گاوهای USD/CAD به 1.3700 حمله می کنند، زیرا بازدهی پشتوانه بازگشت دلار آمریکا است، نفت افت می کند

در میان این بازی‌ها، S&P 500 Futures و سهام آسیا-اقیانوسیه زیان چاپ می‌کنند در حالی که بازدهی خزانه‌داری 10 ساله ایالات متحده برای سومین روز متوالی افزایش می‌یابد تا به اوج ماهانه نزدیک به 3.70 درصد، در 3.67 درصد در زمان چاپ برسد.

در جاهای دیگر، WTI پیشنهادات را برای به روز رسانی پایین روزانه نزدیک به 75.50 دلار، حداکثر نیم درصد کاهش می دهد. به نظر می رسد توافق رهبران اروپایی در مورد سقف قیمت نفت برای صادرات انرژی روسیه نیز فشار نزولی بر قیمت طلای سیاه وارد کند.

با این حال، شاخص دلار آمریکا (DXY) قیمت‌ها را افزایش می‌دهد تا زیان‌های اخیر را در حدود 104.50 کاهش دهد، زیرا بازدهی اوراق خزانه‌داری در برابر غافلگیری بانک ژاپن (BOJ) افزایش یافت. اخیرا، BOJ سیاست خود را برای گسترش اقدامات کنترل منحنی بازده (YCC) تغییر داده و در عین حال سیاست پولی را بدون تغییر نگه داشته است.

بسته شدن روزانه فراتر از مانع 1.3700، شامل چندین قله که در دو هفته گذشته مشخص شده اند، برای گاوهای USD/CAD ضروری است تا بالاترین قیمت ماهانه قبلی نزدیک به 1.3810 را هدف قرار دهند. در غیر این صورت، عقب نشینی به سمت حمایت 50-DMA 1.3557 را نمی توان رد کرد.

با نگاهی به آینده، موج ریسک گریزی ممکن است به خریداران USD/CAD قبل از فروش خرده فروشی کانادا در ماه اکتبر کمک کند، انتظار می رود -0.3٪ در مقابل 0.5٪ قبل. از سوی دیگر، مجوزهای ساختمانی ایالات متحده و شروع مسکن برای ماه نوامبر نیز ممکن است حرکت های جفت کوتاه مدت را هدایت کنند.

تحلیل تکنیکال

با این حال، اظهارات نسبتاً کمتر جنگ طلبانه مقامات فدرال رزرو به PMI های نرم تر ایالات متحده می پیوندند تا گاوهای DXY را به چالش بکشند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-cad-bulls-attack-13700-as-yields-underpin-us-dollar-rebound-oil-drops-202212200603

همچنین پشتوانه جدیدترین بازگشت دلار آمریکا می تواند ترس های اقتصادی پیرامون چین و همچنین جهان باشد. پشت این اقدامات می تواند کاهش پیش بینی های اقتصادی چین توسط بانک جهانی و همچنین اقدامات جنگ طلبانه بانک های مرکزی بزرگ برای مهار تورم باشد، به ویژه زمانی که ترس از رکود در حال ظهور است.

  • USD/CAD پیشنهادها را برای معکوس کردن ضررهای شروع هفته انتخاب می کند.
  • دلار آمریکا از ضررهای ناشی از BOJ در بازارهای اوراق قرضه و سهام سود می برد.
  • کاهش قیمت نفت در بحبوحه نگرانی های اقتصادی پیرامون چین.
  • خرده‌فروشی کانادا، داده‌های مسکن ایالات متحده به دنبال تکانه‌ای جدید است.

USD/CAD به رشد ملایم در حدود 1.3700 چسبیده است، زیرا دلار آمریکا زیان های روزانه را به سمت جلسه روز سه شنبه اروپا معکوس می کند. روند صعودی جفت لونی می تواند به حرکت نزولی کالای اصلی صادراتی کانادا یعنی نفت خام WTI نیز مرتبط باشد.