EURUSD تقریباً 4٪ هفتگی افزایش یافت، با توجه به 200-DMA

بنابراین، اولین مقاومت EURUSD بالاترین قیمت روزانه 10 آگوست در 1.0364 خواهد بود و به دنبال آن رقم روانی 1.0400 خواهد بود. وقفه بالا، متحرک نمایی 200 روزه را آشکار می کند. از سوی دیگر، اولین حمایت EURUSD علامت 1.0300 خواهد بود، پس از آن 1.0250 و پایین ترین سطح 11 نوامبر در 1.0163 قرار خواهند گرفت.

بر اساس گزارش وزارت کار (DoL) شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) اکتبر، پس از انتشار یک گزارش تورم ملایم در ایالات متحده، یورو (EUR) هفته را با نرخ بالاتری به پایان رساند. در نتیجه، دلار آمریکا (USD) ضررهای خود را به چهار هفته متوالی افزایش داد زیرا امیدها برای کاهش چرخه انقباض فدرال رزرو (فدرال رزرو) پس از انتشار CPI همچنان بالا بود. بنابراین، یورو به رشد خود ادامه داد، زیرا EURUSD 1.42% افزایش یافت و در 1.0352 دست به دست شد.

شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده بر دلار آمریکا تاثیر می گذارد

با توجه به پس زمینه بنیادی، EURUSD به سمت اوج نوسانی 10 آگوست در 1.0364 صعود کرد. با این وجود، نتوانست به یک بسته روزانه بالاتر از آن دست یابد، که می‌توانست صعود به میانگین متحرک نمایی 200 روزه (EMA) در 1.0438 را تشدید کند. توجه داشته باشید، شاخص قدرت نسبی (RSI)، در قلمرو صعودی، تقریباً بیش از حد خرید است، اما با توجه به اینکه روند صعودی قوی است، تکنسین‌ها سطوح 80 RSI را افراطی‌ترین سطح در نظر می‌گیرند. گفتنی است، مسیر کمترین مقاومت رو به بالاست.

  • EURUSD در هفته نزدیک به 4% افزایش یافت که تحت تاثیر کاهش ارزش دلار آمریکا قرار گرفت.
  • گزارش CPI نرم‌تر از حد انتظار و افزایش انتظارات تورمی مصرف‌کننده، دلار آمریکا را کاهش داد.
  • تورم دو رقمی در آلمان زیربنای یورو بود.
  • تجزیه و تحلیل قیمت EURUSD: با سوگیری رو به بالا، ممکن است 200-DMA را در کوتاه مدت آزمایش کند.
در سمت منطقه یورو (EU)، CPI در آلمان با سرعت سالانه 10.4 درصد افزایش یافت، که با برآورد همتراز بود. در همین حال، همانطور که انتظار می‌رفت، شاخص هماهنگ قیمت‌های مصرف‌کننده آلمان (HICP) در ماه اکتبر 11.6 درصد نسبت به ماه سپتامبر افزایش یافت، اما 0.7 درصد بیشتر از ارقام سپتامبر بود.

علاوه بر این، بانک مرکزی اروپا پابلو هرناندز د کوس اضافه کرد که انقباض کمی (QT) ممکن است در ماه دسامبر اعلام شود و احتمال رکود افزایش یافته است. در همین حال، ماریو سنتنو، عضو بانک مرکزی اروپا گفت که یورو در حال عبور از یک “بحران وجودی” نیست.

پیش بینی قیمت EURUSD: چشم انداز فنی

وال استریت هفته را با رشد قابل توجهی به پایان رساند. گزارش تورم ایالات متحده در روز پنجشنبه نشان داد که CPI اصلی، به دنبال آن فدرال رزرو، از 6.6 درصد سالانه در سپتامبر به 6.3 درصد کاهش یافته است، بسیار کمتر از برآوردها. در همین حال، احساسات مصرف کننده دانشگاه میشیگان (UoM) برای ماه نوامبر به پایین ترین حد چهار ماهه خود از 59.5 به 54.7 رسید، همانطور که در روز جمعه گزارش شد. با بررسی نظرسنجی UoM، انتظارات تورمی برای افق یک ساله به 5.1 درصد افزایش یافت، در حالی که افق 5 تا 10 ساله از 2.9 درصد به 3 درصد افزایش یافت. جوآن هسو، مدیر این نظرسنجی، گفت: “تداوم عدم اطمینان در مورد انتظارات تورمی نشان می دهد که چنین نفوذی در آینده هنوز امکان پذیر است.”

جدای از این، بخشی از سیاستگذاران بانک مرکزی اروپا (ECB) از اخبار عبور کردند و موضع جنگ طلبانه خود را حفظ کردند و یورو را تقویت کردند. رابرت هولتزمن، عضو بانک مرکزی اروپا، گفت که در نشست دسامبر به افزایش 50 یا 75 واحدی در ثانیه رأی خواهد داد، در حالی که لوئیس دی گیندوس، معاون رئیس بانک مرکزی اروپا گفت که احتمال رکود فنی در منطقه یورو وجود دارد و افزود که بازارها نسبت به CPI آمریکا بیش از حد واکنش نشان دادند.

گزارش پنجشنبه گذشته CPI واکنش معامله گران به نظرسنجی UoM را تحت الشعاع قرار داد. EURUSD پس از سقوط به پایین ترین سطح روزانه خود یعنی 1.0163 و افزایش شدید به سمت بالاترین سطح روزانه خود در 1.0364، روز جمعه رالی خود را افزایش داد.

معامله گران انتظار دارند فدرال رزرو در دسامبر 50 واحد در ثانیه افزایش یابد

سرمایه گذاران شروع به قیمت گذاری در فدرال رزرو کمتر «شاهین» کرده اند. همانطور که توسط CME FedWatch Tool نشان داده شده است، معاملات آتی بازار پول با افزایش نرخ 50 واحدی در ثانیه، با احتمال حدود 85.6 درصد، بدون تغییر پس از انتشار داده های تورم ایالات متحده، قیمت گذاری می شود.

شاخص هماهنگ قیمت های مصرف کننده آلمان بالای 11 درصد


منبع: https://www.fxstreet.com/news/eurusd-surged-almost-4-weekly-eyeing-the-200-dma-202211112321