AUD/USD رشدهای متوسط ​​روزانه را کاهش داد، کمی بالاتر از حمایت 200 DMA نزدیک به 0.6800 معامله شد

در واقع، شاخص USD، که گرینبک را در برابر سبدی از ارزها ردیابی می‌کند، نزدیک به بالاترین حد چند هفته‌ای در میان چشم‌اندازی برای تشدید سیاست‌های بیشتر توسط فدرال رزرو ایستاده است. این شرط‌ها توسط صورتجلسه FOMC که روز چهارشنبه منتشر شد، مجدداً تأیید شد و نشان داد که سیاست‌گذاران مصمم به افزایش بیشتر نرخ‌ها برای مهار تورم سرسختانه بالا هستند. علاوه بر این، جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس، به نیاز به هدایت تورم در مسیری پایدار به سمت هدف در سال جاری اشاره کرد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-usd-pares-modest-intraday-gains-trades-just-above-200-dma-support-near-06800-202302231041


اشتراک گذاری:

  • AUD/USD در بحبوحه افزایش متوسط ​​دلار تلاش می کند تا از سودهای متوسط ​​روزانه خود سرمایه گذاری کند.
  • شرط‌بندی برای افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو، بازده اوراق قرضه آمریکا را بالاتر می‌برد و زیربنای پول است.
  • لحن ریسک مثبت دلار امن را محدود می کند و از استرالیا حساس به ریسک حمایت می کند.

حتی از منظر فنی، جفت AUD/USD در نزدیکی پشتیبانی بسیار مهم 200 روزه SMA، که در حال حاضر در حدود 0.6800 است، انعطاف پذیری نشان داده است. این امر باعث می‌شود قبل از تعیین موقعیت برای تمدید عقب‌نشینی اخیر از بالاترین سطح از ژوئن 2022 که در اوایل این ماه لمس شد، منتظر یک شکست پایدار از دسته مذکور باشیم. اکنون تمرکز بر روی مدارک اقتصادی ایالات متحده متمرکز شده است – شامل چاپ تولید ناخالص داخلی اولیه Q4 و داده های معمول ادعاهای اولیه هفتگی بیکاری.

جفت AUD/USD بخشی از سودهای متوسط ​​روزانه خود را کاهش می دهد و در نیمه اول جلسه اروپا به انتهای محدوده روزانه کاهش می یابد. با این حال، قیمت‌های نقطه‌ای بالاتر از مرز 0.6800 باقی می‌مانند که نشان‌دهنده میانگین متحرک ساده 200 روزه (SMA) از نظر فنی مهم است، و تحت تأثیر پویایی قیمت دلار آمریکا باقی می‌ماند.

معامله گران علاوه بر این، نظرات اعضای بانفوذ FOMC – رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا و مری دالی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو را بیشتر خواهند کرد. این، همراه با بازده اوراق قرضه ایالات متحده و احساسات ریسک بازار گسترده تر، تقاضای دلار را افزایش می دهد و انگیزه معناداری برای جفت AUD/USD ایجاد می کند. با این وجود، به نظر می‌رسد که پس‌زمینه بنیادی به نفع معامله‌گران نزولی متمایل است و نشان می‌دهد که مسیر کمترین مقاومت برای قیمت‌های نقطه‌ای به سمت نزولی است.

سطوح فنی برای تماشا

شایان ذکر است که داده‌های CPI و PPI ایالات متحده در هفته گذشته نشان داد که تورم به همان سرعتی که انتظار می‌رفت کاهش نمی‌یابد. علاوه بر این، داده‌های کلان خوش‌بینانه اخیر ایالات متحده به اقتصادی اشاره می‌کند که علیرغم افزایش هزینه‌های استقراض، انعطاف‌پذیر باقی می‌ماند و باید به بانک مرکزی ایالات متحده اجازه دهد تا به موضع جنگ طلبانه خود پایبند بماند. این به نوبه خود، از افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده حمایت می کند و زیربنای پول است. گفته می‌شود، یک بهبود متوسط ​​در احساسات ریسک، از استرالیا حساس به ریسک حمایت می‌کند.