EURUSD در حدود 1.0350 به عنوان فدرال رزرو برای ادامه روند افزایش نرخ فعلی تلاش می کند


منبع: https://www.fxstreet.com/news/eurusd-struggles-around-10350-as-federal-reserve-to-continue-with-current-rate-hike-pace-202211140415میانگین متحرک نمایی 50 و 200 دوره ای (EMAs) به ترتیب در 1.0080 و 0.9943 در حال پیشرفت هستند که EURUSD را در چنگال گاوها نگه می دارد. اگر دارایی به زیر سطح حمایتی 1.0200 کاهش یابد، دلار آمریکا می تواند دوباره قدرت خود را به دست آورد.

سیاست گذاران بانک مرکزی اروپا (ECB) به حکم خود در مورد افزایش نرخ بهره ادامه می دهند زیرا فشارهای تورمی از کنترل آنها خارج شده است. اظهارنظرهای ناروا از بانک مرکزی اروپا و انتظارات برای عقب نشینی دلار آمریکا، EURUSD را در یک منطقه محدود محدود می کند. یورو ممکن است با فشار مواجه شود زیرا ایزابل اشنابل، عضو شورای حاکم بانک مرکزی اروپا (ECB) هفته گذشته خاطرنشان کرد که انتظارات تورمی در منطقه یورو هنوز به طور گسترده ثابت است، اما افزود که خطر تداوم تورم بالا بیشتر شده است، همانطور که رویترز گزارش داد. وی همچنین افزود که تنها یک رکود عمیق در منطقه یورو می تواند اقتصاد را از تورم فزاینده نجات دهد. این ممکن است EURUSD را بر روی قلاب های tenterhook نگه دارد.

داده های تولید ناخالص داخلی منطقه یورو

این هفته تولید ناخالص داخلی منطقه یورو زیر نظر سرمایه گذاران خواهد بود. بر اساس اجماع، انتظار می رود داده های ناخالص داخلی سالانه (GDP) در 2.1٪ ثابت بماند. اقتصاد با تلاطم تورم فزاینده، بحران انرژی و تنگناهای زنجیره تامین به دلیل تنش‌های روسیه و اوکراین مواجه است. بنابراین، داده های تولید ناخالص داخلی پایدار ممکن است از ارز مشترک حمایت کند.

چشم انداز فنی EURUSD

هفته گذشته، شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) به 7.7 درصد کاهش یافت و فعالان بازار با توجه به این واقعیت که فدرال رزرو سرعت افزایش نرخ بهره خود را کاهش خواهد داد، دلار آمریکا را مجازات کردند. با این حال، اقتصاددانان Danske Bank می گویند که فشارهای قیمتی در ایالات متحده همچنان ادامه خواهد داشت. «در حالی که بازارها به چاپ CPI اکتبر واکنش بسیار مثبتی نشان داده‌اند، ما همچنان شاهد خطرات بیشتر تورم پایدارتر هستیم و فکر می‌کنیم هنوز خیلی زود است که یک محور واضح فدرال رزرو معامله کنیم.» کریستوفر والر، فرماندار فدرال رزرو از این دیدگاه حمایت می‌کند که تیتر ۷.۷ درصد است. تورم “بسیار زیاد” است و فدرال رزرو هنوز راه درازی در پیش دارد، بنابراین، نرخ ها برای مدتی بالا خواهند ماند. وی همچنین افزود تا زمانی که “شواهد واضح و قوی” وجود نداشته باشد که تورم کاهش یابد، نرخ ها کاهش نخواهد یافت.

در صورت تداوم اقدامات تشدید کننده سیاست از سوی فدرال رزرو، احتمال یک وضعیت رکود در ایالات متحده همچنان سر و صدا خواهد داشت. گاوهای گرین بک ممکن است در چنگ گاوها قرار بگیرند و EURUSD ممکن است با فشار قابل توجهی روبرو شود.

اظهارات سیاستگذاران ECB مغرور از یورو حمایت می کند

EURUSD با موانعی در اطراف مقاومت فوری 1.0350 در جلسه توکیو مواجه است. انتظار می‌رفت کاهش معنی‌دار گزارش تورم اکتبر که هفته گذشته منتشر شد، فدرال رزرو را وادار به کاهش سرعت فعلی افزایش نرخ بهره کند. با این حال، اتاق‌های فکر همچنان به سقوط معنادار یک‌باره رضایت دارند و برای تغییر دیدگاه‌شان شواهد بیشتری می‌خواهند. این باعث شده است که شاخص دلار آمریکا (DXY) به سمت 106.70 حرکت کند. DXY می تواند گسترش یابد زیرا اضطراب پیش از نتیجه انتخابات میان دوره ای ایالات متحده می تواند نوسانات را افزایش دهد. سرمایه گذاران یورو بیشتر منتظر ارقام تولید ناخالص داخلی (GDP) منطقه یورو برای اقدامات بیشتر هستند.

ادامه رژیم افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو برای ظهور مجدد دلار آمریکا

  • EURUSD در حالی که از مقاومت فوری 1.0350 فراتر رفته، با موانعی روبرو است.
  • ادامه افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو با سرعت مداوم ممکن است خون تازه ای را به دلار آمریکا تزریق کند.
  • ECB می تواند تورم را با رکود در منطقه یورو کنترل کند که ممکن است باعث نوسانات یورو شود.
  • EURUSD برای سرنخ های بیشتر بر انتشار تولید ناخالص داخلی منطقه یورو تمرکز می کند.

EURUSD به مقاومت افقی که از 15 ژوئن در 1.0363 در مقیاس چهار ساعته قرار گرفته بود، رسیده است. شاخص قدرت نسبی (RSI) (14) به محدوده صعودی 60.00-80.00 تغییر کرده است که نشان می دهد حرکت صعودی در EURUSD فعال است.