پوند استرلینگ همچنان بالاست زیرا NFP انتظارات را از دست داده است

داده های منتشر شده سلامت اقتصاد را می سنجد و می تواند ارزش پوند استرلینگ را تحت تاثیر قرار دهد. شاخص هایی مانند تولید ناخالص داخلی، PMI تولید و خدمات، و اشتغال همگی می توانند بر جهت GBP تأثیر بگذارند.
اقتصاد قوی برای استرلینگ خوب است. نه تنها سرمایه‌گذاری خارجی بیشتری را جذب می‌کند، بلکه ممکن است BoE را تشویق کند تا نرخ‌های بهره تعیین کند، که مستقیماً پوند را تقویت می‌کند. در غیر این صورت، اگر داده های اقتصادی ضعیف باشد، پوند استرلینگ احتمالا سقوط خواهد کرد.

یکی دیگر از اطلاعات مهم منتشر شده برای پوند استرلینگ، تراز تجاری است. این شاخص تفاوت بین درآمد یک کشور از صادرات خود و آنچه را که برای واردات در یک دوره معین هزینه می کند را اندازه گیری می کند.
اگر کشوری صادرات بسیار مورد تقاضا را تولید کند، ارز آن صرفاً از تقاضای اضافی ایجاد شده از سوی خریداران خارجی که به دنبال خرید این کالاها هستند، سود خواهد برد. بنابراین، تراز خالص تجاری مثبت یک ارز را تقویت می کند و بالعکس برای تراز منفی.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/pound-sterling-freezes-as-higher-borrowing-costs-weigh-domestic-housing-sector-202307070909

پوند استرلینگ به نزدیکی سطح مقاومت 1.2800 جهش کرده است، علیرغم تاثیر افزایش نرخ بهره توسط بانک انگلستان (BoE) که بار سنگینی بر دوش خانوارهای بریتانیا وارد کرده است. جفت GBP/USD قدرت فوق العاده ای پیدا کرده است زیرا حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده (NFP) انتظارات را از دست داده است. اقتصاد ایالات متحده در ماه ژوئن 209 هزار شغل جدید اضافه کرد در حالی که خیابان انتظار داشت 225 هزار شغل جدید اضافه شود. در ماه گذشته، افزایش استخدام 306 هزار نفر بود.

تنها مهم‌ترین عامل مؤثر بر ارزش پوند استرلینگ، سیاست‌های پولی است که توسط بانک انگلستان تعیین می‌شود. BoE تصمیمات خود را بر این اساس استوار می کند که آیا به هدف اصلی خود یعنی “ثبات قیمت” دست یافته است – نرخ تورم ثابت در حدود 2٪. ابزار اصلی آن برای دستیابی به این امر، تعدیل نرخ بهره است.
زمانی که تورم خیلی بالا باشد، BoE سعی می کند با افزایش نرخ بهره آن را مهار کند و دسترسی مردم و کسب و کارها به اعتبار را گران تر کند. این به طور کلی برای پوند انگلیس مثبت است، زیرا نرخ‌های بهره بالاتر بریتانیا را به مکانی جذاب‌تر برای سرمایه‌گذاران جهانی برای پارک پول خود تبدیل می‌کند.
وقتی تورم خیلی پایین می‌آید، نشانه کند شدن رشد اقتصادی است. در این سناریو، BoE کاهش نرخ بهره را برای کاهش اعتبار در نظر می‌گیرد تا کسب‌وکارها برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مولد رشد وام بیشتری بگیرند.

پوند استرلینگ (GBP) قدیمی ترین واحد پول در جهان (886 پس از میلاد) و واحد پول رسمی انگلستان است. طبق داده های سال 2022، این چهارمین واحد پرمعامله برای ارز خارجی (FX) در جهان است که 12 درصد از کل معاملات را به خود اختصاص داده است، به طور متوسط ​​​​630 میلیارد دلار در روز.
جفت‌های معاملاتی کلیدی آن GBP/USD، با نام مستعار “کابل” هستند که 11٪ از FX، GBP/JPY یا “اژدها” را که توسط معامله‌گران شناخته می‌شود (3%)، و EUR/GBP (2%) تشکیل می‌دهند. . پوند استرلینگ توسط بانک انگلستان (BoE) صادر می شود.

اندرو بیلی رگولاتورهای صنعت بریتانیا را به افزایش بیش از حد قیمت سوخت برای تقویت سیاست پولی تهاجمی متهم کرده است. بانک مرکزی به دنبال گزینه‌هایی فراتر از ابزارهای کمی است تا تورم را کاهش دهد، تورم که محدود به خروج از قلمرو بالای 8.5 درصد است. در آینده، سرمایه گذاران بر هدایت نرخ بهره از سوی سیاست گذاران BoE تمرکز خواهند کرد.

دیجست دیجست محرک بازار: پوند استرلینگ قدرت خود را حفظ می کند زیرا اشتهای ریسک بهبود می یابد

تحلیل فنی: پوند استرلینگ به نزدیکی 1.2800 صعود می کند


اشتراک گذاری:

  • پوند استرلینگ به سرعت به سمت شمال حرکت کرده است زیرا حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده برآوردها را از دست داده است.
  • خانوارها در بریتانیا با بار سنگینی روبرو هستند زیرا تورم سرسخت جیب افراد را گاز می گیرد.
  • فعالان بازار پیش‌بینی می‌کنند که نرخ بهره توسط بانک انگلستان به حدود 6.5 درصد برسد.

پوند استرلینگ پس از انتشار داده های ضعیف NFP ایالات متحده، تجمیع شکل گرفته در محدوده 1.2746-1.2747 را منفجر کرد. کابل هنوز در محدوده روز قبل قرار دارد، که نشان دهنده فشار شدید در نوسانات است. سرمایه گذاران منتظر یک محرک بالقوه برای ایجاد موقعیت های جدید هستند. پوند استرلینگ بالاتر از میانگین متحرک نمایی کوتاه مدت یا بلندمدت روزانه (EMA) حراج می شود که نشان می دهد روند کلی بسیار صعودی است. در همین حال، شاخص قدرت نسبی (RSI) (14) در نظر دارد به محدوده صعودی 60.00-80.00 تغییر کند. یک اتفاق مشابه، حرکت صعودی را فعال می کند.

سوالات متداول پوند استرلینگ