EUR/USD در حدود 1.0980 ثابت باقی می ماند زیرا شاخص های مثبت PMI ایالات متحده ترس از رکود را کاهش می دهد.

در همین حال، بانک های مرکزی از هر دو سوی اقیانوس اطلس به لفاظی های جنگ طلبانه خود ادامه دادند. در یک بخش، مقامات فدرال رزرو (فدرال رزرو) موافق بودند که تورم بسیار بالا است، اگرچه نظرات بی شماری در مورد میزان انقباض باقی مانده وجود دارد. در مورد بانک مرکزی اروپا (ECB)، خط پایه توسط فیلیپ لین، اقتصاددان ارشد بانک مرکزی اروپا انجام شد، در حالی که بیشتر سیاست گذاران هنوز در مورد افزایش نرخ بهره به میزان 50 یا 25 واحد در ثانیه تصمیم نگرفته اند.

تجزیه و تحلیل فنی EUR/USD

در روز جمعه، PMI اتحادیه اروپا مختلط بود، با شاخص تولید در 45.5، که در محدوده انقباضی تخمین‌های گمشده قرار داشت، در حالی که شاخص‌های خدمات و ترکیبی فراتر از حد اجماع بودند و در حال گسترش بودند.

تصمیمات فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا در ماه می

یورو/دلار آمریکا آماده می‌شود تا هفته را با نرخ بالاتری به پایان برساند، اگرچه پایین‌تر از رقم 1.1000 باقی می‌ماند، اگرچه داده‌های اقتصادی ایالات متحده (ایالات متحده) دلار آمریکا (USD) را تقویت کرد. با این حال، در اواخر بسته شدن وال استریت، دلار آمریکا قدرت خود را از دست داد، سهام ایالات متحده افزایش یافت و یورو (EUR) تا حدودی بهبود یافت. بنابراین، EUR/USD پس از رسیدن به پایین ترین سطح 1.0937، در 1.0988 معامله می شود.

فعالیت های تجاری ایالات متحده افزایش یافت، اما در اتحادیه اروپا چنین نیست

بازار در ابتدا به خرید دلار آمریکا واکنش نشان داد که در مقایسه با یورو کمی افزایش یافت و به 1.0942 رسید. با این وجود، خریداران وارد بازار شدند و جفت یورو/دلار آمریکا را بالا بردند، اگرچه نتوانستند مرز 1.1000 را بشکنند.

از دیدگاه نمودار روزانه، EUR/USD از 20 مارس تا امروز توسط متحرک نمایی 20 روزه پشتیبانی می شود. با این حال، EUR/USD در 21 آوریل 2022، حمایت بالا را در 1.0936 آزمایش کرد، برگشت کرد و در میان فقدان یک کاتالیزور تأثیرگذار که می‌تواند محدوده معاملاتی EUR/USD را بشکند، به منطقه 1.0980 چسبید. اگر EUR/USD 1.1000 را پس بگیرد، آزمونی برای بالاترین سطح YTD و سپس 1.1100 در کارت ها وجود دارد. برعکس، سقوط به زیر 1.0900 متحرک نمایی 20 روزه را در 1.0911 نشان می دهد. اگر EUR/USD به پایین‌تر از دومی نزول کند، احتمال سقوط تا 1.0800 وجود دارد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/eur-usd-holds-steady-around-10980-as-upbeat-us-pmis-ease-recession-fears-202304212201

نمودار روزانه EUR/USD

گذشته از این، در سمت منطقه یورو (EU)، تقویم روز پنج‌شنبه دارای مازاد تراز معامله‌گران 4.6 میلیارد یورو بود که بهتر از کسری 31.6- یورو در ژانویه بود که در کنار اعتماد مصرف‌کننده که بهبود را بهبود بخشید. تا 17.5- بالای تخمین 18.5- را علامت بزنید.

این اتفاق پس از آن رخ داد که داده‌های روز پنج‌شنبه، یعنی ادعاهای بیکاری، داده‌های مسکن و شاخص تولید فدرال‌رزرو فیلادلفیا، سناریوی تیره‌ای را به نمایش گذاشت و جریان‌هایی را به سمت امنیت به‌جز دلار آمریکا آغاز کرد.

احساسات در سراسر جلسه نیویورک (NY) بین ریسک روشن/خاموش در نوسان بود. ترس از رکود سرمایه گذاران در مورد ایالات متحده با ارقام ماه آوریل S&P Global PMI که نشان دهنده انعطاف پذیری اقتصاد بود، علیرغم انقباض 475 واحدی فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) از بین رفت. PMI تولید و خدمات از برآوردها فراتر رفت، با اولی 50.4، بالاتر از 49 انتظار، در حالی که دومی از 51.5 برآورد به 53.7 جهش کرد. بنابراین، شاخص ترکیبی بالاتر از 53.5 هدف قرار گرفت.


اشتراک گذاری:

  • ارقام S&P Global PMI ترس از رکود را کاهش داده و اقتصاد ایالات متحده را تقویت می کند.
  • خلق و خوی معامله گران در نوسان به سمت ریسک-on/off بر جلسه نیویورک غالب بود.
  • نتایج PMI اتحادیه اروپا متفاوت است. فعالیت های تولیدی کاهش یافت، در حالی که خدمات و شاخص های ترکیبی فراتر از انتظارات بود.
  • بازارها در بحبوحه دورنمای نامشخص نرخ از سوی فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا محتاط هستند.