کاهش قیمت نفت خام WTI به دلیل نگرانی های اقتصادی جهانی، کاهش قیمت پیش بینی شده است

نمودار روزانه WTI

شاخص نفت خام ایالات متحده به زیر پایین ترین سطح ماه می یعنی 67.08 دلار سقوط کرد و درها را برای ضررهای بیشتر، زیر مرز 67.00 دلار باز کرد و پایین ترین قیمت 20 مارس را در 64.41 دلار، پیش از به چالش کشیدن پایین ترین سطح سال تا به امروز (YTD) یعنی 63.61 دلار، وارد کرد. در روند صعودی، اولین مقاومت WTI به پایین ترین سطح سال 2022 یعنی 70.10 دلار و پس از آن میانگین متحرک نمایی 20 روزه (EMA) در 71.23 دلار خواهد بود. نقض دومی، متحرک نمایی 50 روزه را به 72.97 دلار نشان می دهد.

وال استریت در آغاز هفته با سودهای قوی معامله می شود. انتظارات برای افزایش عرضه از سوی روسیه و ایران موجب تجدیدنظر پیش‌بینی گلدمن ساکس شد که WTI را از 89 دلار در هر بشکه به 81 دلار تا پایان سال کاهش داد.


اشتراک گذاری:

  • WTI تحت تأثیر کند شدن اقتصاد جهانی و کاهش پیش‌بینی‌های قیمت نفت به 66.80 دلار کاهش یافت.
  • گلدمن ساکس پیش بینی پایان سال WTI را به 81 دلار در هر بشکه در بحبوحه افزایش عرضه بالقوه اصلاح کرد.
  • داده های CPI آینده ایالات متحده و تصمیمات فدرال رزرو از نزدیک تحت نظر هستند. کاهش تولید عربستان بالشتک اندکی ایجاد می کند.

ضعیف‌تر از حد انتظار، داده‌های هفته گذشته از چین، که نشان می‌دهد صادرات بالاتر از برآوردها کاهش یافته است، چشم‌انداز بدی را برای تقاضای جهانی در میان بازارهای توسعه‌یافته نشان می‌دهد. در کنار گمانه زنی ها مبنی بر اینکه بانک خلق چین (PboC) نرخ ها را برای تحریک اقتصاد کاهش خواهد داد، علیرغم تلاش های اوپک پلاس برای کاهش قیمت نفت، باعث کاهش روز دوشنبه شد.

شاخص قدرت نسبی (RSI) و نرخ تغییر سه روزه (RoC) فروشندگان را در حال جمع‌آوری شتاب نشان می‌دهند، بنابراین انتظار می‌رود روند نزولی بیشتری وجود داشته باشد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/wti-crude-slumps-nearly-5-on-global-economic-concerns-forecast-downgrades-202306121921

وسترن تگزاس اینترمدیت (WTI)، معیار نفت خام ایالات متحده، به دلیل کاهش مداوم اقتصاد جهانی و همچنین کاهش پیش بینی های قیمت نفت در آستانه انتشار تورم در ایالات متحده (ایالات متحده) و فدرال رزرو توسط تحلیلگران، به شدت سقوط کرد. نشست (فدرال رزرو) در روز چهارشنبه. WTI با 66.80 دلار معامله می شود که پس از رسیدن به بالاترین سطح روزانه 70.22 دلار، تقریباً 5 درصد سقوط کرد.

همانطور که گلدمن ساکس برآورد WTI پایان سال را کاهش می دهد، داده های تورم پیش بینی شده ایالات متحده و نشست فدرال رزرو بر بازار نفت تأثیر می گذارد.

در همین حال، ایالات متحده شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) را برای ماه می افشا خواهد کرد که انتظار می رود تاثیر 500 واحد پایه (bps) افزایش نرخ توسط فدرال رزرو را نشان دهد. شگفتی های صعودی در مورد داده ها احتمالاً واکنش فدرال رزرو را به همراه خواهد داشت، زیرا جروم پاول و شرکت تصمیم خود را در روز چهارشنبه در حدود ساعت 18:00 به وقت گرینویچ اعلام خواهند کرد.

افزایش بیشتر فدرال رزرو، دلار آمریکا (USD) را تقویت می کند، که یک باد مخالف برای دارایی های دلاری است. با این حال، سقوط WTI توسط سعودی‌ها محدود شد که متعهد شدند تولید نفت خود را در ماه جولای کاهش دهند.

تجزیه و تحلیل قیمت WTI: چشم انداز فنی