پوند/دلار آمریکا نزدیک به بالاترین سطح خود از آوریل 2022 شناور است و زیر اواسط 1.2800 باقی می ماند

علاوه بر این، حجم معاملات نسبتاً سبک تر در پشت تعطیلات بانکی در ایالات متحده، قبل از ایجاد موقعیت برای گسترش مسیر صعودی اخیر که طی سه هفته گذشته یا بیشتر شاهد آن بودیم، کمی احتیاط را ایجاب می کند. با این وجود، پس‌زمینه بنیادی فوق‌الذکر نشان می‌دهد که مسیر کمترین مقاومت برای جفت GBP/USD به سمت صعود است و هرگونه عقب‌نشینی اصلاحی معنی‌دار ممکن است همچنان به عنوان یک فرصت خرید تلقی شود.

سطوح فنی برای تماشا


اشتراک گذاری:

  • پوند/دلار آمریکا برای چهارمین روز متوالی کشش مثبتی را به دست می‌آورد و در حدود 14 ماه بالاترین قیمت معامله می‌شود.
  • شرط‌بندی‌ها برای افزایش نرخ بیشتر توسط BoE همچنان پشتوانه GBP هستند و به عنوان باد عقب عمل می‌کنند.
  • عدم قطعیت افزایش نرخ بهره فدرال رزرو، دلار آمریکا را در حالت تدافعی نگه می دارد و حمایت بیشتری را ارائه می دهد.

از این رو، تمرکز بازار بر شهادت جروم پاول رئیس فدرال رزرو در کنگره دو روزه در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه خواهد ماند. سرمایه گذاران در این هفته نیز با انتشار آخرین ارقام تورم مصرف کننده در روز چهارشنبه روبرو هستند. این تصمیم با تصمیم سیاست پولی مورد انتظار BoE در روز پنجشنبه دنبال خواهد شد. جدای از این، چاپ های فلش PMI از انگلستان و ایالات متحده باید انگیزه معناداری برای جفت GBP/USD ایجاد کند. با توجه به ریسک‌های داده/رویداد، گاوها ممکن است از شرط‌بندی جدید خودداری کنند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gbp-usd-hovers-near-its-highest-level-since-april-2022-remains-below-mid-12800s-202306190038

پوند انگلیس (GBP) به عملکرد بهتر نسبی خود در پی انتظارات مبنی بر اینکه بانک انگلستان (BoE) به سیاست سختگیرانه خود برای جلوگیری از ریشه دار شدن انتظارات تورمی ادامه خواهد داد، ادامه می دهد. در واقع، پیش‌بینی می‌شود که BoE نرخ‌های معیار را 25 واحد در ثانیه در روز پنجشنبه افزایش دهد و به 4.75 درصد یا بالاترین میزان از آوریل 2008 برساند. همراه با کاهش قیمت دلار آمریکا، به عنوان یک بادگیر برای جفت پوند/دلار آمریکا عمل می کند.

جفت GBP/USD در روز دوشنبه برای چهارمین روز متوالی کشش مثبتی به دست آورد و درست زیر اواسط 1.2800s معامله می شود که نزدیک به بالاترین سطح خود از آوریل 2022 در طول دوره آسیایی است.

عدم اطمینان در مورد مسیر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو (فدرال رزرو) به دلار کمک نمی کند تا از بازگشت روز جمعه از پایین ترین سطح یک ماهه خود سرمایه گذاری کند و به عنوان عامل دیگری برای حمایت از جفت پوند/دلار آمریکا دیده می شود. فدرال رزرو هفته گذشته نشان داد که هزینه های استقراض ممکن است تا پایان سال جاری همچنان تا 50 واحد در ثانیه افزایش یابد. با این اوصاف، داده‌های کلان نرم‌تر دریافتی ایالات متحده، سؤالاتی را در مورد اینکه بانک مرکزی چقدر فرصت دارد تا نرخ‌ها را افزایش دهد و گمانه‌زنی‌ها مبنی بر نزدیک شدن به پایان چرخه تشدید سیاست‌ها را تقویت کرد.