EUR/USD پایین‌تر می‌آید و پشتیبانی 1.0750 را آزمایش می‌کند زیرا کف سه‌گانه همچنان در جریان است.

جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس بیان کرد که نرخ بهره باید بیشتر افزایش یابد تا به محدوده 5.50-5.75 درصد برسد، که به معنای افزایش 75 واحدی در ثانیه بیشتر از افزایش نرخ های اخیر 4.75٪ -5.00٪ است. در همین حال، رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا، اظهار داشت که تصمیمی که در ماه مارس گرفته شد، آسان نبود، زیرا بحث های زیادی وجود داشت و انتخاب ساده ای نبود.

با وجود تجربه یک تلاطم دیگر، بازار سهام ایالات متحده آماده است که هفته را مثبت به پایان برساند. سهام دویچه بانک به دلیل نگرانی در مورد احتمال نکول، کاهش شدیدی را تجربه کرد که در افزایش 220 واحدی در سوآپ های پیش فرض اعتباری (CDS) منعکس شد. اگرچه این موضوع در ابتدای جلسه به وال استریت آسیب رساند، اما به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران این ترس‌ها را رد کرده و در عوض حدس می‌زنند که فدرال رزرو (فدرال رزرو) نرخ بهره را در سال 2023 کاهش خواهد داد.

وال استریت هفته را با افزایش به پایان رساند. سهام دویچه بانک به دلیل نگرانی از احتمال نکول بانک، کاهش شدیدی را تجربه کرد، همانطور که با افزایش 220 واحدی مبادلات اعتباری (CDS) مشهود است. اگرچه این در ابتدا باعث ایجاد نگرانی در وال استریت شد، سرمایه گذاران در نهایت این ترس ها را رد کردند و حدس زدند که فدرال رزرو (فدرال رزرو) نرخ بهره را در سال 2023 کاهش خواهد داد.

یواخیم ناگل، رئیس بوندس‌بانک، اظهار داشت که توقف مناسب نیست، زیرا تورم که به طور متوسط ​​حدود 6 درصد در آلمان، بزرگترین اقتصاد منطقه یورو مشاهده می‌شود، برای بازگشت به هدف 2 درصدی بانک مرکزی اروپا بسیار طولانی خواهد بود. ناگل در ادینبورگ گفت: دوره غالب نرخ های تورم بالا. به عبارت دیگر: تورم پایدارتر خواهد شد.

تجزیه و تحلیل فنی EUR/USD

نمودار روزانه EUR/USD


منبع: https://www.fxstreet.com/news/eur-usd-edges-lower-and-tests-10750-support-as-a-triple-bottom-stays-in-play-202303242147

EUR/USD نتوانست سودهای قبلی خود را حفظ کند، اگرچه الگوی نمودار سه گانه پایین تا زمانی که بالای 1.0759 باقی بماند، همچنان ادامه دارد. نقض دومی الگو را باطل می کند و در را برای ضررهای بیشتر باز می کند. در جهت صعودی، اولین مقاومت 1.0800 خواهد بود و پس از آن رقم 1.0900 پیش از بالاترین سطح YTD در 1.1032 قرار دارد.

در منطقه یورو (EU)، PMI جهانی S&P در ماه مارس مثبت بود، به جز بخش تولید که در منطقه رکودی باقی ماند. سیاستگذاران بانک مرکزی اروپا (ECB) سیم‌های خبری به رهبری کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB) را تلاقی کردند و گفتند هیچ معامله‌ای بین قیمت و ثبات مالی وجود ندارد.

توماس بارکین، رئیس فدرال رزرو ریچموند، اظهار داشت که وقتی آنها به جلسه رسیدند احساس می کرد که بخش بانکی بسیار با ثبات است. بنابراین شرایط برای اجرای سیاست های پولی در نظر گرفته شده مناسب بود.


اشتراک گذاری:

  • EUR/USD قرار است هفته را با افزایش 0.89 درصدی به پایان برساند.
  • داده های اقتصادی ایالات متحده متناقض بود، اگرچه نشان دهنده کاهش سرعت اقتصاد است.
  • سیاستگذاران بانک مرکزی اروپا همچنان بر روی مقابله با تورم بالا در منطقه یورو متمرکز هستند.

با پایان جلسه نیویورک، یورو/دلار آمریکا 0.64 درصد یا 69 پیپ سقوط کرد. انگیزه ریسک به یورو (EUR) کمکی نکرد، زیرا تحت فشار یک بحران بانکی که تهدید به سرایت به منطقه یورو بود، ارز مشترک را تضعیف کرد. در زمان نوشتن این مقاله، EUR/USD در 1.0759 معامله می شود.

یورو/دلار آمریکا با کاهش قدرت دلار آمریکا، PMI ضعیف اتحادیه اروپا

S&P Global PMI در ماه مارس بهبودی نشان داد و از انتظارات و داده های ماه قبل فراتر رفت. اگرچه شاخص ساخت و ساز در حالت انقباض باقی ماند، اما سفارشات خوب بادوام افت 1 درصدی را تجربه کرد که همچنان نسبت به ماه قبل بهبود یافته بود.