EUR/USD بر روی داده های NFP ایالات متحده مستحکم می شود، معامله گران برای افزایش فدرال رزرو در جولای شرط بندی می کنند

EUR/USD از بالاترین سطح هفتگی به عنوان یک واکنش تند به یک گزارش شغلی ثابت در ایالات متحده رسید و جفت ارز را به سمت 1.0779 سوق داد و سپس به سمت پایین‌ترین سطح روزانه سقوط کرد. بازار کار در ایالات متحده (ایالات متحده) قوی باقی ماند اما نشانه‌های اندکی از ضعف را مشاهده کرد. در زمان نگارش این مقاله، EUR/USD با قیمت 1.0715 معامله می شود که 0.43 درصد ضرر چاپی دارد.

جفت EUR/USD پاسخ ضعیفی به داده های مشاغل قوی ایالات متحده نشان می دهد. تصمیمات آتی فدرال رزرو ایالات متحده برای نرخ بهره در آینده نزدیک است

در سراسر حوضچه، آخرین صورتجلسه بانک مرکزی اروپا (ECB) نشان داد که شاهین ها در تلاش برای رسیدن به 50 واحد در ثانیه هستند، اما “اجماع” به قیمت 25 واحد در ثانیه به قیمت تشدید بیشتر در آینده رای داد. از نظر داده‌ها، گزارش اقتصادی نشان می‌دهد که تولید صنعتی در ایتالیا 0.8 درصد در ماه مادری، بالاتر از برآورد 0.3 درصد، در حالی که تغییر بیکاری در اسپانیا به -49.3 هزار رسیده است که بالاتر از پیش‌بینی‌های 40.1 کلوین است.

سطوح فنی EUR/USD


اشتراک گذاری:

  • ایالات متحده 339 هزار شغل اضافه می کند که تخمین زده می شود. یورو/دلار آمریکا 0.43 درصد کاهش یافت.
  • چشم انداز جنگ طلبانه فدرال رزرو به افزایش احتمالی FFR در ماه جولای اشاره دارد.
  • شاخص های اقتصادی مثبت از اروپا، از جمله تولید صنعتی ایتالیا و تغییر بیکاری در اسپانیا.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/eur-usd-stumbles-on-solid-us-nfp-data-traders-bet-for-a-july-fed-hike-202306021644با توجه به این پس‌زمینه، معامله‌گران قیمت‌گذاری در فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) جنگ‌طلب، علیرغم نادیده گرفتن نشست سیاست پولی ژوئن، انتظار افزایش دیگری در نرخ وجوه فدرال (FFR) در ژوئیه به سمت منطقه 5.25٪ -5.50٪ دارند. اما، افزایش نرخ بیکاری کار فدرال رزرو را آسان‌تر می‌کند، زیرا در تلاش برای مهار تورم بالا و دو برابر کردن هدف خود است.

در معاملات اولیه، قبل از افتتاح وال استریت، وزارت کار ایالات متحده ارقام اشتغال در ماه مه را فاش کرد و اقتصاد 339 هزار شغل اضافه کرد که بالاتر از برآورد 190 هزار شغل بود. اگرچه این رقم برای اقتصاد مثبت است، اما نرخ بیکاری از 3.4 درصد به 3.7 درصد رسید که توسط فدرال رزرو به عنوان نشانه ای که می تواند مخارج مصرف کننده را تضعیف کند به دنبال آن است. میانگین درآمد ساعتی 0.3% افزایش یافت، 4.3% افزایش در سال، کمتر از رقم آوریل 4.4%.

از زمان انتشار داده‌ها، جفت ارز EUR/USD 40 پیپ یا 0.40 درصد در طول روز از دست داد، که تهدیدی برای رسیدن به رقم 1.0700 است، زیرا دلار لنگی به زخم‌های خود می‌زند. شاخص دلار آمریکا (DXY) 0.44 درصد صعود کرد و دوباره از رقم 104.000 بالاتر رفت.

رویدادهایی که طی دو هفته گذشته به عنوان سرفصل اخبار تبدیل شدند، مانند بحران سقف بدهی آمریکا، اواخر شب پنجشنبه با تصویب این لایحه توسط سنای آمریکا که قرار بود توسط جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا امضا شود، حل شد. سقف بالا می رود، اگرچه تا اول ژانویه 2025 شاهد همان سریال صابون خواهیم بود.