EUR/GBP به زیر 0.8800 سقوط کرد زیرا معامله گرانی که انتظار یک ECB کمتر جنگ طلب را دارند.

در داده های منطقه یورو (EU)، همانطور که توسط داده های رسمی در روز چهارشنبه نشان داده شد، تولید صنعتی در ژانویه بهبود یافت. این گزارش بر پیشرفت در تولید تاکید کرد. تولید صنعتی اتحادیه اروپا 0.7% در مقایسه با 0.4% تخمین زده شده افزایش یافت و از چاپ قبلی 1.3- فراتر رفت. بر اساس سالانه، بیش از پیش بینی 0.2٪، 0.9٪ جهش کرد.

جرمی هانت طرحی را برای کمک به خانواده هایی که با قبوض بالای انرژی دست و پنجه نرم می کنند و مالیات بر بنزین را مسدود می کند، اعلام کرده است. این طرح افزایش 500 پوندی برنامه ریزی شده در صورتحساب های انرژی را که قرار بود از ماه آینده اجرایی شود، لغو می کند، در اقدامی که باعث می شود صورتحساب برای یک خانواده متوسط ​​در حدود 1138 پوند در سال بماند.

چه چیزی را تماشا کنیم؟

سند اقتصادی بریتانیا وجود ندارد. در جبهه منطقه یورو، بانک مرکزی اروپا (ECB) تصمیم سیاست پولی خود را فاش خواهد کرد و پس از آن کنفرانس مطبوعاتی رئیس جمهور کریستین لاگارد در روز پنجشنبه برگزار خواهد شد.

تجزیه و تحلیل فنی EUR/GBP


اشتراک گذاری:

  • EUR/GBP به دلیل ترس از سرایت بانکی در بازارهای مالی، زیان خود را افزایش می دهد.
  • تغییر احساسات، یورو را پیش از تصمیم بانک مرکزی اروپا برای نرخ بهره مجازات می کند.
  • تجزیه و تحلیل قیمت EUR/GBP: برای گسترش روند نزولی آن در کوتاه مدت.

زمانی که جرمی هانت، وزیر دارایی بریتانیا از بودجه جدیدی که بریتانیا را از رکود خارج می‌کند، رونمایی کرد، یورو/ پوند به شدت از بالاترین سطح دو روزه 0.8843 افت کرد. بنابراین، پوند استرلینگ (GBP) افزایش می یابد، حتی اگر تصمیم بانک مرکزی اروپا (ECB) برای نرخ بهره آینده نزدیک شود. در زمان نوشتن این مقاله، EUR/GBP با 0.93% کاهش با 0.8735 معامله می شود.

یورو/ پوند به دلیل انتظارات کاهش نرخ بهره بانک مرکزی اروپا کاهش می یابد

بنابراین، اولین حمایت EUR/GBP 0.8718 خواهد بود و متعاقبا متحرک نمایی 200 روزه در 0.8701 قرار خواهد گرفت. هنگامی که این سطوح پاک شدند، جفت به سمت پایین ترین سطح 13 دسامبر در 0.8558 حرکت می کند.

جو بازار همچنان منفی است. شکست برخی از بانک‌ها در ایالات متحده (ایالات متحده) در سراسر جهان گسترش یافته است، به طوری که Credit Suisse (CS) پس از رد سرمایه‌گذاری بیشتر یکی از دارندگان اصلی آن، 13 درصد سقوط کرد. این امر زنگ خطر را در سراسر اروپا به راه انداخته است و معامله گران انتظار دارند که بانک مرکزی اروپا (ECB) نرخ بهره را تنها 25 واحد در ثانیه افزایش دهد، همانطور که احتمالات نرخ بهره جهانی (WIRP) اشاره کرد.

EUR/GBP پس از رسیدن به اوج خود در حدود 0.8925 در هفته گذشته، بازگشت. علاوه بر این، متقاطع به زیر میانگین متحرک نمایی 20، 50 و 100 روزه (EMAs) سقوط کرد و سقوط را تشدید کرد تا میانگین متحرک نمایی 200 روزه در 0.8701 آزمایش شود. با این حال، EUR/GBP از رسیدن به دومی خجالتی کشید، اگرچه پایین ترین سطح YTD را در 0.8718 آزمایش کرد. با منفی شدن نوسانگرها، ادامه نزولی EUR/GBP مسیر کمترین مقاومت است.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/eur-gbp-stumbles-below-08800-on-traders-expecting-a-less-hawkish-ecb-202303151521

با این حال، کانون توجه روز به بودجه بریتانیا معطوف شد. وزیر خزانه داری، جرمی هانت، برنامه ای را برای افزایش سرعت رشد در بریتانیا اعلام کرد که شامل اصلاحات مراقبت از کودکان و مالیات است.

در بریتانیا، آخرین گزارش اشتغال ثابت بود، اقتصاد افراد بیشتری را به نیروی کار اضافه کرد و دستمزدها کاهش یافت. این امر باعث شد تا فشارهایی بر بانک انگلستان (BoE) برای ادامه افزایش نرخ ها در بحبوحه رکود اقتصادی ادامه داشته باشد.