EUR/JPY در 20 روزه رد شد، همچنان برای نزولی بیشتر تعیین شده است

در پایان هفته، EUR/JPY برای چهارمین روز متوالی با زیان معامله شد و به 155.40 سقوط کرد و افت هفتگی 1% را ثبت کرد. از این نظر، داده‌های قوی بازار کار ژاپن باعث شد تا ین در برابر اکثر رقبای خود، از جمله USD، EUR، GPB و AUD، جایگاه خود را افزایش دهد.

در اوایل آسیایی ژاپن درآمدهای نقدی نیروی کار قوی را گزارش کرد. میانگین درآمد کارکنان عادی در این کشور در مقایسه با انتظار بازار که در ماه می 0.7 درصد سالانه بود، 2.5 درصد افزایش یافت. به عنوان یک واکنش، بازدهی بازدهی 2،5 و 10 ساله ژاپن به بالاترین سطح خود از ماه می افزایش یافت و ین را تقویت کرد.

سطوح پشتیبانی: 155.57 (SMA 20 روزه)، 154.30، 154.00.
سطوح مقاومت: 156.50، 157.00، 158 (چرخه بالا).

نمودار روزانه EUR/JPY


منبع: https://www.fxstreet.com/news/eur-jpy-rejected-at-the-20-day-still-set-for-further-downside-202307072152

از آنجایی که به نظر می رسد حقوق ها در ژاپن در حال افزایش است، سیاست بانک ژاپن (BoJ) در نظر گرفته شده است زیرا داده های قوی اقتصادی به طور بالقوه می تواند بانک مرکزی را وادار کند که به سمت یک سیاست پولی انقباضی تر حرکت کند.


اشتراک گذاری:

  • روز جمعه، EUR/JPY در منطقه 155.40، نزدیک به SMA 20 روزه حمایت پیدا کرد و سپس در 155.80 ثابت شد.
  • ین در بحبوحه داده های قوی درآمد نقدی نیروی کار از ژاپن، در برابر اکثر رقبای خود تقویت شد.
  • سه شنبه آینده به داده های CPI آلمان نگاه می کنیم.

نمودار روزانه نشان می دهد که به نظر می رسد زمان خرس فرا رسیده است. شاخص قدرت نسبی (RSI) یک شیب منفی مشخص اما در قلمرو مثبت را نشان می دهد، در حالی که واگرایی میانگین متحرک همگرایی (MACD) نوارهای قرمز بالاتری را چاپ می کند. با این حال، در تصویر بزرگ‌تر، چشم‌انداز به نفع یورو است زیرا گاوها توانستند از میانگین متحرک ساده ۲۰ روزه (SMA) دفاع کنند و همچنان بالاتر از میانگین‌های ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه باقی می‌مانند.

از سوی دیگر، بر اساس احتمال نرخ بهره جهانی (WIRP)، یک افزایش 25 واحدی (bps) در حال حاضر برای 27 جولای قیمت گذاری شده است. برای مخترعان برای ادامه مدلسازی انتظارات خود، شاخص قیمت مصرف کننده آلمان (CPI) که هفته آینده منتشر خواهد شد، بررسی خواهد شد.

سطوح EUR/JPY برای تماشا