EURUSD قصد دارد تجارت خود را به کمتر از 1.0300 در بحبوحه شرایط بازار بدون ریسک تغییر دهد

  • EURUSD به دنبال استقرار زیر 1.0300 است زیرا تمایلات ریسک افزایش یافته است.
  • DXY از بالاترین سطح دو روزه در حدود 107.24 عبور کرده است زیرا سرمایه گذاران پشت دارایی های امن پنهان شده اند.
  • بر اساس اجماع، اعتماد مصرف کننده منطقه یورو به -26 افزایش خواهد یافت
معاملات آتی S&P500 پس از ناکامی در انتقال احساسات مثبت روز جمعه، فشار فروش را در معاملات اولیه احساس کردند. در همین حال، شاخص دلار آمریکا (DXY) از بالاترین سطح دو روزه خود در حدود 107.24 فراتر رفته است. بازگشت در نمایه ریسک برای دارایی های امن جذاب است. با این حال، بازده اوراق قرضه دولتی ایالات متحده به سیر نزولی خود ادامه داده است. بازده بلندمدت خزانه داری ایالات متحده به نزدیک به 3.79 درصد کاهش یافته است زیرا شانس افزایش 75 واحدی (bps) نرخ بهره توسط فدرال رزرو (فدرال رزرو) دیگر جذاب نیست.

به گزارش رویترز، رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا نیز اشاره کرد که بانک مرکزی آماده است تا از افزایش سه چهارمی نرخ بهره در نشست دسامبر فدرال رزرو دور شود. وی همچنین افزود که نرخ سیاست هدف فدرال رزرو بیش از یک درصد دیگر برای مقابله با تورم اضافه نخواهد کرد. پس از آن، فدرال رزرو باید مکث کند و “اجازه دهد پویایی های اقتصادی به نمایش درآید”، با توجه به اینکه ممکن است آنچه او تخمین می زند بین 12 تا 24 ماه طول بکشد تا “به طور کامل متوجه تاثیر افزایش نرخ فدرال رزرو شود.”

جفت EURUSD پس از سقوط به زیر سطح حمایت فوری 1.3134 در جلسه توکیو، شاهد سقوط شدیدی بوده است. این دارایی به زیر سطح حمایتی 1.0300 سقوط کرده است و اکنون با موانع مشابهی روبرو شده است. کاهش قابل توجه ریسک پذیری سرمایه گذاران بر دارایی های حساس به ریسک تأثیر می گذارد.

در جبهه منطقه یورو، سرمایه گذاران منتظر انتشار شاخص اعتماد مصرف کننده منطقه یورو هستند که قرار است روز سه شنبه منتشر شود. طبق اجماع، داده های اقتصادی به -26.0 در مقابل انتشار قبلی 27.6- بهبود می یابد. این ممکن است از روند صعودی ارز مشترک حمایت کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/eurusd-aims-to-shift-its-business-below-10300-amid-a-risk-off-market-mood-202211210452