GBP/USD به بالاترین حد دو هفته اخیر به بالای 1.1400 صعود کرد زیرا معامله گران طرح هانت را تأیید کردند.

روز شنبه، جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس، گفت که نرخ های بهره بالاتر ایالات متحده باعث تقویت دلار آمریکا شده است که بر سایر ارزهای جهانی تأثیر می گذارد، موضوعی که برخی از کشورها در نشست G20 به آن پرداختند. با این وجود، بولارد اضافه کرد که هنگامی که فدرال رزرو نرخ بهره را به سطحی برساند که می تواند تورم را کاهش دهد، ممکن است دلار کاهش یابد.

چه چیزی را تماشا کنیم


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gbp-usd-rallies-to-a-two-week-high-above-11400-as-traders-approve-hunts-plan-202210171733

GBP/USD از مرز 1.1400 عبور کرد، زیرا جرمی هانت، وزیر دارایی جدید بریتانیا، در مجلس عوام گفت که دولت مسیر خود را تغییر داد و در عین حال تکرار کرد که بریتانیا کشوری است که “بدهی های خود را پرداخت می کند”. تا کنون، U-Turn دولت بریتانیا روحیه سرمایه‌گذاران را خوش‌بین نگه می‌دارد و سهام جهانی در بازار سبز معامله می‌شود. در زمان نگارش این مقاله، GBP/USD در 1.1384 معامله می شود، بالاتر از قیمت افتتاحیه خود، اما از بالاترین سطح دو هفته ای خود دور است.

پوند/دلار آمریکا جهش کرد زیرا جدیدترین وزیر دارایی بریتانیا طرح بودجه اولیه نخست وزیر لیز تراس را کنار گذاشت.

تقویم اقتصادی سبک سه شنبه بریتانیا باعث می شود که معامله گران به سمت آشفتگی سیاسی بریتانیا و پویایی ایالات متحده متمایل شوند. در جبهه ایالات متحده، استفاده از ظرفیت تولید صنعتی و شاخص بازار مسکن NAHB وضعیت اقتصاد ایالات متحده را به روز می کند.

GBP/USD پیش بینی قیمت

پوند انگلیس در روز دوشنبه به شدت در برابر دلار افزایش یافت و تقریباً 2 درصد افزایش یافت و بیش از 200 پیپ افزایش یافت و از پایین ترین سطح روزانه در حدود 1.1208 به بالاترین حد روزانه خود در 1.1439 رسید.

GBP/USD با شکستن شاخص قدرت نسبی (RSI) به بالای خط وسط 50 که یک سیگنال صعودی بود، مقداری از متحرک نمایی 20 روزه فاصله گرفت. در مسیر شمال، میانگین متحرک نمایی 50 روزه در 1.1498 قرار دارد، که پس از پاک شدن، رقم 1.1500 را نشان می دهد و به دنبال آن، متحرک نمایی 100 روزه را در 1.1832 آزمایش می کند.

برنامه جرمی هانت نرخ مالیات شرکت ها را افزایش داد و در عین حال تغییرات مالیاتی بر درآمد سود سهام، عوارض مشروبات الکلی و یک طرح خرید بدون مالیات بر ارزش افزوده را با هدف افزایش 5 میلیارد پوند تغییر داد. علاوه بر این، هانت اظهار داشت که یک «شورای مشورتی اقتصادی» را برای ارائه مشاوره مستقل به دولت تشکیل خواهد داد.

  • GBP/USD بیش از 200 پیپ به شدت افزایش یافت و 2 درصد افزایش یافت.
  • با کاهش فروش اوراق، بازده اوراق قرضه 30 ساله بریتانیا 50 واحد در ثانیه کاهش یافت و به 4.38 درصد رسید.
  • هانت، وزیر دارایی بریتانیا، با افزایش فشارها برای برکناری لیز تراس، نخست وزیر بریتانیا، بازارها را آرام کرد.

گذشته از این، آخرین ارقام تورم ایالات متحده که پنجشنبه گذشته گزارش شد، بیشتر مورد افزایش مجدد نرخ بهره توسط فدرال رزرو را تقویت کرد. چندین مقام بیان کردند که تورم سرسختانه بالاست، بازار نیروی کار تنگ است و بر لزوم محدود بودن نرخ ها تاکید کردند.

عدم وجود تقویم ایالات متحده، سرمایه گذاران را درگیر اخبار نابسامانی اقتصادی بریتانیا کرد. جرمی هانت، وزیر خزانه داری بریتانیا، کاهش مالیات از جدیدترین بودجه دولت را کاهش داد تا بازارها را آرام کند. تا کنون، با تغییراتی که توسط جدیدترین وزیر دارایی انجام شده است، 45 bps کاهش یافته است، از 4.85٪ به 4.35٪، زیرا تغییراتی که توسط جدیدترین وزیر دارایی انجام شده است، زمان دولت لیز تراس را خریداری کرده است.