Fed Minutes، پیش از انتشار داده های مکزیکی، پزو از بالاترین سطح چند ساله نزدیک به 17.00 کاهش می یابد.

لازم به ذکر است که بازده اوراق قرضه دو ساله خزانه داری آمریکا به 4.85 درصد کاهش یافت در حالی که اوراق قرضه 10 ساله به 3.78 درصد کاهش یافت و معاملات روز دوشنبه به ترتیب حدود 4.93 درصد و 3.86 درصد به پایان رسید. به دنبال داده‌های بازار اوراق قرضه، رویترز اعلام کرد که منحنی بازده برای مدت کوتاهی به پایین‌ترین حد در ۴۲ سال گذشته در روز دوشنبه معکوس شد، زیرا سرمایه‌گذاران به طور فزاینده‌ای انتظار دارند که فدرال رزرو نرخ استقراض معیار خود را برای کنترل تورم افزایش دهد.

رویترز گزارش داد: «مکزیک در ماه مه نزدیک به 5.7 میلیارد دلار حواله دریافت کرد، داده های بانک مرکزی در روز دوشنبه نشان داد که رکورد ماهانه ای را شکست که تحلیلگران هشدار دادند که با تقویت اخیر پزو در برابر دلار کاهش یافته است.

USD/MXN زخم‌های خود را در پایین‌ترین سطح از دسامبر 2015 لیسید و جهش اصلاحی را از کف چند ساله نزدیک به 17.05 در بحبوحه جلسه آسیایی روز چهارشنبه محو کرد. با انجام این کار، جفت پزوی مکزیک (MXN) حال و هوای محتاطانه بازار را قبل از جلسه کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) برای نشست ژوئن، زمانی که سیاستگذاران فدرال رزرو توقف افزایش نرخ را اعلام کردند، ردیابی می کند. همچنین فشار دادن معامله گران این جفت، نگرانی پیش از اعتماد مصرف کننده مکزیکی در ماه ژوئن است.

شایان ذکر است که کاتالیزورهای فوق، یعنی داده های مکزیک و صورتجلسه فدرال رزرو برای جهت های روزانه در بحبوحه بازگشت کامل بازارها مهم خواهند بود، که به نوبه خود نیاز به معامله گران جفت USD/MXN دارد که عاقلانه معامله کنند.

تحلیل فنی

مگر اینکه بسته شدن روزانه فراتر از خط مقاومت با شیب نزولی که از 23 ژوئن، در حدود ساعت 17.12 تا زمان انتشار ادامه داشته باشد، حتی یک بهبود کوتاه مدت برای قیمت USD/MXN انتظار نمی رود.


اشتراک گذاری:

  • USD/MXN برای دفاع از جهش اصلاحی به پایین ترین سطح از دسامبر 2015 تلاش می کند.
  • حواله های ارسالی به مکزیک در ماه مه رکورد زد، مبارزه دلار آمریکا به روند صعودی پزو قوت بخشید.
  • FOMC Minutes اعتماد مصرف کننده مکزیکی در کانون توجه قرار خواهد گرفت.

نه تنها مشکلات رکود، بلکه ترس از جنگ تجاری ایالات متحده و چین نیز باید کف قیمت USD/MXN را در پایین ترین حد چند ساله قرار دهد. گفتنی است، چین کنترل های ناگهانی بر صادرات برخی از محصولات گالیوم و ژرمانیوم را اعلام کرد که از اول اوت اجرایی می شود. آخرین اقدام تلافی جویانه کشور اژدها در واکنش به محدودیت ایالات متحده برای ارسال تراشه های هوش مصنوعی به پکن است.

پزوی مکزیکی روز گذشته به بالاترین حد خود در چند سال اخیر رسید، زیرا داده‌های ضعیف‌تر ایالات متحده به ترس از رکود ملحق شد که توسط وارونگی منحنی بازده مشخص شد. اخبار مربوط به حواله‌های ارسالی به مکزیک نیز به نفع خرس‌های USD/MXN است.

در مقابل این پس‌زمینه، شاخص دلار آمریکا (DXY) قبل از پایان جلسه روز سه‌شنبه آمریکای شمالی نزدیک به 103.10، یک رگه برنده دو روزه را چاپ کرد، در حالی که باند آلمان افزایش یافت در حالی که یورو Stoxx و FTSE 100 هر دو با زیان ملایم افت کردند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-mxn-peso-fades-pullback-from-multi-year-high-near-1700-ahead-of-mexican-data-fed-minutes-202307050007

در جاهای دیگر، بازارهای ایالات متحده در روز سه‌شنبه به دلیل روز استقلال بسته بودند، اما چاپ ضعیف شاخص‌های PMI تولیدی ISM ایالات متحده و PMI جهانی S&P برای ماه ژوئن، دلار آمریکا را علی‌رغم وضعیت بهشتی آن که در میان ترس‌های بازار مورد توجه قرار گرفت، برانگیخت.