GBP/USD انقباض نوسانات زیر 1.2400 را پیش از PMI ایالات متحده و بریتانیا نشان می دهد

اما قبل از آن، تمرکز سرمایه گذاران بر انتشار داده های PMI S&P ایالات متحده در روز سه شنبه باقی خواهد ماند. PMI تولیدی نسبت به نسخه قبلی 46.2 کمتر از 46.1 است در حالی که PMI خدمات ممکن است به 44.5 در مقابل رقم قبلی 44.7 کاهش یابد.

در جبهه ایالات متحده، PMI اولیه تولید (ژانویه) در مقابل انتشار قبلی 45.3 به 45.0 کاهش یافته است. PMI خدمات ثابت در 49.9 دیده می شود. جدای از آن، داده‌های شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) بریتانیا همچنان در کانون توجه قرار می‌گیرد که برای چهارشنبه برنامه‌ریزی شده است.

تورم در ایالات متحده در حال کاهش است و توسط کاتالیزورهای مختلف تایید شده است. تقاضای خرده‌فروشی کاهش یافته است، اشتغال با سرعت مناسبی ایجاد نمی‌شود، مقیاس فعالیت‌های اقتصادی در حال کاهش است و شرکت‌ها محصولات را با قیمت‌های پایین‌تر در دروازه‌های کارخانه عرضه می‌کنند. این منجر به افزایش انتظارات مبنی بر اینکه فدرال رزرو (فدرال رزرو) ممکن است میزان افزایش نرخ بهره را دوباره کاهش دهد، افزایش یافته است.

معاملات آتی S&P500 پس از روز دوشنبه صعودی، زیان‌های نهایی را نشان می‌دهند که نشان دهنده احتیاط در افزایش قیمت دارایی‌های حساس به ریسک است. در همین حال، با افزایش احتمال کاهش سرعت افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو (فدرال رزرو) در نشست سیاست پولی فوریه خود، بازده اوراق قرضه دولتی ایالات متحده اندکی کاهش یافته است. بازدهی 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به نزدیک 3.51 درصد کاهش یافته است.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، پیش از این در نشست سیاست پولی دسامبر خود پس از چهار افزایش متوالی 75 واحدی نرخ بهره، میزان افزایش نرخ بهره را به 50 واحد پایه (bps) کاهش داده است. انتظار می رود فدرال رزرو پیش از این، نرخ بهره را 25 واحد در ثانیه افزایش دهد. طبق ابزار CME FedWatch، احتمال افزایش ۲۵ واحدی در ثانیه نرخ بهره بیش از ۹۸ درصد است.

جفت GBP/USD در حول و حوش 1.2380 حرکت‌های متحرک را نشان می‌دهد، زیرا سرمایه‌گذاران منتظر انتشار عدد PMI S&P برای ایالات متحده و بریتانیا برای انگیزه‌های جدید هستند. کابل نشانه هایی از انقباض نوسانات را نشان می دهد، زیرا احساسات بازار با احتیاط تحت تاثیر قرار گرفته است.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gbp-usd-displays-volatility-contraction-below-12400-ahead-of-us-uk-pmis-202301240104

شاخص دلار آمریکا (DXY) در روز دوشنبه پس از سقوط به پایین ترین سطح هفت ماهه در حول و حوش 101.20، به شدت بهبود یافت، با این حال، حرکت صعودی به بالای 101.80 محدود شد.

  • GBP/USD عملکرد ضعیفی از خود نشان می دهد زیرا سرمایه گذاران در انتظار PMI ایالات متحده / انگلستان برای نشانه های جدید هستند.
  • فدرال رزرو ممکن است سرعت افزایش نرخ بهره خود را دوباره به 25 واحد در ثانیه در نشست سیاست گذاری خود در فوریه کاهش دهد.
  • ممکن است PMI تولیدی بریتانیا به 45.0 کاهش یابد در حالی که PMI خدمات در 49.9 ثابت بماند.