EUR/USD به سمت 1.0850 عقب نشینی می کند زیرا دلار آمریکا بازدهی را دنبال می کند، سفارشات کارخانه ایالات متحده، PPI منطقه یورو را در نظر می گیرد.

جدای از جهش اصلاحی بازدهی، نگرانی های متفاوت در مورد تورم و مشکلات ژئوپلیتیکی پیرامون روسیه و چین نیز بر قیمت یورو/دلار آمریکا تاثیر گذاشته است. به گفته او، سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش به رهبری روسیه، موسوم به اوپک پلاس، روز دوشنبه از کاهش غیرمنتظره تولید خود خبر دادند و نگرانی‌ها از تورم را دوباره تشدید کردند. با این حال، جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده، اقدام اوپک پلاس را کنار زد و گفت که آنقدرها هم که فکر می‌کنید بد نیست. با این حال، لیزا کوک، رئیس هیئت مدیره فدرال رزرو ایالات متحده، و همچنین جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده، ترس از افزایش تورم و چالش های پیش روی رشد جهانی را برجسته کردند.


اشتراک گذاری:

  • یورو/دلار آمریکا به زیان های خفیف نزدیک به 1.0890 چسبیده است زیرا در میان نشست کند، سود شروع هفته را کاهش می دهد.
  • دلار آمریکا علیرغم شرط‌بندی‌های ضعیف‌تر فدرال رزرو، و داده‌های ضعیف‌تر ایالات متحده، بهبود بازدهی را دنبال می‌کند.
  • لاورو روسیه به طور غیرمستقیم به منطقه یورو هشدار می دهد و بر یورو سنگینی می کند، در حالی که تنش تازه آمریکا و چین نیز به دلار اجازه می دهد تا زخم های خود را بلیسد.
  • داده های سطح دوم ایالات متحده و اتحادیه اروپا می تواند معامله گران را سرگرم کند، اما کاتالیزورهای ریسک کلیدی هستند که باید برای دستورالعمل های واضح دنبال شوند.

در میان این بازی‌ها، S&P 500 Futures یک روند صعودی چهار روزه را نزدیک به بالاترین سطوح از 16 فوریه متوقف می‌کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/eur-usd-retreats-towards-10850-as-us-dollar-traces-yields-us-factory-orders-eurozone-ppi-eyed-202304040420

جفت EUR/USD در رادار خریدار باقی می ماند مگر اینکه به زیر همگرایی 21-DMA و 50-DMA، در حدود 1.0730-25 تا زمان چاپ کاهش یابد.

در جای دیگر، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه با بیان اینکه اتحادیه اروپا روسیه را “از دست داده”، نگرانی از تشدید درگیری مسکو و بروکسل را افزایش داد. این سیاستگذار همچنین افزود که مسکو در صورت لزوم با اروپا به شیوه ای سخت برخورد خواهد کرد. علاوه بر این، تنش ایالات متحده و چین نیز روی میز است زیرا پکن مدام بر عدم علاقه خود به روابط ایالات متحده و تایوان تاکید می کند، اما به نظر می رسد واشنگتن آن را نادیده می گیرد.

در ادامه، شاخص قیمت تولیدکننده منطقه یورو (PPI) برای ماه فوریه، قبل از سفارشات کارخانه ایالات متحده در ماه مذکور برای هدایت حرکت های درون روزی EUR/USD خواهد بود. با این حال، توجه عمده به کاتالیزورهای ریسک پس از تشدید مشکلات ژئوپلیتیکی اخیر معطوف خواهد شد، که به نوبه خود می تواند به جفت یورو کمک کند.

تحلیل فنی

EUR/USD به 1.0890-85 می رسد زیرا گاوها در اوایل روز سه شنبه در میان یک تقویم سبک و همچنین احساسات نسبتاً نامتعادل نفس می کشند. آخرین عقب نشینی جفت یورو نیز می تواند به افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده مرتبط باشد که به نوبه خود به دلار آمریکا اجازه می دهد تا سقوط شروع هفته را پیش از داده های سطح دوم کاهش دهد.

شاخص دلار آمریکا (DXY) پس از افت بیشترین کاهش از 22 مارس روز قبل، افزایش ملایمی را در حدود 102.20 چاپ کرد. با این کار، سنج دلار در برابر شش ارز اصلی از پایین ترین سطح یک هفته ای خود بازگشت. با این حال، بازده اوراق قرضه 10 ساله و دو ساله خزانه داری ایالات متحده پس از چاپ یک روند نزولی چهار روزه و دو روزه به این ترتیب، حدود 3.42 درصد و 3.98 درصد زخم های خود را می لیسند.