AUD/NZD پیش از سیاست نرخ بهره RBA-RBNZ به بالای 1.0770 می رود


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-nzd-juggles-above-10770-ahead-of-rba-rbnzs-interest-rate-policy-202304032325

همچنین، با وجود شواهدی مبنی بر انقباض در اقتصاد نیوزلند، انتظار می‌رود که نوعی افزایش نرخ بهره مشابه از سوی آدریان اور، فرماندار RBNZ انجام شود.

تحلیلگران رابوبانک می‌گویند: «به نظر ما RBA در ماه آوریل 25 واحد در ثانیه افزایش خواهد یافت تا نرخ نقدی را قبل از توقف احتمالی در ماه می به 3.85 درصد برساند. چاپ ملایم‌تر نرخ تورم در ماه فوریه برای RBA کافی نخواهد بود تا سوگیری سخت‌گیرانه خود را کنار بگذارد، زیرا شاخص‌های بازار کار، شاخص‌های رو به جلو و سطح نسبتاً بالای تورم همگی به نیاز به انقباض بیشتر اشاره می‌کنند.

بیش از 90 درصد از اقتصاددانان گفتند که RBNZ نرخ رسمی نقدی (OCR) را 25 واحد پایه (bps) به 5.00 درصد افزایش خواهد داد، علیرغم اینکه انتظار می رود اقتصاد در این سه ماهه 0.3 درصد کاهش یابد، پس از انقباض 0.6 درصدی در سه ماه پایانی. رویترز در سال 2022 پس از نظرسنجی 27 تا 30 مارس گزارش داد.

جفت AUD/NZD در یک محدوده باریک بالای 1.0770 در اوایل جلسه توکیو در نوسان است. در حالی که سرمایه گذاران منتظر اعلام تصمیم بانک مرکزی استرالیا (RBA) و بانک مرکزی نیوزلند (RBNZ) درباره نرخ بهره هستند، این متقاطع به سمتی کشیده شده است.

شاخص ماهانه قیمت مصرف کننده استرالیا (CPI) نشان می دهد که تورم در دو ماه گذشته به سرعت کاهش یافته و از اوج 8.4 درصدی ثبت شده در دسامبر به 6.8 درصد رسیده است. با این حال، افزایش نرخ بهره بیشتر از سوی فیلیپ لو، رئیس بانک مرکزی بانک مرکزی (RBA) را نمی توان رد کرد، زیرا بانک مرکزی برای دستیابی به ثبات قیمت باید اقدامات زیادی را انجام دهد.


اشتراک گذاری:

  • AUD/NZD بالای 1.0770 تثبیت می شود زیرا سرمایه گذاران منتظر سیاست RBA-RBNZ برای انگیزه جدید هستند.
  • فشارهای تورمی در استرالیا و منطقه نیوزلند به شدت از نرخ مطلوب منحرف شده است.
  • RBNZ علیرغم شواهدی مبنی بر انقباض در اقتصاد نیوزلند، به دنبال نرخ های پیاده روی است.

فشارهای تورمی در استرالیا و منطقه نیوزیلند به شدت از نرخ مورد نظر منحرف شده است، بنابراین، افزایش بیشتر نرخ از سوی بانک های مرکزی آنها در حال انجام است.