AUD/USD با کاهش مازاد تجاری استرالیا از بالاترین سطح روزانه به زیر 0.6700 عقب نشینی کرد.

با این حال، نگرانی‌های تندرو از سوی بانک مرکزی استرالیا (RBA) در تضاد با کاهش نرخ بهره توسط بانک‌های چینی برای حمایت از بهبود جفت AUD/USD است.

با نگاهی به آینده، مطالبات اولیه بیکاری ایالات متحده و صحبت های بانک مرکزی می تواند معامله گران جفت AUD/USD را قبل از داده های تورم روز جمعه از چین سرگرم کند.

تحلیل فنی


اشتراک گذاری:

  • AUD/USD پیشنهادها را برای برگرداندن عقب نشینی روز قبل از بالاترین سطح در یک ماه انتخاب می کند.
  • تراز تجاری استرالیا، صادرات در آوریل کاهش می یابد در حالی که واردات بهبود می یابد.
  • تثبیت بازار اوراق قرضه پس از یک حرکت سنگین، صحبت‌های نرخ در چین نیز پشتوانه بازگشت این جفت ارز استرالیایی است.
  • کاتالیزورهای ریسک، داده های سطح متوسط ​​ایالات متحده به دنبال مسیرهای روشن هستند.

جدای از داده‌های مختلط استرالیا، احساسات ضعیف در بازار به دلیل وضعیت فشارسنج ریسک، جفت AUD/USD را نیز تحریک می‌کند. دلیل آن را می توان به ترس از کندی اقتصاد جهانی و نرخ های بالاتر مرتبط دانست.

در اوایل روز، تعدادی از بانک های چینی از جمله بانک صنعتی و تجاری چین، بانک چین و بانک ساختمانی، نرخ های معیار خود را کاهش دادند. همین موضوع گمانه‌زنی‌ها را افزایش می‌دهد مبنی بر اینکه بانک مرکزی چین، یعنی بانک خلق چین (PBOC)، نرخ‌ها را نیز کاهش خواهد داد، که به نوبه خود نشان‌دهنده جریان بیشتر وجوه به اقتصاد است و برای جفت AUD/USD به دلیل Aussie-USD مثبت است. روابط تجاری چین

در این زمینه، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده بیشترین افزایش را در پنج هفته گذشته داشت و به 3.79 درصد رسید در حالی که همتای دو ساله حداکثر به 4.52 درصد رسید. با این حال، کوپن اوراق قرضه 10 ساله ایالات متحده عمدتاً بدون تغییر در 3.79٪ تا زمان چاپ باقی می ماند، در حالی که بازده دو ساله بالاتر از 4.54٪ تا زمان نوشتن است. در حالی که حال و هوای بازار را به تصویر می‌کشید، وال استریت به صورت مختلط بسته شد و S&500 Futures برای مسیرهای روشن تلاش می‌کند.

AUD/USD از بالاترین حد روزانه به نزدیکی 0.6660 کاهش می یابد در حالی که در اوایل صبح پنجشنبه، بازگشت اواخر چهارشنبه از 0.6640 کاهش می یابد. با انجام این کار، جفت استرالیایی پس از برگشت از بالاترین سطح از 11 می روز قبل، دوره اولیه نشست آسیایی را محو می‌کند تا سطح بالای ماهانه خود را تازه کند. با این کار، جفت استرالیا داده های تجاری ترکیبی استرالیا را در ماه آوریل در میان بازارهای کساد توجیه می کند.

مگر اینکه یک شکست صعودی واضح از تلاقی مقاومت 0.6715، شامل دو خط مقاومت با شیب نزولی به ترتیب از 02 و 14 فوریه ایجاد شود، روند صعودی جفت AUD/USD مبهم باقی می ماند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-usd-retreats-from-intraday-high-below-06700-as-australia-trade-surplus-shrinks-202306080141

تراز تجاری استرالیا در آوریل به 11158 میلیون کاهش یافت در حالی که پیش بینی بازار 14000 میلیون و 15269 میلیون پیش بینی شده بود. گفتنی است، صادرات کشور اقیانوس آرام به -5.0 درصد در مقابل 4.0 درصد قبل کاهش می یابد، در حالی که واردات 2.0 درصد رشد را برای ماه مذکور تکرار می کند.