یورو/دلار آمریکا به بالاترین حد در 16 ماه گذشته از 1.1200 رسید، به دلیل ضعف گسترده دلار آمریکا، داده های اتحادیه اروپا و ایالات متحده در نظر گرفته شده است.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/eur-usd-prods-16-month-high-past-11200-on-broad-us-dollar-weakness-eu-us-data-eyed-202307132217

در این زمینه، وال استریت روحیه ریسک پذیری را تشویق می کند در حالی که بازده اوراق قرضه 10 ساله و دو ساله خزانه داری آمریکا به شدت کاهش می یابد.

بسته شدن روزانه فراتر از خط مقاومت صعودی که از می 2022 کشیده شده است، در حدود 1.1190 تا زمان انتشار، گاوهای EUR/USD را امیدوار به بازدید از رقم دور 1.1300 نگه می دارد.

شاخص دلار آمریکا (DXY) در روز قبل به پایین‌ترین سطح از آوریل 2022 سقوط کرد و 2.45 درصد نسبت به یک هفته تا کنون کاهش یافت، زیرا سرنخ‌های پایین‌تر از تورم از سوی ایالات متحده به عقب راندن شاهین‌های فدرال رزرو (فدرال رزرو) منجر شد.

با این حال، لازم به ذکر است که نشست سیاست گذاری بانک مرکزی اروپا (ECB) در ژوئن روز پنجشنبه نشان داد که حداقل دو افزایش متوالی نرخ بهره برای تحقق پیش بینی های تورم لازم است.

با این حال، ادعای بیکاری اولیه هفتگی ایالات متحده برای هفته منتهی به 7 ژوئیه به 237 هزار کاهش یافت، از 250 هزار مورد انتظار و 249 هزار مورد قبلی (بازبینی شده).

در روز پنج‌شنبه، شاخص قیمت تولیدکننده ایالات متحده (PPI) در ماه ژوئن 0.1% در سال در مقایسه با 0.4% مورد انتظار و 0.9% قبل قرار گرفت، در حالی که PPI سابق غذا و انرژی، همچنین به عنوان Core PPI شناخته می‌شود، از 2.8% به 2.4% سالانه کاهش یافت. خواندن قبلی و 2.6% پیش بینی بازار.


اشتراک گذاری:

  • یورو/دلار آمریکا به بالاترین سطح از مارس 2022 رسید و پس از یک روند صعودی شش روزه تثبیت شد.
  • دلار آمریکا سقوط کرد زیرا سرنخ‌های تورم ایالات متحده نشان می‌دهد فضای محدودی برای فدرال رزرو برای افزایش نرخ‌های بهره در جولای گذشته وجود دارد.
  • داده های مخلوط اتحادیه اروپا در داخل، مذاکرات غیرقابل توجه بانک مرکزی اروپا نتوانسته خریداران یورو را بررسی کند.
  • پیش‌بینی‌های اقتصادی اتحادیه اروپا، شاخص احساسات مصرف‌کننده میشیگان ایالات متحده، انتظارات تورمی در تمرکز برای جهت‌های روشن.

از سوی دیگر، تولید صنعتی منطقه یورو به 0.2 درصد در ماه می بر اساس فصلی تعدیل شده در مقابل 0.3 درصد پیش بینی های بازار و 1.0 درصد پیش بینی های قبلی کاهش یافت.

در اوایل هفته، شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) رقم 3.0% سالانه را برای ژوئن در مقابل 3.1% پیش بینی بازار و 4.0% گزارش شده برای ماه می ثبت کرد. جزئیات بیشتر نشان می دهد که CPI سابق غذا و انرژی، که به عنوان CPI اصلی نیز شناخته می شود، به 4.8 درصد سالانه برای ماه مذکور در مقایسه با برآوردهای 5.0 درصدی و 5.3 درصدی تحلیلگران قبلی کاهش یافت.

به دنبال داده های ناامید کننده تورم، انتظارات بازار از افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در جولای گذشته به شدت بدتر شده است.

گاوهای یورو/دلار آمریکا در بالاترین سطح در 16 ماه اخیر نفس می کشند و برای بزرگترین افزایش هفتگی از نوامبر 2022 آماده می شوند، زیرا در اوایل صبح جمعه در آسیا به 1.1225-30 می رسد. با انجام این کار، جفت یورو ضعف گسترده دلار آمریکا را در میان نگرانی‌هایی که فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره در جولای گذشته محدود کرده است، تشویق می‌کند. علاوه بر این، بازدهی پایین اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده و سرنخ های جنگ طلبانه مقامات بانک مرکزی اروپا (ECB) نیز این جفت ارز اصلی را به حرکت در می آورد.

از سوی دیگر، ایگنازیو ویسکو، عضو شورای حاکم ECB، در مصاحبه ای با کانال خبری Sky TG24 ایتالیا گفت: “ما از اوج نرخ بهره فاصله زیادی نداریم.”

در حالی که نگرانی‌های فدرال رزرو جفت یورو/دلار آمریکا را به حرکت در می‌آورد، پیش‌بینی‌های اقتصادی و اعداد تجاری امروز کمیسیون اروپا (EC) ممکن است معامله‌گران را قبل از قرائت اولیه شاخص تمایل مصرف‌کننده میشیگان در ماه جولای و همچنین انتظارات تورمی مصرف‌کننده پنج روزه راهنمایی کند. اگر سرنخ های نهایی تورم ایالات متحده ضعیف به نظر برسد، یورو ممکن است به راحتی به بالاترین سطح سالانه قبلی یعنی حدود 1.1500 برسد.

تحلیل فنی