفت: «ریشی سوناک تحت فشار اتحاد گسترده ای از گروه های تجاری، حقوقی، کارگری و محیط زیست بریتانیا قرار دارد تا طرح های بحث برانگیز برای حذف خودکار بخش هایی از قوانین اتحادیه اروپا را از کتاب اساسنامه بریتانیا کنار بگذارد. پایان سال آینده.» لازم به ذکر است که دادگاه عالی بریتانیا درخواست اسکاتلند مبنی بر برگزاری همه پرسی جدید برای یک کشور مستقل را رد کرد.

GBP/USD قیمت ها را به بالاترین سطح از 17 آگوست می رساند، زیرا خریداران به آستانه 1.2100 در آستانه روز پنجشنبه لندن حمله می کنند. با انجام این کار، جفت کابل، دلار آمریکا را تشویق می‌کند و در عین حال به مسائل مرتبط با برگزیت بریتانیا و داده‌های اخیراً متفاوت توجه می‌کند.