AUD/USD نزدیک به اوج چند ماهه، کمی بالاتر از 0.7100 بالاتر از تولید ناخالص داخلی ایالات متحده است.

پس‌زمینه بنیادی فوق‌الذکر به نفع معامله‌گران صعودی است و از چشم‌اندازی برای تمدید حرکت صعودی اخیر که در یک ماه گذشته شاهد بودیم حمایت می‌کند. با این حال، فعالان بازار تمایلی ندارند و ترجیح می‌دهند در حاشیه انتشارات مهم کلان ایالات متحده در روز پنجشنبه منتظر بمانند – چاپ GDP Q4، سفارشات کالاهای بادوام و داده‌های فروش خانه جدید. سپس تمرکز بر روی شاخص اصلی قیمت PCE ایالات متحده در روز جمعه تغییر خواهد کرد که بر استراتژی نرخ بهره فدرال رزرو تاثیر خواهد گذاشت.

سطوح فنی برای تماشا

در واقع، شاخص USD، که ارزش دلار را در برابر سبدی از ارزها دنبال می‌کند، کشش مثبتی به دست می‌آورد و از پایین‌ترین سطح هشت ماهه خود بهبود می‌یابد، که به نوبه خود، جفت AUD/USD صعودی را کاهش می‌دهد. افزایش اندک در بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده دیده می شود که تا حدودی از دلار حمایت می کند. جدای از این، لحن ملایم‌تر در اطراف بازارهای سهام – در میان نگرانی‌ها در مورد رکود عمیق‌تر اقتصاد جهانی – به نفع سرمایه‌های امن است و به عنوان یک باد مخالف برای استرالیا حساس به ریسک عمل می‌کند.

جفت AUD/USD تلاش می کند تا از سودهای متوسط ​​روزانه خود سرمایه گذاری کند و چند پیپ از بالاترین سطحی که در 11 اوت در اوایل این پنجشنبه ثبت شد، عقب نشینی کرد. با این حال، قیمت‌های نقطه‌ای در نیمه اول جلسه اروپا درست بالای 0.7100 باقی می‌مانند و تحت تاثیر پویایی قیمت دلار آمریکا قرار می‌گیرند.

  • AUD/USD چند پیپ از قیمت بالای چند ماهه تازه ای که اوایل پنجشنبه لمس شد، عقب نشینی کرد.
  • ترکیبی از عوامل به احیای تقاضای دلار کمک می کند و بر شرکت اصلی فشار وارد می کند.
  • از آنجایی که معامله گران مشتاقانه منتظر انتشار GDP در سه ماهه چهارم ایالات متحده هستند، روند نزولی کاهش یافته است.
  • پیش نمایش گزارش تولید ناخالص داخلی ایالات متحده

افزایش روزانه دلار را می‌توان به تغییر موقعیت معاملات قبل از چاپ GDP در سه ماهه چهارم ایالات متحده نسبت داد که قرار است بعداً در اوایل جلسه آمریکای شمالی منتشر شود. گفته می‌شود، چشم‌انداز سیاست‌های کمتر تهاجمی توسط فدرال رزرو باید سقف را محدود کند. علاوه بر این، شرط‌بندی برای افزایش نرخ بیشتر توسط بانک مرکزی استرالیا (RBA) در فوریه، که با گزارش قوی‌تر CPI داخلی در روز چهارشنبه تقویت شده است، ممکن است به حمایت از جفت AUD/USD ادامه دهد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-usd-sits-near-multi-month-peak-just-above-07100-mark-ahead-of-us-gdp-202301261037