یورو/دلار آمریکا بر اساس داده های تورم بالا در آلمان بالا می رود، زیرا دلار پس از NFP ایالات متحده کاهش می یابد

یورو/دلار آمریکا در اواخر جلسه نیویورک در یک روز معاملاتی پرنوسان 0.45 درصد افزایش یافت و وال استریت متعهد شد زیان های قابل توجهی را ثبت کند که دلیل آن سقوط یک بانک آمریکایی است. این امر گزارش مشاغل مورد انتظار ایالات متحده را تحت الشعاع قرار داد که توسط سرمایه گذاران مورد بررسی قرار گرفت زیرا فدرال رزرو ایالات متحده (Fed) اشاره کرد که نرخ ها را سریعتر افزایش می دهد. در زمان نگارش این مقاله، EUR/USD روی 1.0639 مبادله می شود.

ریسک گریزی نتوانست دلار را در بحبوحه بحران بانکی احتمالی در ایالات متحده تقویت کند

در جبهه منطقه یورو (EU)، آلمان آمار تورم را 8.7 درصد در سال گذشته اعلام کرد که نسبت به ماه قبل تغییری نکرده است. شاخص هماهنگ قیمت‌های مصرف‌کننده (HICP) 9.3 درصد در سال گذشته افزایش یافت، که این موضوع را تقویت بیشتر بانک مرکزی اروپا (ECB) می‌داند.

سطوح فنی EUR/USD


منبع: https://www.fxstreet.com/news/eur-usd-climbs-on-high-inflation-data-in-germany-as-the-usd-sinks-post-us-nfp-202303102057


اشتراک گذاری:

  • EUR/USD به 1.0700 به بالاترین حد دو هفته اخیر رسید و هفته را با حداقل افزایش به پایان رساند.
  • احساسات پس از نکول بانک سیلیکون ولی در ایالات متحده، با خطر سرریز در این بخش، تغییر کرد.
  • داده های شغلی ایالات متحده متفاوت بود، اما نشانه هایی از سرد شدن چشمگیر بود.
  • تورم آلمان بدون تغییر بود و بانک مرکزی اروپا مستلزم تشدید بیشتر آن بود.

گذشته از این، وزارت کار ایالات متحده گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی فوریه را فاش کرد. ارقام از پیش بینی 205000 فراتر رفت و به 311000 رسید. با وجود اینکه در تیتر یک دلار آمریکا (USD) قوی‌تر شد، اما نرخ بیکاری به 3.6% در مقابل 3.4% تخمین زده شد که نشانه‌ای از سرد شدن بازار کار است. میانگین درآمد ساعتی 4.6% در سال، کمتر از 4.7% تخمین زده شده است.

بازارهای سهام نقدی ایالات متحده در حال پایان دادن به هفته خود هستند. رگولاتورهای ایالات متحده بانک سیلیکون ولی (SVB) را پس از آن که این موسسه نتوانست سرمایه خود را برای برآورده کردن نیازهای خود افزایش دهد، توقیف کردند. با افزایش نگرانی ها برای سرریز، موج شوک در بخش های مختلف دارایی ایجاد کرد.