AUD/USD در معاملات متلاطم پیش از آخر هفته حدود 0.6960 ثانیه در نوسان است.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-usd-hovers-around-06960s-in-choppy-trading-ahead-of-the-weekend-202301131815

تورم در ایالات متحده در حال کاهش است و بازارها آن را به عنوان نشانه ای از اینکه فدرال رزرو می تواند متوقف شود و با شروع واکنش اقتصاد به انقباضات پولی اعمال شده، فدرال رزرو در نیمه دوم سال جاری نرخ بهره را کاهش می دهد، در نظر می گیرند. تحلیلگران NAB گفتند.

استرالیا: این تقویم دارای مجوزهای ساختمانی، داده های تورم، اعتماد مصرف کننده و داده های اشتغال است.

دلار استرالیا (AUD) روز جمعه در برابر دلار آمریکا (USD) به بالاترین حد خود در شش ماه اخیر رسید، اگرچه برخی از رشدهای قبلی خود را جفت کرده است، اگرچه داده های روز پنجشنبه ایالات متحده نشان داد که تورم همچنان به کاهش خود ادامه می دهد. بنابراین، AUD/USD در 0.6964 معامله می شود که در زمان تایپ تقریبا ثابت است.

در همین حال، بالاتر از حد انتظار قرائت CPI در استرالیا، گمانه‌زنی‌ها را برای انقباض بیشتر توسط بانک مرکزی استرالیا (RBA) افزایش داد و AUD/USD را به بالاترین حد چند ماه اخیر رساند. با این حال، معاملات آتی بازار پول با انتشار داده‌های CPI ایالات متحده تغییر کرد و معامله‌گران انتظار دارند نرخ‌ها از 4 درصد در هفته گذشته در حدود 3.73 درصد به اوج خود برسد.

عامل دیگری که پشتوانه AUD بود کاهش محدودیت های چین بر واردات زغال سنگ بود که با بازگشایی بزرگ ترین اقتصاد آسیایی باید مثبت باشد.

چه چیزی را تماشا کنیم؟

خلق و خوی سرمایه گذاران متفاوت است زیرا سهام ایالات متحده بین سود و زیان در نوسان است. از این رو، AUD/USD دستاوردهای قبلی خود را پاک کرد، اگرچه کاهش داده های تورم اصلی در ایالات متحده نشان می دهد که فدرال رزرو ایالات متحده ممکن است سرعت افزایش نرخ بهره را قبل از تصمیم 1 فوریه کاهش دهد.

در این بین، سند اقتصادی ایالات متحده نشان داد که احساسات مصرف کننده که توسط نظرسنجی دانشگاه میشیگان فاش شده است، بهبود را نشان می دهد، بیش از تخمین های 60.5، به 64.6 رسید. با بررسی این گزارش، انتظارات تورمی مصرف کنندگان آمریکایی متفاوت بود، در کوتاه مدت کاهش یافت، در حالی که از 2.9 درصد برای یک دوره پنج ساله به 3 درصد افزایش یافت.

  • احساسات مصرف کننده در ایالات متحده بهبود یافت و افزایش AUD/USD را محدود کرد.
  • آخرین گزارش تورم ایالات متحده، این گمانه زنی را برانگیخت که فدرال رزرو سرعت افزایش نرخ بهره را کاهش خواهد داد.
  • بهبود روابط استرالیا و چین به دنبال دلار استرالیا است.

ایالات متحده: این بانک اطلاعاتی از سخنان فدرال رزرو، خرده فروشی، شاخص قیمت تولیدکننده و داده های مسکن را معرفی خواهد کرد.

سطوح فنی کلیدی AUD/USD