AUD/NZD به دنبال تصمیم RBA به بالاترین سطح چند ماهه بالای 1.0970 جهش کرد.

از سوی کیوی، سرمایه گذاران به داده های اقتصادی چین در روز چهارشنبه نگاه خواهند کرد. از آنجایی که چین یکی از شرکای تجاری اصلی نیوزلند است، نتیجه داده ها ممکن است تأثیر بیشتری بر پویایی قیمت NZD داشته باشد.

سطوح برای تماشا


اشتراک گذاری:

  • جفت ارز NZD/AUD برای پنجمین روز متوالی بازدهی ایجاد می کند و در منطقه اشباع خرید قرار می گیرد.
  • RBA با اعلام افزایش 25 bps به سطح 4.10 درصد، بازارها را شگفت زده کرد.
  • بازده اوراق قرضه استرالیا دلار استرالیا را جذب می کند.

به دنبال تصمیم بانک مرکزی استرالیا (RBA) که فراتر از انتظارات اقتصاددانان بود، NZD/AUD بیش از 60 پیپ افزایش یافت و در 1.0975 بسته شد. از این نظر، دلیل اصلی روند صعودی استرالیا، افزایش بازده اوراق قرضه استرالیا است. برای جلسه چهارشنبه، نگاه ها به سخنرانی لو، فرماندار RBA و داده های تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول استرالیا خواهد بود.

یک موضع جنگ طلبانه از سوی RBA باعث کشش استرالیایی ها می شود

به عنوان یک واکنش، بازده اوراق قرضه 2 ساله استرالیا به بالاترین سطح خود از سال 2012 رسید و کشش بیشتری را برای استرالیا ایجاد کرد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-nzd-jumps-to-a-multi-month-high-above-10970-following-the-rba-decision-202306062244

در جهت نزولی، حمایت فوری برای AUD/NZD در سطح 1.0939 دیده می شود و پس از آن منطقه 1.0900 و SMA 200 روزه در 1.0882 قرار دارند. در جهت صعودی، صف مقاومت ها در بالاترین حد روزانه در 1.0992 و پس از آن منطقه 1.1020 و منطقه 1.1050 قرار گرفتند.

طبق نمودار روزانه، AUD/NZD چشم‌اندازی صعودی برای کوتاه‌مدت دارد، زیرا شاخص قدرت نسبی (RSI) و واگرایی میانگین متحرک (MACD) نشان می‌دهد که خریداران در کنترل هستند در حالی که این جفت ارز بالاتر از 20100 معامله می‌شود و میانگین متحرک 200 روزه (SMA). با این حال، RSI در شرایط خرید بیش از حد، نشان می دهد که این جفت برای اصلاح فنی نزولی آماده است.

پس از توقف در نشست آوریل، بانک مرکزی استرالیا (RBA) اخیراً حرکت های غیرمنتظره متوالی را به سمت موضع جنگ طلبانه تر با افزایش 25 واحد پایه (bps) اعلام کرده است. به گفته بانک، این تصمیم با توجه به شرایط سخت مداوم بازار کار و سطوح بالا از فشارهای تورمی اتخاذ شده و اشاره به این دارد که افزایش مداوم نرخ ممکن است ضروری باشد.