AUD/USD چشم به بازپس گیری 0.6800 علیرغم PMI مختلط استرالیا دارد، روی Lowe و بازدهی RBA تمرکز کنید

AUD/USD بازگشت اواخر روز سه شنبه را از 200-DMA افزایش می دهد در حالی که در میانه جلسه آسیایی روز چهارشنبه به بالاترین حد روزانه نزدیک به 0.6770 تازه می شود.

در ادامه، لاو از RBA باید یک پیام قوی جنگجویانه برای دفاع از آخرین دستاوردها ارسال کند. پس از آن، تغییرات استخدامی PMI و ADP خدمات ISM ایالات متحده برای ماه مارس مورد توجه قرار خواهد گرفت. شایان ذکر است که بازدهی بسیار مهم است زیرا سقوط آنها اخیراً بر دلار تأثیر گذاشته و باعث شده است که قیمت AUD/USD ثابت بماند.

تحلیل فنی


اشتراک گذاری:

  • AUD/USD پیشنهادهایی را برای معکوس کردن زیان های ناشی از RBA با وجود PMI های مختلط در خانه انتخاب می کند.
  • تضعیف دلار آمریکا، خوش بینی محتاطانه بازار به جفت استرالیا اجازه می دهد استوارتر باقی بماند.
  • امیدواریم که Lowe از RBA سعی کند شاهین ها را متقاعد کند که پشتوانه بازگشت AUD/USD نیز باشد.
  • تعطیلات در چین، اضطراب پیش از اطلاعات کلیدی ایالات متحده ممکن است حرکات فوری زوج استرالیایی را محدود کند.

در حالی که آخرین روند صعودی جفت استرالیایی را دنبال می کنیم، بیانیه نرخ RBA روز قبل توجه زیادی را به خود جلب می کند زیرا گفت: “هیئت مدیره انتظار دارد که ممکن است به تشدید بیشتر سیاست های پولی نیاز باشد.”

علاوه بر این، تضعیف گسترده دلار آمریکا در میان خوش بینی محتاطانه در بازار و آخرین چالش ها برای وضعیت ارز ذخیره دلار آمریکا، که عمدتا از روسیه، چین و برزیل سرچشمه می گیرد، به نفع صعودهای AUD/USD است.

درحالی‌که وال استریت با زیان‌های جزئی بسته شد، اما بازدهی اوراق قرضه خزانه‌داری ایالات متحده همچنان در رکود باقی می‌ماند و کوپن‌های 10 ساله شاخص پس از افت در پنج روز متوالی گذشته، نزدیک به 3.34 درصد پایین‌تر بودند. باید توجه داشت که ابزار FedWatch CME تقریباً شانس افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره بانک مرکزی ایالات متحده در ماه می را نشان می دهد.

معامله موفقیت آمیز فراتر از 200-DMA، در حدود 0.6750 تا زمان چاپ، گاوهای AUD/USD را به سمت تلاقی 50-DMA و 100-DMA، حداکثر نزدیک به 0.6805 هدایت می کند.

با انجام این کار، جفت استرالیا ضررهای ناشی از بانک مرکزی استرالیا (RBA) را قبل از سخنرانی فیلیپ لو، فرماندار RBA، تثبیت می کند. با این حال، شایان ذکر است که به نظر می رسد PMI مختلط استرالیا برای ماه مارس در متوقف کردن آخرین حرکت های بازیابی قیمت ها شکست خورده است.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-usd-eyes-to-reclaim-06800-despite-mixed-aussie-pmis-focus-on-rbas-lowe-and-yields-202304050043

علاوه بر این، کاهش اخیر در شرط‌بندی‌های جنگ‌طلب فدرال رزرو، علی‌رغم اظهارنظرهای خوش‌بینانه مقامات فدرال رزرو (فدرال رزرو)، همچنین به این امکان اجازه می‌دهد که قیمت‌ها ثابت‌تر باقی بماند. رئیس فدرال رزرو کلیولند، لورتا مستر، اخیراً به لزوم افزایش نرخ های بالای 5 درصد و حفظ آنها برای مدتی اشاره کرده است.

با این حال، PMI ساخت و ساز AiG استرالیا برای ژانویه از -5.0 به -5.8 کاهش یافت، اما همتای تولیدی در ماه مذکور از -6.4 در قرائت های قبلی به 5.6 بهبود یافت. علاوه بر این، S&P Global Services PMI برای ماه مارس از 48.2 به 50.7 افزایش یافت در حالی که S&P Global Composite PMI نیز به 48.5 در مقابل 48.1 قبلی بهبود یافت.