AUD/USD قصد دارد از 0.6750 عبور کند زیرا فدرال رزرو با وجود بازار کار خوب ایالات متحده، نرخ های پیاده روی را متوقف می کند.

S&P500 در روز جمعه به شدت خریداری شد، زیرا سرمایه گذاران بر خوش بینی ناشی از راهنمایی های خنثی فدرال رزرو متمرکز شده بودند و نگرانی های بانکی ایالات متحده را نادیده گرفتند و حال و هوای شاد بازار را به تصویر می کشیدند. شاخص دلار آمریکا (DXY) بالاتر از حمایت فوری 101.20 آسیب پذیر به نظر می رسد. علیرغم اضافه شدن جدی حقوق و دستمزدهای جدید در بازار کار ایالات متحده، شاخص USD نتوانست شتاب مثبت پایداری را به دست آورد.

در جبهه دلار استرالیا، سرمایه گذاران بر روی داده های خرده فروشی سه ماهه تمرکز خواهند کرد. انتظار می‌رود فروش خرده‌فروشی در سه‌ماهه اول در مقایسه با 0.2 درصد کاهش 0.4% کاهش یابد. این ممکن است به بانک مرکزی استرالیا (RBA) اجازه دهد تا نرخ بهره را ثابت نگه دارد، زیرا کاهش تقاضای خرده‌فروشی از تشدید سیاست حمایت نمی‌کند.

در همین حال، بازدهی خزانه‌داری ایالات متحده بهبودی را نشان داد زیرا سرمایه‌گذاران فکر می‌کردند داده‌های قوی اشتغال ایالات متحده می‌تواند سیاست‌گذاران فدرال رزرو را وادار کند تا در رویکرد توقف خود تجدیدنظر کنند. و حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده (NFP) می تواند مبنایی برای رویکرد وابسته به داده توسط فدرال رزرو فراهم کند.

طبق گزارش اشتغال ایالات متحده، اقتصاد ایالات متحده در ماه آوریل 253 هزار شغل جدید اضافه کرد که بیشتر از توافق 179 هزار و 165 هزار شغل قبلی بود. نرخ بیکاری در مقابل انتظارات و انتشار قبلی 3.5 درصد به 3.4 درصد کاهش یافت. جدای از آن، میانگین درآمد ساعتی ماهانه با سرعت 0.5% شتاب گرفت در حالی که خیابان سرعت 0.3% را پیش بینی می کرد. درآمدهای قوی می تواند فشارهای تورمی ایالات متحده را تحریک کند، زیرا خانوارها با بودجه بیشتری برای دفع تجهیز می شوند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-usd-aims-to-surpass-06750-as-fed-to-pause-hiking-rates-despite-solid-us-labor-market-202305072151


اشتراک گذاری:

  • AUD/USD به دنبال صعود به بالای 0.6750 است زیرا فدرال رزرو در مورد نرخ های بهره خنثی می ماند.
  • شاخص دلار آمریکا علیرغم بازار کار قوی ایالات متحده نتوانست شتاب مثبت پایداری داشته باشد.
  • درآمدهای قوی می تواند تورم ایالات متحده را تحریک کند زیرا خانوارها با بودجه بیشتری برای دفع تجهیز می شوند.

جفت AUD/USD تلاش می کند تا حراج خود را به بالای مقاومت فوری 0.6750 در اوایل جلسه آسیا تغییر دهد. انتظار می‌رود دارایی استرالیا پیشنهادهای قابل توجهی را جذب کند زیرا فدرال رزرو (فدرال رزرو) با وجود شرایط سخت بازار کار ایالات متحده، انتظار می‌رود چرخه نرخ‌های بهره را متوقف کند.