GBP/JPY قبل از تصمیم BoE به 181.40 عقب نشینی می کند

در همین حال، بازارها قبلاً در روز پنجشنبه با افزایش 25 واحدی در ثانیه قیمت داشتند و احتمال کمی برای افزایش 50 واحدی در ثانیه داشتند. با توجه به جلسات بعدی، پیش‌بینی‌های کلان به‌روزرسانی شده نقش بزرگی در انتظارات آنها خواهد داشت، اما در حال حاضر، فعالان بازار 25 واحد در ثانیه افزایش قیمت را در ماه‌های آگوست، سپتامبر، نوامبر و دسامبر پیش‌بینی می‌کنند که باعث می‌شود نرخ سیاستی به اوج خود نزدیک به 5.75 برسد. ٪.

روز چهارشنبه، اداره ملی آمار بریتانیا ارقام CPI را برای ماه می منتشر خواهد کرد که انتظار می‌رود اندکی کاهش یافته باشد. انتظار می‌رود که این رقم در مقایسه با 8.7 درصد قبلی به 8.5 درصد برسد و در ماه می 0.4 درصد افزایش ماهانه داشته باشد. انتظار می رود که رقم اصلی بدون تغییر در 6.8 درصد سالانه باقی بماند.

چشم انداز فنی، طبق نمودار روزانه، به وضوح برای کراس صعودی است. این جفت بالاتر از میانگین متحرک ساده اصلی خود یعنی 20100 و 200 روز باقی می ماند، در حالی که اندیکاتورها – علیرغم مشاهده برخی اصلاحات – هنوز در شرایط خرید بیش از حد باقی می مانند. همانطور که گفته شد، ممکن است اصلاحات بیشتری در افق باشد، اما چشم انداز چشم انداز مطلوب تری را برای پوند پیش بینی می کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gbp-jpy-retreats-to-18140-ahead-of-boe-decision-202306191925


اشتراک گذاری:

  • GBP/JPY یک سری برد چهار روزه را کاهش داد و به منطقه 181.40 سقوط کرد.
  • همه نگاه ها به داده های تورم بریتانیا و تأثیر آن بر تصمیم بانک مرکزی اروپا در روز چهارشنبه است.
  • BoJ روز سه شنبه صورت جلسه ژوئن را منتشر می کند.

در طرف ژاپنی، سرمایه گذاران در صورتجلسه آخرین جلسه ژوئن، جایی که تصمیم گرفته شد سیاست پولی فوق العاده سست خود را حفظ کند، به دنبال سرنخ هایی در مورد موضع BoJ خواهند بود.

GBP/JPY سطوح برای تماشا

در جهت نزولی، سطوح حمایت در نزدیکترین سطوح دور 179.00،178.50 و 178.00 قرار می گیرند. در روند صعودی، اوج سیکل 182.12 که در روز جمعه به ثبت رسید، به عنوان مقاومت فوری در برابر قلمرو ناشناخته ایستاده است.

به نظر می رسد جفت GBP/JPY در حال اصلاح شرایط خرید بیش از حد در روز دوشنبه در آستانه یک هفته مهم برای اقتصاد بریتانیا است. از این نظر، شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) از بریتانیا در ماه مه ممکن است بر تصمیم روز پنجشنبه بانک مرکزی انگلستان (BoE) تأثیر بگذارد، جایی که در آن قیمت 25 واحد پایه افزایش یافته است. از سوی دیگر، سرمایه گذاران منتظر بانک مرکزی هستند. ژاپن (BoJ) دقیقه در روز سه شنبه.

چشم به CPI بریتانیا قبل از تصمیم BoE