AUD/USD به دلیل داده‌های خوش‌بینانه تراز تجاری استرالیا، کاهش PMI تولید Caixin به بالای 0.6670 رسید.

جفت AUD/USD با داده‌های خوش‌بینانه تراز تجاری استرالیا به سرعت به بالای 0.6670 صعود کرده است. اداره آمار استرالیا داده های تراز تجاری مثبتی را گزارش کرده است. داده های اقتصادی به 15269 میلیون رسیده است که بالاتر از تخمین 12650 میلیون و انتشار قبلی 13870 میلیون است.


اشتراک گذاری:

  • AUD/USD بر اساس داده های تراز تجاری جامد به بالای 0.6670 صعود کرده است.
  • PMI تولید کایکسین دارد در 49.5 در مقابل تخمین 50.3 و نسخه قبلی 50 کاهش یافت.
  • ممکن است در بحبوحه افزایش نگرانی‌ها در مورد سقف بدهی ایالات متحده و آشفتگی‌های بانکی، شاخص دلار بیشتر به زیر 101.00 سقوط کند.

به گزارش رویترز، کاخ سفید گزارش داده است که عدم پرداخت تعهدات پرداختی ایالات متحده به دلیل عدم افزایش به موقع سقف بدهی می تواند منجر به از دست دادن 8.3 میلیون شغل و کاهش 6.1 درصدی تولید اقتصادی شود.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-usd-soars-above-06670-on-upbeat-aussie-trade-balance-data-caixin-manufacturing-pmi-slips-202305040153

در روز چهارشنبه، دلار استرالیا با وجود انتشار داده‌های خوش‌بینانه فروش خرده‌فروشی، عملکرد معنی‌داری نشان نداد. طبق گزارش رویترز، آژانس استرالیایی افزایش 0.4 درصدی تقاضای خرده‌فروشی را گزارش کرد که پایین‌ترین نرخ سالانه به دلیل نرخ‌های بهره بالاتر از سوی بانک مرکزی استرالیا (RBA) است. خانوارها مخارج کالاهای اصلی را کاهش داده اند که به دلیل افزایش بار تعهدات بهره منجر به افزایش هزینه های وام می شود.

در اوایل این هفته، فیلیپ لور، فرماندار RBA، به طور غیرمنتظره ای نرخ بهره را 25 واحد پایه (bps) افزایش داد و به 3.85 درصد رساند در حالی که خیابان انتظار ادامه سیاست خنثی را داشت. با وجود کاهش مداوم تورم استرالیا، RBA نرخ رسمی نقدی (OCR) خود را افزایش داد.

شاخص دلار آمریکا (DXY) پس از تلاش برای بهبود ضعیف به نزدیک 101.20 کاهش یافت. در بحبوحه افزایش نگرانی‌ها در مورد سقف بدهی ایالات متحده و آشفتگی‌های بانکی، انتظار می‌رود که شاخص دلار بیشتر به زیر سطح حمایت مهم 101.00 سقوط کند.

در همین حال، داده‌های PMI تولید Caixin (آوریل) تخمین‌ها را از دست داده است. داده های اقتصادی به 49.5 رسیده است که کمتر از تخمین 50.3 و انتشار قبلی 50.0 است. با وجود حمایت مالی و پولی، اقتصاد چین در تلاش است تا در مسیر پیشرفت باقی بماند.

شایان ذکر است که استرالیا شریک تجاری پیشرو چین است و ضعیف بودن PMI تولیدی چین بر دلار استرالیا تأثیر خواهد گذاشت.