AUD/USD تحت فشار 0.6700 بر روی دقایق غیر قابل توجه RBA باقی می ماند، تمرکز بر مذاکرات استرالیا و چین

RBA Minutes پیشنهاد کرد که بانک مرکزی استرالیا در نشست سیاستی خود در ماه دسامبر، نرخ بهره را بدون تغییر باقی بگذارد، با استناد به تأثیرات تأخیر انقباض تهاجمی که تاکنون ارائه شده و مزایای حرکت محتاطانه در یک محیط نامشخص.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-usd-stays-pressured-around-06700-on-unimpressive-rba-minutes-focus-on-aussie-china-talks-202212200040

لازم به ذکر است که مشکلات رکود زیربنای بازدهی خزانه داری ایالات متحده است و دارایی های پرریسک تر، مانند AUD/USD و سهام اخیر را به چالش می کشد.

با نگاه به آینده، تصمیم نرخ بهره PBOC در میان بلاتکلیفی در مورد نرخ اولیه وام بلندمدت (LPR) مهم خواهد بود. با این حال، LPR یک ساله به احتمال زیاد بدون تغییر در 3.65٪ باقی می ماند، در حالی که برخی در بازار به دنبال افزایش LPR پنج ساله هستند، در حال حاضر نزدیک به 4.30٪، که می تواند به نفع AUD/USD باشد.

تحلیل فنی

همچنین بخوانید: دقایق RBA: با در نظر گرفتن توقف افزایش در جلسه دسامبر، هنوز چیزهای بیشتری در پیش است

  • AUD/USD پس از آخرین صورتجلسه سیاست پولی RBA، نرخ پایین تری دارد.
  • RBA Minutes نشان می دهد که سیاست گذاران در مورد همه گزینه ها بحث کرده و برای افزایش بیشتر نرخ ها آماده هستند.
  • اضطراب پیش از مذاکرات استرالیا و چین، احساسات مختلط در جاهای دیگر حرکت زوجین را محدود می کند.
  • تصمیم نرخ بهره PBOC، داده‌های مسکن ایالات متحده برای ارائه مسیرهای اضافی، اما سرفصل‌های مرتبط با چین کلید اصلی هستند.

جدا از صورتجلسه RBA، نگرانی‌های متفاوت در بازار و روحیه محتاطانه پیش از نشست دیپلماتیک کلیدی بین سیاست‌گذاران استرالیا و چین، حرکت جفت AUD/USD را به چالش می‌کشد. همچنین احتمالاً انگیزه معامله‌گران می‌تواند خلق و خوی تعطیلات پایان سال و یک تقویم سبک در جاهای دیگر باشد، نه اینکه تصمیم بانک مرکزی برای نرخ بهره در آینده را فراموش کنیم.

AUD/USD به آخرین صورتجلسه سیاست پولی بانک مرکزی استرالیا (RBA) توجه چندانی نمی کند در حالی که در اوایل روز سه شنبه، نرخ های پایین تری را نزدیک به 0.6700 نگه داشت. با انجام این کار، جفت استرالیایی خلق و خوی محتاطانه بازار را پیش از سایر کاتالیزورهای کلیدی، یعنی نشست بین دیپلمات های استرالیایی و چینی، و همچنین نشست سیاست پولی بانک خلق چین (PBOC) نشان می دهد.

به گزارش رویترز، پنی وونگ، وزیر امور خارجه استرالیا پیش از این در دیدار با وانگ یی همتای چینی خود برای رفع تحریم های تجاری تلاش خواهد کرد زیرا کانبرا به دنبال ترمیم روابط تیره دیپلماتیک با پکن است. این خبر افزود: «انتظار می‌رود وونگ روز چهارشنبه با وانگ یی در پکن دیدار کند، اولین دیدار یک وزیر استرالیا از سال 2019 و اولین گفتگوی رسمی در پکن بین دیپلمات‌های ارشد دو کشور از سال 2018».

کندل صعودی چکشی معکوس در نمودار روزانه جفت AUD/USD نشان‌دهنده حرکت صعودی بیشتر قیمت است. همچنین پشتیبانی 100-DMA نزدیک به 0.6665 فروشندگان را به چالش می کشد.