GBP/JPY نسبت به ارقام CPI انگلستان ثابت معامله می شود

به نظر می رسد چشم انداز فنی پوند/ین در کوتاه مدت خنثی شده است. شاخص قدرت نسبی (RSI) یک شیب صاف را نشان می دهد در حالی که واگرایی میانگین متحرک همگرایی (MACD) در قلمرو منفی باقی می ماند. برای احیای حرکت، گاوها باید میانگین متحرک 20 روزه (SMA) را در 182.25 بازیابی کنند.


اشتراک گذاری:

  • GBP/JPY با زیان ملایم نزدیک به 181.40 معامله می شود.
  • داده های نرم چین پتانسیل صعودی ین را محدود می کند.
  • نگاهی به اطلاعات تراز تجاری ژاپن در روز پنجشنبه و ارقام CPI انگلیس در روز سه شنبه.

سطوح پشتیبانی: 181.00، 180.50، 179.00.
سطوح مقاومت: 182.25 (SMA 20 روزه)، 182.50، 183.00.

روز دوشنبه، GBP/JPY متقاطع پس از محاسبه دو روز متوالی افزایش، نزدیک به 181.40 معامله شد. پتانسیل صعودی ین محدود است زیرا داده های ضعیف تولید ناخالص داخلی (GDP) در سه ماهه دوم و خرده فروشی مختلط از ژوئن از چین ممکن است به نرم کردن اقتصاد ژاپن ادامه دهند در حالی که بازارها در انتظار داده های تورم از انگلیس در روز سه شنبه هستند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gbp-jpy-trades-flat-ahead-of-uk-cpi-figures-202307171914

به این معنا، واگرایی های سیاست پولی ممکن است به نفع پوند انگلیس نسبت به ین ادامه یابد.

GBP/JPY سطوح برای تماشا

نمودار روزانه GBP/JPY

از سوی دیگر، داده های تورم از بریتانیا مهم ترین نکته روز سه شنبه خواهد بود. انتظار می‌رود شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) از بریتانیا از ژوئن به 8.2 درصد نسبت به 8.7 درصد قبلی کاهش یابد، در حالی که پیش‌بینی می‌شود شاخص قیمت اصلی در 7.1 درصد سالانه بدون تغییر باقی بماند. در همین حال، انتظارات تنگ‌تر BoE ثابت می‌ماند زیرا ابزار احتمالات نرخ بهره جهانی (WIRP) نشان می‌دهد که افزایش 50 واحدی (bps) تا حد زیادی برای نشست 3 آگوست و به دنبال آن افزایش 25 واحدی در ثانیه در سپتامبر، نوامبر و در آغاز قیمت گذاری شده است. سال 2024.

در جلسات گذشته، بازارها اخیراً در مورد تغییر در منحنی کنترل بازده بانک (YCC) به دلیل افزایش دستمزدهای محلی که به نفع ین بود، گمانه زنی کردند، اما هنوز هیچ اشاره ای از مقامات بانک ژاپن (BoJ) وجود ندارد. به دنبال داده‌های نرم اقتصادی چین، سرمایه‌گذاران از ژوئن بر روی داده‌های تراز تجاری ژاپن تمرکز خواهند کرد تا به ارزیابی چرخش احتمالی از موضع سیاست پولی فوق‌العاده‌ای BoJ ادامه دهند.