گاوها در انتظار شکست در خط روند نزولی دو ماهه هستند

با این حال، به نظر می رسد فعالان بازار متقاعد شده اند که بانک مرکزی ایالات متحده موضع جنگ طلبانه خود را پس از افزایش قیمت مورد انتظار در ماه ژوئیه کاهش خواهد داد، که به نوبه خود، گاوهای دلار را از شرط بندی تهاجمی باز می دارد. از سوی دیگر، ارز مشترک به خوبی توسط اظهارنظرهای تندروانه‌تر چند سیاست‌گذار بانک مرکزی اروپا (ECB) که اخیراً از افزایش بیشتر نرخ بهره در جلسات جولای و سپتامبر حمایت می‌کنند، حمایت می‌شود. این به نوبه خود، به عنوان یک باد پشتی برای جفت EUR/USD عمل می کند و نزولی را محدود می کند، و احتیاط را برای معامله گران تهاجمی و قبل از هر گونه سقوط معنی دار ضروری می کند.

در همین حال، شاخص‌های فنی در نمودار روزانه در محدوده مثبت قرار دارند و از چشم‌انداز حرکت افزایشی در کوتاه‌مدت حمایت می‌کنند. با این حال، گاوها ممکن است منتظر یک شکست متقاعد کننده از طریق یک مانع خط روند نزولی باشند که از اوج نوسان ماه می، در حال حاضر در محدوده 1.0980-1.0985، که در بالای آن جفت ارز EUR/USD می تواند نوسان اوج ژوئن، حول منطقه 1.1010 را دوباره آزمایش کند. . برخی از خریدهای متعاقب این امکان را دارند که قیمت‌های نقطه‌ای را بیشتر به سمت مقاومت 1.1050-1.1060 در مسیر رسیدن به سد قوی مرتبط بعدی، درست جلوتر از علامت 1.1100، که باید به عنوان یک نقطه محوری عمل کند، بالا ببرد.


اشتراک گذاری:

  • EUR/USD در یک باند باریک زیر یک مانع خط روند نزولی دو ماهه در نوسان است.
  • ظهور برخی خریدها در اطراف دلار به عنوان یک عامل کلیدی در نظر گرفته می شود که به عنوان یک باد مخالف عمل می کند.
  • راه اندازی فنی همچنان به نفع معامله گران صعودی است و از چشم انداز سودهای بیشتر حمایت می کند.

جفت EUR/USD تلاش می کند از جهش ثابت هفته گذشته از مجاورت میانگین متحرک 100 روزه (SMA) در نزدیکی منطقه 1.0830 سرمایه گذاری کند و تا روز دوشنبه در جلسه آسیایی در حالت تدافعی باقی می ماند. این جفت در حال حاضر درست بالاتر از اواسط 1.0900s معامله می شود که کمتر از 0.10 درصد در روز کاهش یافته است و به دلیل ظهور مقداری خرید دلار آمریکا (USD) تحت فشار قرار گرفته است.

در واقع، شاخص USD (DXY)، که گرینبک را در برابر سبدی از ارزها دنبال می‌کند، بخشی از کاهش شدید روز جمعه پس از NFP را به پایین‌ترین سطح خود از 22 ژوئن برمی‌گرداند و از افزایش بازده اوراق خزانه‌داری آمریکا حمایت می‌کند. علیرغم گزارش غیر قابل توجه مشاغل ماهانه ایالات متحده، به نظر می رسد سرمایه گذاران متقاعد شده اند که فدرال رزرو (فدرال رزرو) در اواخر این ماه نرخ بهره را افزایش خواهد داد. این به بازده اوراق قرضه دو ساله دولتی ایالات متحده که حساس به نرخ است، نزدیک به بالاترین حد خود از ژوئن 2007 تا کنون است.

از طرف دیگر، اکنون به نظر می رسد که ناحیه 1.0930 از نزولی فوری جلوتر از رقم دور 1.0900 محافظت می کند. ناکامی در دفاع از سطوح حمایتی گفته شده ممکن است چشم انداز مثبت را نفی کند و جفت EUR/USD را آسیب پذیر کند تا به سمت به چالش کشیدن حمایت 100 روزه SMA، که در حال حاضر در حدود منطقه 1.0830 است، تسریع کند. به دنبال آن علامت 1.0800 قرار می گیرد، که در زیر آن قیمت های نقطه ای می توانند ریزش به سمت حمایت افقی 1.0760 را تسریع بخشند و قبل از سقوط به رقم گرد 1.0700.

نمودار روزانه EUR/USD

fxsorginal

سطوح کلیدی برای تماشا


منبع: https://www.fxstreet.com/news/eur-usd-price-analysis-bulls-await-a-breakout-through-two-month-old-descending-trend-line-202307100235