AUD/USD روند نزولی چهار روزه زیر 0.6800 را در بحبوحه اضطراب پیش از سرنخ های اشتغال استرالیا افزایش داد.


اشتراک گذاری:

  • AUD/USD با تلاش برای تمدید آخرین نرخ جنوبی پس از کاهش هفتگی پایین، حالت محتاطانه را به تصویر می کشد.
  • احساسات بازار، داده های استرالیا با جهش مجدد دلار آمریکا به AUD/USD فشار می آورد.
  • اخبار چین، اضطراب پیش از داده‌ها نیز به دلیل وضعیت فشارسنج ریسک، بر جفت استرالیایی تأثیر می‌گذارد.
  • استخدام استرالیا در ماه ژوئن، تصمیم PBoC نرخ بهره برای انگیزه جدید بسیار مهم خواهد بود.

شکست پایدار حمایت افقی جفت AUD/USD که از آوریل 2023 در حدود 0.6780 ادامه داشت، به AUD/USD اجازه می دهد تا حمایت 200-DMA را در حدود 0.6715 هدف قرار دهد.

مهمتر از همه، توانایی دلار آمریکا برای ثابت ماندن برای دومین روز متوالی، علیرغم مشاهده آمارهای ضعیف مسکن ایالات متحده و نگرانی ها در مورد چرخش سیاست فدرال رزرو، دلار استرالیا/دلار آمریکا را امیدوار نگه می دارد.

در جاهای دیگر، شاخص پیشرو CB استرالیا به 0.1% افزایش در ماه ژوئن از 0.3-% کاهش یافت در حالی که شاخص Westpac Leading نیز برای ماه مذکور از 0.27- به 0.12 افزایش یافت.

در ادامه، معامله‌گران AUD/USD باید به سرنخ‌های اشتغال ژوئن و تصمیم بانک خلق چین (PBoC) در مورد نرخ بهره برای دستورالعمل‌های روشن توجه کنند. با این حال، انتظار می رود PBoC نرخ ها را بدون تغییر نگه دارد در حالی که کاهش پیش بینی شده در عنوان تغییر اشتغال استرالیا و همچنین احتمالاً عدم تغییر در نرخ بیکاری، ممکن است به دلیل فقدان خوش بینی در آسیا-آسیا بر جفت استرالیایی تاثیر بگذارد. منطقه اقیانوس آرام و دلار آمریکا محکم تر.

AUD/USD در پایین ترین سطح یک هفته گذشته باقی می ماند و پس از یک شکست چهار روزه در ساعات اولیه جلسه آسیایی روز پنجشنبه به 0.6770-75 رسید. با انجام این کار، جفت فشارسنج ریسک به درستی حال و هوای محتاطانه بازار را پیش از داده های شغلی رده بالای استرالیا و همچنین کاتالیزورهای ریسک مختلط چین و ایالات متحده نشان می دهد.

شایان ذکر است که رشد آهسته تر خرده فروشی ایالات متحده در ماه ژوئن که قبلا منتشر شده بود، در تضاد با جزئیات امیدوارکننده برای دفاع از فدرال رزرو در بالا نگه داشتن نرخ ها برای مدت طولانی تر و همچنین کمک به اعلام افزایش 0.25 درصدی نرخ در جولای بود. همین امر باعث جهش اصلاحی دلار آمریکا از پایین‌ترین سطح 15 ماهه در روز سه‌شنبه شد و علیرغم داده‌های ضعیف مسکن ایالات متحده، به دفاع از بهبود روز چهارشنبه کمک کرد.

داده های اشتغال امروز استرالیا اهمیت بیشتری پیدا می کند زیرا آخرین صورتجلسه سیاست پولی بانک مرکزی استرالیا (RBA) آمادگی سیاست گذاران را برای افزایش نرخ ها در صورت نیاز پس از توقف نرخ بهره در آخرین جلسه نشان داد. علاوه بر این، تورم ضعیف استرالیا سرنخ‌های متفاوتی داشته است و فشار قیمت دستمزد تقریبا ثابت باقی می‌ماند، که به نوبه خود نیاز به سیاست‌های پولی محدودکننده را نشان می‌دهد و از این رو می‌تواند RBA را به سمت بالا بردن نرخ‌ها در صورت افزایش تعداد مشاغل امروزی در استرالیا سوق دهد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-usd-prods-four-day-downtrend-below-06800-amid-anxiety-ahead-of-australia-employment-clues-202307192217

از سوی دیگر، مجوزهای ساختمانی ایالات متحده در ماه ژوئن نسبت به افزایش قبلی 5.6 درصدی (تجدیدنظر شده) 3.7 درصد کاهش داشته است، در حالی که شروع مسکن نیز برای دوره مذکور از 15.7 درصد اصلاح شده قبلی، 8.0 درصد کاهش یافته است.

صحبت در مورد خطرات، سرفصل‌های چین متفاوت بوده است زیرا آمادگی سیاست‌گذاران برای محرک‌های بیشتر به غیبت کشمکش‌های اضافی بین واشنگتن و پکن می‌پیوندد تا امیدها برای تسکین شرایط در میان دو اقتصاد برتر جهان افزایش یابد. با این حال، بدبینی در بازارهای واقعیت چین و آمارهای اخیراً ضعیف از پرچم ملت اژدها، ترس از شاهد بهبود آهسته اقتصادی در بازیگر کلیدی جهانی است که به نوبه خود بر قیمت AUD/USD به دلیل روابط استرالیا با چین تأثیر می گذارد.

همچنین بخوانید: پیش نمایش استخدام استرالیا: خبرهای خوب می تواند خبر بدی برای RBA باشد

تحلیل تکنیکال