AUD/USD تا 0.6860 عقب نشینی کرد اما برای افزایش هفتگی آماده است

طبق نمودار روزانه، AUD/USD چشم‌اندازی خنثی تا صعودی برای کوتاه‌مدت دارد، زیرا به نظر می‌رسد گاوها یک گام به عقب برای تثبیت سود برداشته‌اند، اما شاخص‌ها همچنان به نفع استرالیا هستند. با این حال، از آنجایی که این جفت در شرایط خرید بیش از حد باقی می ماند، ممکن است روند نزولی بیشتری در افق باشد.

در پایان هفته، به نظر می رسد گاوهای AUD/USD یک گام به عقب برداشته باشند. پس از شش روز افزایش متوالی، این جفت به منطقه 0.6860 عقب نشینی کرد. از این نظر، دلار آمریکا توانست جایگاه خود را در میان شاخص احساسات مصرف کننده خوش‌بینانه میشیگان و سخنرانان تندرو فدرال رزرو حفظ کند. در جبهه استرالیا، نگاه ها به دقیقه هفته آینده بانک مرکزی استرالیا (RBA) است.

داده‌های UoM و نظرات جنگ‌طلبانه مقامات فدرال رزرو باعث رشد دلار آمریکا می‌شود


اشتراک گذاری:

  • AUD/USD کاهش یافته است اما قرار است برای سومین افزایش هفتگی متوالی بسته شود.
  • شاخص احساسات مصرف کننده میشیگان ایالات متحده در ژوئن در مقابل انتظار 60 به 63.9 رسید.
  • Fedspeak باعث می شود که USD جایگاه خود را حفظ کند اما همچنان آسیب پذیر است.

علاوه بر این، کریستوفر والر، رئیس فدرال رزرو، اظهار داشت که نگران است تورم اصلی پیشرفتی نداشته باشد و افزود که ممکن است نیاز به انقباض بیشتری داشته باشد. در جای دیگر، توماس بارکین اشاره کرد که اگر داده ها آن را ایجاب می کند، راحت است «بیشتر انجام دهد». شایان ذکر است که در روز چهارشنبه، نمودار نقطه‌ای اصلاح‌شده کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) نشان داد که اعضا شاهد دو افزایش 25 واحدی در ثانیه در سال جاری هستند، بنابراین موضع جنگ‌طلبانه فدرال‌رزرو باعث کشش دلار آمریکا می‌شود.

از سوی دیگر، اکنون تمرکز بر روی دقایق روز سه‌شنبه RBA است، جایی که سرمایه‌گذاران به دنبال سرنخ‌هایی می‌گردند که چرا فرماندار فیلیپ لو تصمیم گرفت به‌طور غیرمنتظره نرخ‌ها را در آخرین جلسه سیاست‌های پولی ۲۵ واحد پایه افزایش دهد و به ۴.۱۰ درصد برساند.

سطوح AUD/USD برای تماشا

دانشگاه میشیگان (UoM) روز جمعه گزارش داد که شاخص احساسات مصرف کننده میشیگان در ژوئن به 63.9 رسید در مقابل 60 مورد انتظار و از رقم قبلی 59.2 شتاب گرفت. علاوه بر این، انتظار تورم مصرف کننده پنج ساله از ژوئن به 3 درصد در مقابل اجماع 3.1 درصد کاهش یافت. این داده ها به دلار آمریکا کمک کرد تا پس از کاهش اخیر، پای خود را پیدا کند.

اگر AUD/USD بتواند به سمت بالاتر حرکت کند، مقاومت های بعدی برای تماشا در بالاترین حد روزانه در 0.6890 و پس از آن علامت روانشناختی در 0.6900 و منطقه 0.6920 قرار دارند. از سوی دیگر، حمایت فوری برای جفت ارز در 0.6800، 0.6730 و 0.6690 قرار می گیرد.

نمودار روزانه AUD/USD


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-usd-retreats-to-06860-but-poised-for-a-weekly-gain-202306161641