AUD/USD در بازار کاهش می یابد، اما چین می تواند ناجی آن باشد

با این وجود، در روز سه‌شنبه، بازار آتی نرخ با شانس تقریباً یکسانی برای افزایش ۲۵ واحدی نرخ در ماه مه، با بقیه شانس‌ها به سمت توقف از سوی فدرال رزرو متمایل شد. روز دوشنبه، احتمال افزایش 25 واحدی در روز بیش از 65 درصد بود. بازارهای پولی نیز در کاهش فدرال رزرو تا پایان دسامبر نقش داشته اند. در معاملات اواخر صبح، شاخص دلار به 101.45 DXY به پایین ترین حد دو ماه اخیر رسید و آخرین بار با 0.39 درصد کاهش در 101.64 رسید.

همه چیز برای AUD بد نیست

در همین حال، داده های هفته گذشته PCE، معیار تورم ترجیحی فدرال رزرو، متفاوت بود. با این حال، در حالی که عنوان و هسته هر دو کمتر از حد انتظار بودند، ابر هسته برای دومین ماه متوالی شتاب گرفت و به 4.63 درصد سالانه رسید و بالاترین میزان از اکتبر است. تحلیلگران Brown Brothers Harriman توضیح دادند: «این جهتی نیست که فدرال رزرو می‌خواهد و بنابراین ما به دنبال تداوم شیب جنگ‌طلبانه در نظرات فدرال رزرو هستیم».


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-usd-bears-in-the-market-but-china-could-be-its-savior-202304041813

داده های امروز نشان داد که فرصت های شغلی ایالات متحده در ماه فوریه به پایین ترین سطح در نزدیک به دو سال گذشته رسیده است. در همان زمان، کاهش مداوم در سفارشات کارخانه وجود داشت. بر اساس گزارش ماهانه Job Openings and Labor Turnover Survey یا گزارش JOLTS، فرصت‌های شغلی، معیاری برای تقاضای نیروی کار، در آخرین روز فوریه با 632000 کاهش به 9.9 میلیون نفر رسید که پایین‌ترین رقم از می 2021 است. سفارشات کارخانه های ایالات متحده برای دومین ماه متوالی کاهش یافت و در ماه فوریه 0.7% کاهش داشت، پس از افت 2.1% در ژانویه نسبت به جهش 1.7% در دسامبر. این داده ها به دنبال موسسه مدیریت تامین (ISM) است که دیروز گزارش داد PMI تولیدی آن در ماه گذشته به 46.3 کاهش یافته است. این بدترین از ماه می 2020 بود، از 47.7 در فوریه.


اشتراک گذاری:

  • AUD/USD تحت فشار تصمیم نرخ RBA.
  • RBA نرخ سیاست را 3.60 درصد نگه داشت.
  • بیانیه RBA می‌گوید تورم به اوج خود رسیده است، بازار کار همچنان بسیار فشرده است، ممکن است نیاز به تشدید بیشتر باشد.
AUD/USD در اواسط جلسه صبح ایالات متحده عرضه می شود و بانک مرکزی استرالیا نرخ های بهره را در روز سه شنبه بدون تغییر باقی می گذارد. راهنمایی نرم تر RBA در مورد نیاز به افزایش بیشتر نرخ انتظارات را تقویت کرده است که به چرخه افزایش نرخ نزدیک است یا به پایان رسیده است. در زمان نگارش این مقاله، AUD/USD در 0.6740 معامله می شود و از 0.6793 بالاترین قیمت را کاهش می دهد. این جفت ارز پس از تصمیم گیری نرخ تا 0.6720 سقوط کرد.

برای استرالیا، لی هاردمن، تحلیلگر ارز MUFG، در یادداشتی گفت که اگرچه انتظارات این است که RBA به چرخه افزایش نرخ نزدیک است یا به پایان رسیده است، برای AUD منفی است، «تا حدی با شرط هایی که سایر بانک های مرکزی G10 در آن هستند جبران می شود. او استدلال می کند که «AUD همچنین بیشتر تحت تأثیر چشم انداز رشد جهانی، به ویژه اقتصاد چین قرار دارد. رشد قوی‌تر چین در حالی که اقتصاد این کشور به طور کامل بازگشایی می‌شود، از پیش‌بینی ما برای تقویت دلار استرالیا حمایت می‌کند.»

با این حال، نزول استرالیا به دلیل کاهش دیگر دلار آمریکا که در معاملات پرتلاطم روز سه‌شنبه به پایین‌ترین حد دو ماه اخیر رسید، کند شد. داده های ایالات متحده گاوهای اخیر را ناامید می کند و شرط های سرمایه گذاران را تقویت می کند که فدرال رزرو با چرخه انقباض خود تقریباً تمام شده است.