GBP/USD افزایش یافت و قیمت 1.2000 را پس گرفت زیرا پوند برای ضررهای هفتگی آماده می شود

نمودار روزانه جفت GBP/USD این جفت را به صورت نزولی به تصویر می کشد، حتی اگر در حال بهبودی از سقوط برای دو روز متوالی است. این شرکت خریدارانی را در حوالی منطقه 1.1900 پیدا کرد، که باعث صعود به بالاترین سطح روز در 1.2037 شد، میانگین متحرک نمایی 100 روزه، جایی که GBP/USD به سرعت رد شد.

داده های هر دو سوی اقیانوس اطلس، پوند/دلار آمریکا را تحت فشار نگه داشت، که در نهایت به زیر میانگین متحرک نمایی 200 روزه رسید. گزارش تورم در بریتانیا در روز سه‌شنبه به گمانه‌زنی‌ها مبنی بر اینکه بانک مرکزی انگلیس (BoE) نرخ‌ها را آنطور که انتظار می‌رفت افزایش نمی‌دهد کمک کرد. این در کنار ملایم‌تر از حد انتظار شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) در ماه ژانویه در ایالات متحده، که از تخمین‌های تحلیلگران بانکی فراتر رفت، احتمال انقباض بیشتر توسط فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) را افزایش داد.

GBP/USD پس از سقوط به پایین‌ترین حد خود در فوریه در حدود 1.1914 در جلسه اواسط آمریکای شمالی، که با کاهش کلی دلار آمریکا (USD) تقویت شد، در حال بهبود است. با این وجود، همچنان پایین تر از میانگین متحرک نمایی 200 روزه (EMA) در 1.2132 معامله می شود و روند نزولی را دست نخورده نگه می دارد. در زمان نگارش این مقاله، GBP/USD بالاتر از رقم 1.2020، بالاتر از قیمت افتتاحیه آن 0.30 درصد، دست به دست می شود.

GBP/USD تحت فشار یک مسیر تهاجمی مورد انتظار فدرال رزرو، در مقایسه با BoE


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gbp-usd-gains-traction-and-reclaimed-12000-as-the-gbp-prepares-for-weekly-losses-202302171834بنابراین، GBP/USD زیان خود را در روز پنجشنبه افزایش داد و 0.26٪ کاهش یافت. اما با پیشرفت جلسه نیویورک، پوند استرلینگ (GBP) در برابر دلار آمریکا (USD) کشش پیدا کرد و زمینه را برای به چالش کشیدن متحرک نمایی 100 روزه فراهم کرد.

GBP/USD تجزیه و تحلیل فنی

آخرین قطعه از پازلی که بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده و دلار آمریکا (USD) را افزایش داد، شاخص قیمت تولید کننده (PPI) در ماه ژانویه بود که داده ها بالاتر از برآوردهای ماهانه بود. این اظهارنظرهای تندروانه توسط دو مقام فدرال رزرو (فدرال رزرو) را برانگیخت، آنها گفتند که نرخ ها باید برای مدت طولانی تری بالاتر باشند و آنها را بالاتر از آستانه 5.0 درصد پیش بینی کردند.

عامل دیگری که بر واکنش سرمایه گذاران تأثیر گذاشت، شاخص تولید فدرال رزرو فیلادلفیا بود که سقوط کرد، اما نظرات مدیران تجاری در نظرسنجی نشان داد که قیمت نهاده ها برای اولین بار در 10 ماه گذشته افزایش یافت. با توجه به این پس‌زمینه، معاملات آتی بازار پول در فدرال رزرو جنگ‌طلب‌تر قیمت‌گذاری می‌شود.


اشتراک گذاری:

  • GBP/USD قرار است هفته را با زیان 0.16 درصد به پایان برساند.
  • داده‌های تورمی نرم‌تر بریتانیا مستلزم اقدامات بیشتر BoE اما در گام‌های کوچک‌تر است.
  • آمارهای داغتر از حد انتظار در ژانویه ایالات متحده CPI و PPI درخواست مقامات فدرال رزرو برای افزایش 50 bps در جلسات آتی را توجیه می کند.

اگر GBP/USD به یک بسته روزانه بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه دست یابد، این جفت به سمت تلاقی میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ و ۲۰ روزه، هر کدام به ترتیب در ۳۵/۱.۲۱۳۲ افزایش خواهد یافت. از سوی دیگر، زمانی که GBP/USD به زیر 1.1914 سقوط کرد و به دنبال آن رقم 1.1900 قرار گرفت، یک روند نزولی ممکن است رخ دهد.